Замрзнувач: Бесплатна апликација за лесно преземање музика на GNU / Linux

Замрзнувач: Бесплатна апликација за лесно преземање музика на GNU / Linux

Замрзнувач: Бесплатна апликација за лесно преземање музика на GNU / Linux

Денес, ќе продолжиме со друг одлична и корисна апликација од светот на Android која е достапна за компјутери со GNU / Linux, Windows и Mac OS, чие име е „Фриза“.

„Фриза“ Тоа не е бесплатна или отворена апликација, туку затоа што е бесплатна и мултиплатформа, нуди одлична можност за употреба за оние страсни корисници кои сакаат лесно пристап, пуштање и преземање музика користејќи ја онлајн музичката услуга наречена Дизер.

VkAudioSaver: Апликацијата за руски симнувачи на музика сè уште работи

VkAudioSaver: Апликацијата за руски симнувачи на музика сè уште работи

И како и обично, пред целосно да навлеземе во денешната тема, ќе заминеме за оние кои се заинтересирани да истражат некои од нашите најнови претходни поврзани објави со полето на музички мултимедијални апликации, следните линкови до нив. За да можат брзо да кликнат доколку е потребно, по завршувањето на читањето на оваа публикација:

Постои одлична апликација за слободен софтвер чие име е VkAudioSaver користени за преземање и слушате музика користење vk.com, la Рускиот социјален мрежа ривал Фејсбук во тие земји и други области на светот. VkAudioSaver нос овозможува пребарување, слушајте и преземајте ги песните и дизајн плејлисти со неколку едноставни кликне VkAudioSaver: Руската апликација за преземање музика повторно работи

Поврзана статија:
VkAudioSaver: Руската апликација за преземање музика повторно работи

Поврзана статија:
Нуклеарно: Одличен стриминг музички плеер
Поврзана статија:
Слушалки: Стриминг на музички плеер од YouTube и Reddit
Поврзана статија:
Музика: Обновен и алтернативен музички плеер за GNU / Linux
Поврзана статија:
MellowPlayer: стриминг музички плеер

Поврзана статија:
Museeks, музички плеер со повеќе платформи изграден на електрони

Фриза: Преземете и дешифрирајте песни на Дизер со стил

Фриза: Преземете и дешифрирајте песни на Дизер со стил

Што е Фриза?

Според официјална веб-страница de „Фриза“, оваа апликација е накратко опишана како што следува:

"Апликацијата за замрзнување се користи за пренос и преземање музика од услугата Deezer со висок квалитет (FLAC) и е достапна за популарни платформи како што се Android, Windows, Mac и Linux".

За оние кои не знаат за тоа Интернет музичка услуга Deezer, истото е:

"Апликација за стриминг музика и веб што ви овозможува да слушате музика во секое време, насекаде. Покрај тоа, емитува многу музички хитови, така што секој може да слуша песни и албуми од целиот свет или различни региони. Во моментов има над 50 милиони песни во својот каталог, така што може да се каже дека Deezer е една од најобожуваните апликации за стриминг музика достапни на Интернет и одличен музички придружник за секого.".

Сепак, мора да се земе предвид дека, Интернет музичка услуга Deezer нуди бесплатно некои карактеристики и содржини, но навистина неговиот целосен потенцијал е достапен за вас премиум верзија преку платена претплата. Така, „Фриза“ Познато е и како Преземач на Deezer, затоа што дозволува преземете песни Deezer бесплатно.

карактеристики

Меѓу најистакнатите карактеристики de „Фриза“ Можеме да го споменеме следново:

 1. Ви овозможува бесплатно преземање и зачувување на која било песна и музички албум достапен во формат за квалитет FLAC.
 2. Преземајте песни, албуми и листи за репродукција со нивната оригинална насловна страница бесплатно, давајќи им на секоја песна на вашиот уред целосно и целосно чувство на завршување.
 3. Тој нуди препораки за некои од најдобрите хитови од целиот свет, избрани преку интересни и забавни плејлисти, како што се: Мотивациони хитови, хитови на моментот, Светски хитови и Тикток хитови.

повеќе информации

За повеќе информации на „Фриза“ можете да ги истражите следните врски: Замрзнувач за GNU / Linux y Замрзнувач за AndroidНа Или нејзината официјална веб -страница на GitHub.

Одмори, за твое преземање, инсталација и употреба се што треба да направите е да го преземете и да го стартувате пакетот достапен во .AppImage y .deb на вообичаен начин и извршете го преку Мени за апликации, и најавете се со а корисничка сметка претходно креирано од веб -страницата на Freezerapk.comНа Откако ќе се заврши ова, можеме да уживаме „Фриза“ како што се гледа на следните слики:

Freeza: Слика од екранот 1

Freeza: Слика од екранот 2

Freeza: Слика од екранот 3

Freeza: Слика од екранот 4

Freeza: Слика од екранот 5

Имајте на ум: Повторно и до ден денес, на апликација и веб VkAudioSaver не е достапно, па тоа, „Фриза“ тоа е одлична алтернатива за спроведување.

"Линукс с increasingly повеќе станува starвезда оперативен систем по својата сигурност кај милиони корисници на компјутери. Тој дури го напојува Андроид и е познат по тоа што е ефикасен компјутерски екосистем во светот. Поради оваа причина, корисниците на Линукс не можат да бидат оставени кога станува збор за стриминг и преземање одлична музика користејќи ја апликацијата Фризер.". Freezerapk.com

Резиме: Различни публикации

Краток преглед

Накратко, „Фриза“ е уште една голема и едноставна бесплатна апликација меѓу платформи кои доаѓаат од андроид свет, што се инсталира на Компјутери со GNU / Linux ни овозможува лесно пристап, пуштање и преземање музика користејќи ја онлајн музичката услуга наречена DeezerНа Така, се надеваме дека ќе го испробате и користите во случај да сакате да слушате и преземате музика по ваш вкус.

Се надеваме дека оваа публикација ќе биде многу корисна за целото «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» и од голем придонес за подобрување, раст и дифузија на екосистемот на апликации достапни за «GNU/Linux». И не престанувајте да ја споделувате со други, на вашите омилени веб-страници, канали, групи или заедници на социјални мрежи или системи за пораки. Конечно, посетете ја нашата почетна страница на «Од Линукс» за да истражите повеќе новости и да се придружите на нашиот официјален канал на Телеграма од DesdeLinux.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   JA dijo

  Инсталиран и потврден дека не успее, дури и ако го конфигурирате во поставките во flac, го намалува во mp3 на 128, иако преземањето што го ставате во flac го намалува во mp3, единственото значење на deezer / замрзнувач е форматот flac , mp3 Ако ви се допаѓа розалија и регетон, таа работи за вас.
  Се користи во федора 34 со апликација
  ТОА НЕ ФУНКЦИОНИРА

 2.   JA dijo

  Не работи, во fedora 34, дури и ако ставите преземања во flac, преземете само во mp3 до 128, имам deezer hifi, толку корисен, ниту еден.
  порано ако тоа го правеше само апликацијата.
  ЛОШО МНОГУ ЛОШО

  1.    Инсталирајте пост на Linux dijo

   Поздрав ЈА. Ви благодариме за вашиот коментар и придонес. Го докажав тоа што го кажа и апсолутно си во право. Претпоставувам дека, преземањето во формат FLAC е достапно само за неговата премиум верзија (платена), а не за фримиум (бесплатно). Меѓутоа, ако не е потребен висок квалитет во преземените аудио датотеки, тоа е одлична апликација да слушате и преземате разновидна музика на GNU / Linux користејќи ја онлајн услугата Deezer. За останатите, ви препорачувам да ја испробате апликацијата FLB Music која исто така користи YouTube и Deezer за слушање и преземање музика, иако не споменува ништо за квалитетот или форматот FLAC за музика.

   1.    JA dijo

    Ви благодариме за препораките.
    Но, јас само слушам флак, имам ангажирано дизер во ФЗОМ.
    Flb е само во snap формат ,; (, Јас одбивам да инсталирам вируси на мојот компјутер

    1.    Инсталирајте пост на Linux dijo

     Одлично тогаш. И благодарам за вашите коментари за објавата што придонесуваат за збогатување на нивната содржина.

  2.    Јас сум Бетмен и јас сум твојот татко dijo

   Не очајувајте дека Google ќе ви помогне… DEEMIX. Забавувај се.

   1.    Инсталирајте пост на Linux dijo

    Поздрав, драги. Ви благодариме за вашиот коментар и придонес. Не ја знаев таа апликација. Наскоро ќе и се обратиме.