Дијалог за копирање KDE 4 како во KDE 3.X

Како и секој добар корисник на KDE треба да знаете, со пристигнувањето на верзијата 4, известувањата беа интегрирани во панелот, како и дијалогот за трансфери при копирање датотеки.

Постои многу едноставен начин да го вратите овој дијалог како во KDE 3.x. Десен клик на иконата на панелот како што покажува сликата:

Избираме Преференции за известувања. Следно, отштиклирајте ги првите две опции што се појавуваат во прозорецот што ја покажува следнава слика:

И подготвени. Отсега натаму кога копираме нешто, процесот на копирање секогаш ќе се појавува како независен прозорец, а не како известување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

  ХЕХ ... ајде да видиме, кажете ни ... што гледате во копијата на сликата? HAHA… Kaspersky, неверојатен GGGRRR _¬

 2.   москосов dijo

  KZKG ^ Гаара и ти кога ќе ставиш Гном?, Елав веќе даде сигнал сега ги чекаме твоите хахахахахаха

  1.    елав <° Linux dijo

   Тој не става Гном или вратоврска. Ниту Гном, ниту Дебијан хахаха. Во моментов тој се откачува затоа што го инсталираше Grub2 во Arch и повеќе од еден час се обидуваше да го поправи Grub без никакви резултати. И погледни што ти реков ХАХАХАХАХАХА

   1.    Оскар dijo

    Имате две работи да направите, или дајте му рака или сериозно да му предложите да се префрли на Debian, вашиот партнер го користи Arch бидејќи ги носи најновите од најновите, но ... користете го грубот од минатото, хахаха.

    1.    елав <° Linux dijo

     Хахаха, сега избега затоа што не можеше да го врати Грубот и евентуално, мора повторно да го инсталира својот сакан Арх, што е толку тркалачки, тој не го користи Груб2 ...

     Хахахаха за малку ќе умрев од смеа кога го видов како лут излегува од вратата .. Погледнете што му реков хахаха

 3.   сангенер dijo

  Пред неколку дена користев KDE повеќе од една недела. Патував и компјутерот што го имав на располагање имаше Solo OpenSuse, вистината е, не ми недостасуваше толку многу Gnome, иако ми беше малку тешко да се навикнам на некои нови програми. Морам да кажам дека KDE се подобри и се чувствува прилично стабилно. 🙂 Поздрав КЗКГ ^ Гаара

  1.    елав <° Linux dijo

   Јас можам да го потврдам тоа. Дури и сега, по сите измени што ги направив, KDE се чувствува помазно од Gnome2. 🙁

   1.    Оскар dijo

    Колку меморија има вашиот компјутер и колку ве троши? Мислам дека треба да направите упатство за инсталирање пост.

    1.    елав <° Linux dijo

     Понеделник без промашување. Со 1Gb не надминува 300Mb со отворени неколку апликации ..

     1.    Оскар dijo

      300Mb ништо повеќе? многу добро го оптимизиравте, се надевам дека туто.

     2.    mac_live dijo

      Го чекаме туторот, јас веќе ја инсталирав kde околината, па можете да видите дека имам верба, ќе видиме колку е убава и лесна, утре проверувајќи го вашиот пост.

      1.    елав <° Linux dijo

       Ветувам дека ќе го сторам тоа денес ..


 4.   Orgоргицио dijo

  Таа опција не се појавува: C Јас го користам KDE 4.11.5, а не се појавува делот "Скокачко поле", само првите 2 опции.

  Благодарам