Тандерберд 45 е тука

Во моментов употребата на е-пошта стана од суштинско значење и скоро секој има барем една сметка за е-пошта, а серверите што управуваат со компании за е-пошта се сè пософистицирани и толку многу што веќе имаат голем број клиенти кои се движат од интерфејс за пошта преку кој се пристапува преку прелистувачот, до природни апликации со кои се консултира и управува со нашата е-пошта е едноставна задача. Но, кога сме корисници на неколку сметки за е-пошта и ако се од различни сервери и треба да управуваме со нив истовремено, задачата станува малку комплицирана.

Ова е причината зошто се препорачува за погодност да се користи клиент за да ни помогне да ги централизираме сите наши сметки за е-пошта на едно место, тоа е местото каде Thunderbird доаѓа на помош.

гром_45

Оваа нова верзија на Thunderbird (верзија 45 на овој клиент за е-пошта развиена од Mozilla) нуди низа интересни новости на своите корисници, почнувајќи од поддршката за OpenStreetMaps, овозможувајќи интеграција со истата услуга во апликацијата. Друга новина е што ви овозможува да пишувате во полето „Од“ кога ќе напишеме нова е-пошта, а не само да се задоволиме со опаѓачкото мени од претходните верзии.

Друг важен аспект како додаток на тоа, е тоа што тие ја подобруваат поддршката за XMPP дозволувајќи разговори преку овој протокол, тој исто така има и нова опција што овозможува одржување на активни HTML пораки како додаток на поддршка за автентикација на Oauth за Mail.ru

гром-45.0 Но, тоа не е сè, уште една важна новина што ни ја носи оваа верзија на Тандерберд е тоа што сега има нова колона во поштенската листа со подобрени карактеристики, со цел да го направи управувањето со нашите пораки многу попрофитабилно, бидејќи ги покажува и двете испраќачот, како и примателите. Најзначајната разлика помеѓу оваа колона во оваа верзија и претходната верзија е тоа што ќе видиме стрелка лево што означува кој ја испратил пораката и кој ја примил.

Исто така, треба да напоменам дека тимот на развивачи поправи многу грешки и грешки откриени во претходната верзија, со цел да продолжи да го прави овој еден од најдобрите клиенти за е-пошта што моментално постои, најмалку што можете да направите ако не го користите Пробајте и пробајте, можеби не сакате да се вратите назад.

гром-17290

Бесплатното преземање е достапно директно од вашето официјална страница. Тандерберд се чини дека е жив уште некое време, иако Mozilla планираше да ја прекине поддршката за оваа платформа, но со ова издание се чини дека ќе има уште малку живот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Orgоргицио dijo

  Ви благодариме што известивте дека Thunderbird 45 излезе ... Излезе пред скоро еден месец.
  За другиот, известете им дека излегол јадрото 4.0, по.

 2.   Кризт Ханвил Биг Штајн dijo

  Јас навистина сакам гром, но е многу тежок, без разлика дали е на прозорци или на Linux.
  Дали има начин да се направи светло?

 3.   Марио Гилермо Завала Силва dijo

  Сите тие чуда за кои зборувате или пишувате навистина треба да се испробаат; сега тие ќе можат да го решат тоа кога ќе добиете X-mail: „Мозила мисли дека оваа порака е ѓубре ... Мислам дека единствениот што може да го коментира тоа е лицето кое ја поседува сметката, а не ...
  Ова ми се случува со muylinux и други сметки и тоа е верзија пред онаа што ја најавивте ...

 4.   Плочка dijo

  Не сум многу свесен за напуштањето на поддршката од грмотевици, зошто тие ќе престанат да ја поддржуваат? Дали Mozilla развива алтернатива или интеграција?