Порталот 2 Бета сега е достапен

Портал_2_Официјален_Лого
И, конечно, еден од најочекуваните денови за сервер (и дојдоа уште многу други).
Преку RootGamer Дознав за лансирањето на популарниот портал 2, продолжение што се случува некое време по оригиналот и каде ќе ја вратиме контролата врз Шел, овој пат помогнато од Витли, модулот за личност што го разбуди Чел од неговиот 50-дневен сон по настаните од првиот дел.
Заедно тие ќе ги обиколат областите за тестирање на првиот Портал, освен што сè ќе биде уништено и полно со вегетација што си го правеше патот, сè додека не стигнеше до просторијата каде што беше ЗАСТАКЛЕН, роботот со убиствени инстинкти од првиот дел, но поради несмасноста на нашата партнерка го оживува GLaDOS, кој откако ја препозна Шел ја испраќа во нова серија тест комори што самата GLaDOS ги поправа.
Овој пат ќе најдеме нови загатки, нови области и ќе истражуваме во длабочините на Наука за отвор, каде ја откриваме историјата за тоа.
Покрај тоа, играта вклучува режим на мултиплеер за 2 лица каде ќе управуваме со роботите П-тело y ATLAS, создадена од GLaDOS за надминување на камери што никој не можеше, плус уредник за ниво да создадеме свои тестови и да ги споделиме со останатите играчи преку Работилница.
Ние сме пред една од Најважни VALVe И, ако ви се допадна оригиналот, ќе го обожавате и овој.
Трошоци за портал 2 14.98 € и за 18.98 € пакетот со оригиналот, но, како што препорачав и други пати, можете да почекате за неговото официјално лансирање бидејќи тие обично прават попусти (всушност Портал 2 го имаше од зимските понуди за само 3 €, како ова, како луд без да знаете кога Бета XD ќе биде објавен)

Страница за купување игри
Оригинален извор на вести


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   видагну dijo

  и ова се игра на Linux?

  1.    cc dijo

   Се чини дека нема ...
   http://store.steampowered.com/app/620/

   1.    суровОсновни dijo

    Да, но бета .. ..десен клик, својства и бета .. мислам дека е нешто такво ..

 2.   елиотим3000 dijo

  И кога зборуваме за порталот 2, постои корисник на Јутјуб по име Хари101УК, кој успеа да го извлече максимумот од изворот на филмаџијата и ги направи најспектакуларните машинами на порталот 2 што сум ги видел (и гласот на јутуберот е потполно ист како пченица).