Виното 3.12 е официјално подготвено за заинтересирани корисници

Лого на вино

Развивачите на познатиот слој за компатибилност за мајчин софтвер Мајкрософт Виндоус на системи слични на Уникс ни дадоа уште една вест за добредојде Виното 3.12 сега е официјално објавено за да можеме да уживаме во тоа и да можеме да инсталираме софтвер за Виндоус на нашата омилена дистрибуција ГНУ / Линукс. Се разбира, оваа нова верзија е оптоварена со подобрувања и нови функции, како и обично, во овој вид изданија, како што сега ќе коментираме. Бидете внимателни, ова е најновата верзија во развој, а не стабилната!

Па, ако одите на Официјална веб-страница на проектот Виноможеш набавете ги двата пакета за инсталација, како информации или самите извори. Ако пристапите на оваа веб-страница, можете исто така да ги преземете потребните пакети и од развојната верзија и од стабилната верзија. Покрај тоа, во областа за преземање ќе најдете неколку интересни врски за преземање пакети за различни дистрибуции или тарболи со изворниот код за составување, како и помош, итн.

Што се однесува до вестите што може да се најде во Вино 3.12, можеме да го потенцираме ажурирањето од Уникод на 11.0.0, подобрувања во конфигурацијата, како што е конфигурирање на проксито во контролната табла на Интернет, синтаксата поправена за командата cmd.exe на школка, нови карактеристики во фонтови на Wingdings и поправени грешки пронајдени во претходните верзии. Значи, со исправени овие грешки и додадени овие и многу други нови функции, се прави чекор напред за да се има идна стабилна верзија.

Што се однесува до корекциите на овие грешки, некои корисници кои го пробаа забележаа значителни промени во споредба со претходната верзија за развој, како на пример дека некои пораки за грешки што ги пуштија веќе не се појавуваат, особено што влијаат на видео игрите како што се Splinter Cell: Blacklist, Heroes of Might, Magic III HD Edition, League of Legends, World of Warcraft, Overwatch и Diablo III. Како што можеме да видиме, тие се фокусираа особено на игра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Оскар dijo

    Гледам во работата на оние што прават Вино, но во Убунту 18.04 ништо не работи ...