VkAudioSaver: Руската апликација за преземање музика повторно работи

VkAudioSaver: Апликацијата за руски симнувачи на музика сè уште работи

VkAudioSaver: Апликацијата за руски симнувачи на музика сè уште работи

Апликацијата VkAudioSaver е стара, но корисна руска апликација за преземање музика, што се враќа на работа задоволително за оваа намена, во своето најнова верзија 2.0.6. Бидејќи, според претпоследната вест објавена во неговата официјална страница, беше надвор од употреба до крајот на 2016 година.

Но, сега, вашата веб-страница ни ја дава прекрасната вест, тоа повторно е во функција за користење и уживање на целата нејзина стара заедница и сите оние кои сакаат да и се придружат.

VkAudioSaver: Вовед

И како во друг стар пост на нашиот блог, ние се осврнуваме на предметот на оваа апликација, ние само ќе наведеме мал извадок за да се осврнеме на тоа и да продолжиме со новото што ни го носи оваа повторно стартната апликација:

" ... уште еден одличен Апликација за слободен софтвер направени од Русија и чие име е VkAudioSaver. VkAudioSaver е софтвер развиен од Мекиот на Бинго. VkAudioSaver тоа е бесплатна апликација за преземање и слушате музика користење vk.com, la Рускиот социјален мрежа ривал Фејсбук во тие земји и други области на светот.VkAudioSaverнос овозможува пребарување, слушајте и преземајте ги песните и дизајн плејлисти со неколку едноставни Преглед".

VkAudioSaver: Овластувањето е завршено

Новата верзија на VkAudioSaver: 2.0.6

Пред да продолжите да го опишувате нова верзија, важно е да се потенцира дека да се користи, откако ќе се преземе и инсталира Linux или Windows, мора да имате корисничка сметка регистрирана во Руска социјална мрежа Вконтакте (ВК), бидејќи нè прашува најава (овластување) користејќи го пристап до податоци на регистриран корисник во него

VkAudioSaver: Пријавете се

карактеристики

Од број на верзија 1.5, што претходно беше опишано во нашиот Блог сè додека не е актуелно број на верзија 2.0.6, најзабележителна промена е Графички интерфејс, што е многу пошарена и поубава. За останатото, тоа ни ги носи сите карактеристики на последната претходна верзија, број 1.6, повеќе поправки и внатрешни подобрувања за a подобро корисничко искуство.

Делови за секојдневна употреба

Тековниот кориснички интерфејс ни ги носи типичните делови на:

 • Пребарување: За филтрирање и добивање на песните (.mp3 датотеки со песни) што одговараат на наведените жици на знаци.
 • Список на песни (плејлиста): Да додадете и создадете колекции на омилена музика според вкусот на корисникот.
 • Превземања: Да ги обележите посакуваните песни за преземање во зададената папка за музика на Оперативниот систем или друга претходно дефинирана.

Дел за конфигурација

Исто така, ни носи дел наречен Опции со следниве јазичиња за конфигурација:

 • Овластување: Да ги вметнете податоците за пристап на корисникот регистриран во руската социјална мрежа Vkontakte (VK).
 • Заеднички: За неколку опции, закажете ја проверката (известувањето) за достапните ажурирања и фонтот на графичкиот интерфејс на апликацијата.
 • Јазик (Јазик): За промена на јазикот на графичкиот интерфејс на апликацијата. Во моментов чува само 2 јазици, руски и англиски.
 • Поврзување: Да ги конфигурирате излезните параметри на приватна мрежа што користи прокси за прелистување.
 • Резултати од пребарувањето: Да се ​​филтрираат добиените резултати според бит-стапката (бит-стапка или податоци) на пронајдената музика.
 • Репродукција: За да го означите контролорот за звук каде што ќе се репродуцира музиката што треба да се слуша.
 • Кратенки за тастатура (клучни копчиња): Да ги конфигурирате потребните клучеви што ја олеснуваат употребата на апликацијата преку тастатура.
 • Преземања: За конфигурирање на параметрите за преземање и музичките датотеки за преземање.

Заклучок

Заклучок

Се надеваме дека сте "мал, но корисен пост" за оваа стара, но сепак корисна апликација наречена «VkAudioSaver», чија главна цел е да ни дозволат да преземаме музика од руската социјална мрежа «Vkontakte o VK.com», да биде од голем интерес и корисност, за целата «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» и од голем придонес кон дифузијата на прекрасниот, гигантски и растечки еко-систем на апликации на и за «GNU/Linux».

И за повеќе информации, секогаш не двоумете се да посетите која било Интернет библиотека како ОпенЛибра y једит да чита книги (PDF) на оваа тема или други области на знаење. Засега, ако ви се допадна ова «publicación», не престанувај да го споделуваш со другите, во твоето Омилени веб-страници, канали, групи или заедници на социјалните мрежи, по можност бесплатни и отворени како Мастодон, или безбеден и приватен како Телеграма.

Или едноставно посетете ја нашата почетна страница на Од Линукс или придружете се на официјалниот канал Телеграма од DesdeLinux да читаат и да гласаат за оваа или друга интересна публикација на «Software Libre», «Código Abierto», «GNU/Linux» и други теми поврзани со «Informática y la Computación», и на «Actualidad tecnológica».


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.