Длабоката мрежа, длабоко место полно со работи што сакате и не сакате да ги гледате.

La длабока мрежа (ДВ од сега па натаму) е една од најпознатите урбани легенди од сите, малку од оние кои се силно поврзани со светот на интернетот не се свесни за неговото постоење, иако тие минуваат покрај многу причини, некои се многу логични.

Го познавам овој дел од Интернет подолго време, длабоката мрежа, имав слушнато за тоа повеќе или помалку во мојот прв семестар кога бев во посета на универзитет во друга држава и како добар curубопитен седнав да разговарам и да прашам прашања. Излегува дека DW е нешто огромно, многу, многу поголемо од мрежата што ја знаеме (кој се нарекува површинска мрежа) и со содржина илјада пати поразновидна и поцелосна од онаа до која вообичаено имаме пристап, и на подобро и на полошо.

Во основа DW е истиот интернет што го знаеме, но полн со повеќе страници што не можат да бидат индексирани на кој било начин од конвенционалните машини за пребарување, или затоа што се толку архаични страници што пребарувачите веќе ги игнорираат, или затоа што имаат содржина што не се индексира (страниците направени целосно во блиц имаат тенденција да паѓаат скоро веднаш на DW затоа што немаат индексирачки html) или исто така затоа што програмерите на предметната страница намерно направиле нивниот код да биде игнориран од пребарувачите и ... има дури и приватни и шифрирани страници.

Во ДВ има премногу работи да се каже, очигледно содржината на оваа далеку ја надминува онаа што вообичаено ја знаеме и вистината е дека во него ќе најдете од добро и корисно до одвратно и одвратно, ви го велам ова за личен Искуство.

Кога се движите по ДВ, мора да се преземат многу мерки на претпазливост и да се почитуваат неколку основни правила за да бидете безбедни (или барем што е можно повеќе) Јас нема да ви кажам како да влезете или како да навигирате, нема да ви дадам детали затоа што одлична работа во врска со ова е да истражите сè сами.

Важно е да ги земете предвид овие препораки, Длабока веб интересно е, но опасно
 • Треба да користите ТОР за пристап до голема количина работи на DW, ако не го сторите тоа, се ставате на ризик и исто така нема да имате пристап до страниците .онјон
 • Евита страниците што велат прдеж мечка, тврди бонбони, HC, CP… Детски е и е непријатно.
 • Не преземајте ништо, или барем ништо за што не сте сигурни.
 • Избегнувајте „пазари“ освен ако не барате дрога, „квалитетно“ дете, органи, трговија со луѓе итн.
 • Се дружат на DW? Јас го избегнувам тоа, и колку подлабоко одите, толку подобро е да бидете незабележителни.
 • Не користете ја вашата е-пошта или регистрирајте се за ништо, Ако го сторите тоа, направете го тоа со алтернативни сметки за е-пошта и ако е можно да си дадете работа да користите нешто како пошта за немири, толку подобро.
 • Не активирајте додаток, не ти одговара.
 • Не нурнувајте премногу длабоко во DW, колку што се спуштате, толку е поголем ризикот да наидете на работи што не сакате да ги гледате или работи што другите не сакаат да ги гледате, а ако немате среќа, ќе добиете видео за „Снуф“ (погледнете на Википедија што е едно од овие видеа)

Земајќи го ова предвид, мора да го знаете тоа во DW Не знам “прелистајте„така да се каже; Знам нуркаат. Ова е некако комплицирано, прво затоа што нема да можете да напишете нешто како „Creepypasta“ во лентата за навигација и ќе најдете список на работи. За да се преселите во овој подсвет на ДВ, треба да ги знаете точните адреси на страницата што сакате да ја прегледате, која веројатно има своја шифрирана адреса, почетна референтна точка во овој свет е Скриена Вики, со таа песна тие веќе имаат повеќе од доволно за да влезат и да пребаруваат сами. Секако, ве предупредувам дека знаете што барате и избегнувајте да одите толку curубопитно на места за кои немате многу познавање, кои ви изгледаат чудно или едноставно дека во референцата пишува нешто што не е многу .. .пријатно.

На оваа слика детално ќе ги видите нивоата на Длабока веб (што е подлабоко отколку што некои мислат).

Бидете внимателни, содржината се проверува само на ниво 4 на графиконот, па оттаму, барем не сум бил во можност да помине или не сум видел ништо поврзано. Многумина велат дека тоа е целосен лажен подалеку од оваа точка, но бидејќи има малкумина кои покажаа нешто релативно веродостојно, малку може да се знае.

Можам да ви кажам за моето искуство, вчера влегов во DW По долго време да го направите тоа за прв пат, не е лесно да барате нешто кога немате машини за пребарување, ниту е едноставно да бркате нешто од страница до страница. На пример, секогаш барам работи како што се многу макабри креопипасти, за кои многумина не зборуваат на нормалната мрежа или оние што се изгубија со текот на годините на толку стари страници.

Исто така, постојат неколку лични дневници во форма на блогови кои се доста интересни, многу добар материјал за читање, но пронаоѓањето на нив е тешко, многу тешко и нема да ви дадам насоки од наједноставната причина во светот; забавата е во потрага по себе. Може да добиете многу книги, игри и програми, овде споделувањето на овој вид содржина е милион пати поедноставно, што е уште повеќе, протоколот за вртоглавост ја движи речиси розовата длабока мрежа.

Не залудно, исто така, имав многу лоши искуства, бидејќи најдов работи што не сакав да ги видам. Всушност, некои пасти беа крајно графички и не ми се допаѓаа. Немав доволно среќа да налетам на видео со бурмут што не беше пушка до последниот момент и ... повеќе нема да зборувам за тоа. Работата е во тоа што можете да најдете многу, иако исто така морам да ви кажам дека заговорите и големите декласифицирани досиеја не се постигнуваат, не толку лесно; потребни се многу истражувачки и хакерски способности затоа што тие информации, иако постојат многу длабоко во DWИсто така е многу добро заштитено, јас сум влегол помалку или повеќе до «Средна област»Де ла DW, и не сакам да се вратам толку длабоко, нема ништо интересно за мене во тие делови.

Се збогувам, но ве потсетувам, curубопитноста ја уби мачката и иако е корисно да добиете квалитетни информации што ќе ги најдете DWДобри вести ... колку подлабоко пливаат, толку е поголема шансата да најдете работи што не сакате да ги гледате или луѓе со кои не сакате да наидувате.

Среќно луѓе и уживајте во оваа урбана легенда.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

144 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   дијазепан dijo

  Јас стигнав само до ниво 3 и без прокси (не стигнав до делот со тор), некое време честопати посетував страници на гори

  1.    нано dijo

   Ме интересираше, слегов на дното на тоа што ќе стане ниво 4, видов сериозно работи што жалам што ги видов

   1.    дијазепан dijo

    Не знам, дали изворниот код на Виндоус ќе биде на ниво 4?

    1.    нано dijo

     НПИ, јас не сум барал таков вид на работа, но никогаш не знаеш дека може да налеташ на ДВ ... Дојдов да видам вистински случаи на трговија со луѓе, и тие го прават тоа како ништо, со фотографии и сè xD. .. ако се фалсификати, тие се многу, многу добро направени.

    2.    Блер Паскал dijo

     Хахахахахахахаха +1.

   2.    пандев92 dijo

    Некои луѓе се самоповредуваат, ќе видат и ќе кажат, уууух што видов xD, ужасно! ахахах

   3.    амиадсад dijo

    Не можев! : ко можеби веќе ништо нема да ме изненади, но колку е поужасно, толку подобро е Д:

   4.    Алвин dijo

    Кои работи се каете што ги видовте ??????
    инфантилното pr0n, дрога или фати ли душкалка ??
    или стигнавте до затворената школка

   5.    Алвин dijo

    За што жалиш

   6.    лурдез dijo

    што виде? тоа ме прави толку curубопитен

  2.    јори dijo

   Како да дојдам до тие нивоа?

 2.   Блер Паскал dijo

  За волја на Бога нано, навистина се надевам дека никој од вас не е охрабрен, имав страшни искуства со ДВ, не го препорачувам, и ако го направите, бидете крајно внимателни, бидејќи работите ќе ги најдете многу, многу шокантни и непријатни. Но, има интересни работи што ги има.

  1.    Алвин dijo

   инфантилното pr0n тоа, зглобовите или бурмутот ???
   или дојдовте на marianas web и видовте alien pr0n од областа 51 ??

 3.   Јован dijo

  Влегов во скриената вики ... вистината не е многу да се каже

  1.    нано dijo

   Скриеното вики горе нема ништо, шегата е да седнеме, да читаме, да бараме. Една врска ве носи на друга, и на друга и на друга. Не очекувајте дека ќе добиете сè толку лесно. Има многу DW, не мора да значи дека е лесно да се најде.

   1.    жуан карлос dijo

    какви конси најдовте? Сум видел тврд кенди, лажен пазар, вистински со само 30 производи, сатанска библија, оружје за раце, но барав нешто навистина интересно и ништо = /

    1.    нано dijo

     Треба да поминете ЧАСА часа во пребарување. Отидов од врска до врска. Единствено што ми се допаѓа кај DW се макабри приказни или тестенини, не ми е гајле дали се вистински приказни, заговори, она што навистина ми е важно е да се забавувам со читање на нешто некое време.

 4.   Јован dijo

  И, она што не го разбирам е дека дури и кога сум во кубунту или чакра, не се појавува мојата икона за дистрибуција што ја користам во моментот, само прелистувачот. Барам одговор. : стр

  1.    пандев92 dijo

   Тоа е затоа што прелистувачот што го користите нема конфигуриран кориснички агент.

 5.   MSX dijo

  DW е слаба мрежа со помпезно име што прави многу скрипти-кики да се чувствуваат како големи хакери, хахахахахаха

  1.    нано dijo

   Не се чувствувам како хакер, само барам работи што нормално не ги наоѓам на друго место. Тоа и дека е забавно да се добиваат кул детали одвреме-навреме.

   1.    MSX dijo

    DW е мрежата, едноставна и едноставна.
    На ист начин како што во повеќето бањи или темни агли на дискотеките можете да купите лекови за кои можете да помислите или во одредени маргинални населби да добиете оружје, ако знаете каде да одите на Интернет, ќе го најдете и она што го барате .

    ДВ како „Облак компјутер“ или „Веб 2.0“ или „Социјална мрежа“ или „Малициозен софтвер“ или многу други слични термини се еуфемизми измислени од одделите за маркетинг на компаниите за да заработат пари со незнаење на луѓето.

    1.    нано dijo

     Да, тоа е обична и едноставна мрежа, но не е лесно достапна мрежа, не само што отвора неофит на Google и добијте страница што можете да ја добиете во она што се нарекува DW. Тоа е разликата

     1.    MSX dijo

      Токму тоа е проблемот и вие како компјутерски научник веќе ќе го знаете тоа: луѓето мислат дека Гугл е мрежата.

      Проблемот со правната содржина на мрежата е дека таа е анархична, односно нема централен референтен директориум. Ако постоеше таков директориум на кој секој што ќе отвори нова страница, блог, форум или foo.com ќе мора правилно да се регистрира и означи кога ја објавува споменатата страница јавна, тогаш ќе завршеше 99% од ентропијата што постои денес, бидејќи би можеле да пребаруваме содржина од централизирано место наместо да се потпира на пребарувач кој тешко се обидува да ја постигне оваа цел, но исто така има свои комерцијални интереси што го водат.

      Денес мрежата не е ниту бесплатна ниту отворена, таа е хаотична. Без соодветна регулатива што го нарачува, ние мора да продолжиме да се потпираме на пребарувачот Гугл дека, иако е точно дека работи многу добро, тоа е приватно претпријатие кога треба да биде во рацете на соодветна меѓународна организација и секако непрофитна

      Луѓето во нивно незнаење велат „интернет“ и се повикуваат на хит на Google или Face $ или слично, а реалноста е дека мрежата е многу поголема од тоа, всушност е многу поголема од HTTP протоколот:

      „Интернет се сите меѓусебно поврзани машини и уреди кои можат да бидат достапни од други слични уреди“.

      Затоа, велењето „Длабока мрежа“ е излишно, тоа е исто како да зборуваме за „маргиналците“ во едно општество, тие се термини измислени за да одржат одредено статус-кво и да ги користат за да се занесат за нос.

     2.    Чарли-Браун dijo

      Но, дали некој видел реклами за хит мажи или дилери на дрога на жолтите страници?… Ајде, тоа е истата работа. Патем, ако не сте многу внимателни во DW, може да завршите во потрага по проблем; тоа е како да патувате во сиромашен кварт.

 6.   we126 dijo

  Извинете го моето незнаење. Вели дека прокси е потребен за ниво 3, но ако користам тор, тогаш нема проблем? или како е работата?. Ветувам дека нема да добијам премногу низок xD

  1.    Алвин dijo

   ел тор и сега, ако стигнеш до школката или маријаните, кажи ми се молам, умирам да одам таму. и да не се гледа просторно pr0n

 7.   Вес126 dijo

  Извини за моето незнаење хахаха xD но пишува дека за ниво 3 се занимава со прокси, но дали е вистина дека ако користам Tor нема проблем? Ветувам дека нема да добијам премногу низок xD

 8.   @Jlcmux dijo

  Мислам дека многумина од нас го користат кога бараме или гледаме украдени ДБ или информации од компании или луѓе што не треба да ги гледаме ... добро. До одреден степен многумина од нас го имаат или го користат.

  Но, да одам во потрага по детско порно, убиства или слично. Мислам дека никогаш нема да се обидам.

 9.   убунтеро dijo

  Јас препорачувам само да не обиколувате да прокламирате какви работи гледате во DW и да бидете осудувачки кога го користите терминот „p9rn 1nf4ntil“ има многу двојни агенти ... (ако знаете што сакам да кажам). со почит

 10.   ps dijo

  Гледам губење време кога влегувам таму од овие причини и затоа што сигурно се совпаѓаат со мене, бидејќи никој овде не е педофил или садист.

  - Брзината е неверојатно мала.
  - Пребарувањата се страшни
  - Содржината е интересна, но ќе земете нешто само ако барате нешто конкретно од претходно
  - Гор што може да најдете е морбиден „доверлив“ како што би рекол, односно жртви на напади и многу специфични работи или силувања…, конвенционалната гора е веќе во нив и скапана.
  - Ако или ако завршите во галерија со срања со непријатни работи, од тука ве боли стомакот и одлучувате да го елиминирате торот од вашиот компјутер.

  Користете го за конкретни работи и со знаење. Што и да направам, или ќе ви го уништи денот или ќе ве направи малку неурамнотежен како момчето што работеше за Google и минуваше низ тешка содржина.

  1.    дијазепан dijo

   не заборавајте на bestgore, страницата што откри кој е „канадски психо“

  2.    MSX dijo

   «- Ако или ако завршите во галерија со срања со непријатни работи, од тука ќе ве боли стомакот и ќе одлучите да го елиминирате торот од вашиот компјутер.»

   Ми се случи со галерија од сообраќајни несреќи 😛 Би било добро за сите да го видат, особено тука во мојата земја каде што луѓето чекаат да ја преминат улицата на истата улица наместо на тротоарот, тие преминуваат во Колорадо, автомобилите не ставаат трепкач и сл.

   Јас целосно се согласувам со вашиот коментар.

   1.    Алвин dijo

    барем таа посрана гора, служи добра работа, таму ако изреката, текстовите се направени со крв

   2.    Дејвид dijo

    Не измислувајте !! Кога го прочитав твојот коментар, се сетив дека. Сега кога се сетив, брат ми ми покажа една од тие галерии кога имав околу 8 години: С.
    Сеуште се сеќавам на лице искинато од воз happened Се случи тоа. : /

 11.   ps dijo

  Имав многу грешки во претходниот коментар, не го разгледав многу.

  Во моментот кога велам: „Содржината е интересна“ Не мислам на каква било содржина, сакав да се осврнам на цензурирани извештаи, специфични книги или интервјуа што обично не се наоѓаат на конвенционалните веб-страници.

  Со почит

 12.   ЕрунамоЈАЦ dijo

  Едно нешто со ова: нема потреба да му штетите на умот и да спиете со прелистување на нештата нема потреба.

 13.   Виндоузико dijo

  DW е депонија за Интернет. Има само ѓубре. Интересниот дел е надвор од дофатот на theубопитните.

  1.    MSX dijo

   Колку грешиш, двапати грешиш:

   „ДВ е депонија на Интернет“
   Погрешното име ДВ е дел од човечкото суштество што го скандализира остатокот од луѓето или што претставува дејствија / избори / ситуации со социјално и културно намуртено потекло и морално или етички осудувачки.

   Погрешно наречениот ДВ се едноставно сите оние кои претходно го правеа истото во клубови, здруженија или други приватни форми и кои сега исто така имаат присуство на мрежата, ништо повеќе од тоа.

   Има само ѓубре. Интересниот дел е надвор од досегот на iousубопитните “.
   Во помалку јавниот или достапен дел од мрежата каде што се тргува со индустриски и политички тајни и се тргува со сите видови стоки и производи, многу од нив нелегални.

   Едноставно, тоа е црн пазар што е надвор од контролата на властите.

   1.    MSX dijo

    Но, еј, да му дадеме застрашувачко и мистериозно име за да ни помогне да го пласираме во продажба.

    Маркетинг ебат луѓе. Ако имате шанса, погледнете ја серијата „Дилберт“, станува збор за 30 епизоди (две сезони) многу кисели и цинични за корпоративниот свет ...

   2.    Виндоузико dijo

    Хахаха, веќе имаш заговор за ТВ серија. Мојата порака е јасна. Во она што тие го нарекуваат ДВ нема да го најдете одговорот на мистериите на универзумот. Дека ѓубрето е интересно, не значи дека останува ѓубре. За да влезете во приватни места ви треба „покана“ (тие ќе ми кажат како да добијам упатства). Не треба да ги мешате овие страници со останатите бидејќи не се на дофат. Терминот ДВ е малку апсурден.

   3.    Виндоузико dijo

    Патем, за супермаркетот црна ... Каков идиот работи бизнис на пазар каде што продавачите или „давателите на услуги“ се анонимни, непознати и не можат да се следат? Тоа е рај на измамниците. Нарачувате / оружје / дрога / бебе / човечки орган, плаќате со вашите убави биткоини и потоа „ако ве видов не се сеќавам“. Чудниот човек може да плаче само затоа што не може да оди во полиција.

    1.    нано dijo

     Во тоа што немам претстава, работата е дека тоа е направено, и за жал е профитабилно xD

  2.    Алвин dijo

   има сè, доброто, науката «la amoooo»!
   Информатичка безбедност
   ВОЕНИ тајни „тоа го добива само мегахакер“.
   но горе, порно и бурмут ********
   тие се страшни

 14.   Павлочо dijo

  Колку интересно, но минувам без да видам.

 15.   Блер Паскал dijo

  Денес влегов, по приближно 8 месеци. Ме погоди некое вознемирувачко читање што не сакам да го покажам, но тоа е доказ за извонредната изопаченост на човечката раса, која очигледно нема граници. Се чувствувам обесхрабрен и сакам да фрлам нешто, и тоа е нешто што не можам да го извадам од умот. Добар пост

  1.    танија dijo

   Објави го

  2.    сок dijo

   Пријател, направив сè за да влезам во длабоката мрежа и сè уште не можев да го сторам тоа! Ти ми помагаш

 16.   кондур05 dijo

  Тоа ме потсети дека пред неколку години кога имав пентиун 3 успеав да влезам во вакви места, и тие не се за секого, не е лесно

 17.   xunilinuX dijo

  Јас сум iousубопитен CAIMEO и GGGQEP ... некој што влегол во DW има каква било информација за ова? Се плашам да влезам хехе

 18.   JP dijo

  И јас мислев дека сум видел сè користејќи Ares xD (не сметајќи поројни)
  Диосс .. тие ме натераа да сакам да се продлабочам страшно. Премногу iousубопитни: /

 19.   ферхметал dijo

  Не знам дали треба да влезам на таа веб-страница, сакам хакирање и сè, па дури и би можел да добијам покорисни информации за хакирање, но не сакам да направам нешто неправилно во длабоката мрежа. Umаммм ... Не знам, но јас сум многу iousубопитен!

  1.    Блер Паскал dijo

   Не вреди за мене. Морав да си легнам во 3 часот наутро, откако бев полутрауматизиран од екстремно болен текст што ненамерно го прочитав, а таму има неколку исклучително интересни работи што можете да ги прочитате. Со почит

   1.    нано dijo

    Со вас е друга приказна, „прочитај без намера“, машка, што би можела да престанеш да ја читаш кога ќе ти се чини сомнително. Што беше тоа Тестенини? Терористичка приказна? Лична изјава? Сум видел неколку работи, но не можев да најдам ништо што ме вознемирува, само видеото со бурмут, проклети ги curубопитните очи што не застанував кога можев.

    1.    Блер Паскал dijo

     Срање што жалам илјада пати што го прочитав. Ајде да го оставиме таму, те молам.

     1.    нано dijo

      Па добро, но јас инсистирам, не знам каде по ѓаволите завршивте и колку ја маскирате страницата што ја видовте имаше xD

    2.    дијазепан dijo

     Можеби прирачник за силување

    3.    панчонев dijo

     Не знам зошто влегуваат во ДВ ако се психички слаби и не можете да трпите да ги гледате тие работи….?

   2.    Алвин dijo

    во самата скриена вики стои, pron gore и сите 2 ЗА ТЕБЕ ДА ГИ Избегнувате

  2.    нано dijo

   Погледнете, глупаво е ова „страв да не сториме нешто погрешно“. Мора да знаете што барате и едноставно да ги прочитате описите на страниците каде што ги внесувате или директориумите што ги читате, ретко кој не кажува што објавува, а ако видите линк на кој не пишува каде е оди или што содржи, едноставно, не кликнувај на него.

   Треба да бидете внимателни да не наидувате на работи што не сакате да ги гледате, се разбира, но не е дека само влегувањето е лошо. Веќе беше кажано претходно, DW е едноставно Интернет, чист и едноставен, само што не е она што пребарувачите го индексираат и содржи неколку различни протоколи (.онион) што овозможуваат работа во скоро апсолутна анонимност, но не повеќе од тоа .

   Едноставно, тоа е беззаконска граница.

   1.    Виндоузико dijo

    Гледам филм двоен разговор. Од една страна тоа е опасна беззаконска област, полна со хакери подготвени да направат што било. Од друга страна, ни кажувате дека тоа е делот од Интернет што пребарувачите не ги индексираат. Ајде да видиме, во неиндексираниот дел има многу тивки страници. Постојат многу бази на податоци кои пребарувачите ги игнорираат од технички причини. Потоа, тука се I2P, TOR, Freenet, ... и овие содржат многу глупости каде „нуркаат“ педофили, заговорници, измамници, ментално болни, активисти, шпиони, полиција и curубопитни.

    1.    нано dijo

     Не е двоен дискурс, опасно е место и има грди работи, но дали е тоа лошо да се биде само наоколу? Воопшто не. Читам creepypastas и барам каков било вид интересно читање ... книгите се всушност, или многу многу ексцентрични луѓе кои објавуваат приказни или анегдоти во анонимни форуми ... и нема ништо лошо или незаконско во тоа.

     Тоа е беззаконска граница, буквално. Прво, затоа што е ограничена од оние кои знаат и оние кои не знаат како да влезат, постои јаз, што го прави граница. Второ, затоа што нема никаква регулатива, ништо од она што го знаеме не се однесува на тоа, затоа без закон.

     Кромидната мрежа, иако е толку многу користена за засенчени работи, дали знаевте дека се користи и за добри работи? Анонимниот не е најдобар пример, она што тие го прават може да се види од многу перспективи, но тие користат и создаваат многу херметички приватни страници тука за да дискутираат и да прават антисекциски операции. Може да се користи и од луѓе во многу 'регулирани' таканаречени земји, кои не сакаат да бидат фатени.

     Во тој дел од Интернет, сè се случува, толку едноставно.

     1.    Виндоузико dijo

      Не зборувам за приватните страници за кои никој не знае. Зборувам за оние што можете да ги најдете во јавните директориуми (како TORDIR: https: // dppmfxaacucguzpc.tor2web.org). Тоа е она што повеќето го нарекуваат ДВ. Ако ве интересираат приказни за несоница и ментална болест ... Јас нема да разговарам за вашите вкусови, но тоа исто така постои на видливата мрежа.

      Се надевам дека многу педофили размислуваат дека е тоа место без закон. Европол веќе фати неколкумина кои сметаа дека се безбедни.

      Во мојот претходен коментар велам дека има активисти кои ги користат овие алатки. Дали прават добри или лоши работи, ќе зависи од тоа кого ќе прашате. Во секој случај, не сум напишал дека е лошо да се влезе во DW. Исто така, не е лошо да барате богатство на депониите доколку преземете соодветни мерки. Она што ме крцка е аурата на мистерија што ја опкружува оваа тема. Многумина ослободуваат тони адреналин и ладна пот кога ја посетуваат таа паралелна реалност, возбудени од страв или curубопитност. Тие мислат дека се многу посебни. Господа, вие нуркате низ гомна, тешко е да најдете нешто друго освен стаорци и глупости. Секој може да создаде .онион и да го задева персоналот. Може да видите нешто што изгледа како откритие и е всушност глупаво. Ретко кој е тој што вели дека е.

      Постои различен невидлив Интернет. Всушност, поголемиот дел од Интернетот е невидлив и не е дел од I2P, TOR, Freenet, ... Она што зафаќа повеќе простор се базите на податоци на страници како http://www.loc.gov/index.html. И, видливиот Интернет не е без опасности. Неколку срања со .ончиња и безгрижно влегуваат .tk. Ако КАИМЕО ја кренеше главата ...

 20.   wpgabriel dijo

  кажете страница.

  1.    дијазепан dijo

   http://en.wikipedia.org/wiki/.onion

   и не ти кажувам повеќе

 21.   Кронос dijo

  Ах, сето ова се враќа на операцијата „Даркнет“, требаше да се следи со тоа,

 22.   елав dijo

  Имам само едно прашање, едно сам ... Каква врска има DW со целта на блогов? Може ли некој да ми каже?

  1.    еВеР dijo

   Дека со користење на Linux сме побезбедни при прелистување на длабоката мрежа, нели? Се препорачува пред да влезете за да направите автоматско скенирање на пристаништето. Користете го nmap.

  2.    Оберост dijo

   Да објаснам, луѓето сакаат да се заебаваат.

  3.    Алилуја dijo

   Тој партнер е вистинското прашање.

 23.   Лукас Матијас dijo

  Ова треба да биде насловот на објавата:
  Длабоката мрежа, длабоко место полно со работи што не сакате да ги гледате.
  80% ниско човечко.

 24.   Блер Паскал dijo

  Можеби е тој изворниот код на Skynet?

 25.   насилник dijo

  Па, нема многу врска со блогот, но носи култура во бендот, ме плене curубопитност, тор, ДВ, скриено вики, уффф, но ако влезам од работа ми даваат еден што не гледам на Интернет во мојот живот.

  ПС: нано, сериозно крепипаста? човек омекнува малку, ментална хигиена, оди во парк опушти се, психата како собата може да биде заебано место ако не го чистиш од време на време.

 26.   Корен dijo

  Во голема мера, како и на сите страници и луѓе кои зборуваат за длабоката мрежа, тоа ја отклонува реалноста бидејќи ќе ја споредиме мрежата на тор во нивоа ¬_¬, ако е иста со мрежата што ја познаваме .com. нето итн., само што ја користат тор мрежата за .онио домени ништо ново само конфигурирајте сервер да го насочува кон тор мрежата има многу водичи на Интернет за да го сторат тоа и да пристапат од нашиот прелистувач анонимно без да преземат нешто што можат направете го тоа од тука http://tor2web.org/.

  ПД подобро е да се испита пред да се стави пушка во мрежата на тор е бесплатна и таму можете да најдете било што без контрола, а исто така неколку земји успеаја да го блокираат пристапот до мрежата на тор.

  1.    нано dijo

   Всушност, поделбата по нивоа главно се однесува на содржината, а не на самата мрежа. Мрежата не се менува на ниту едно ниво, единственото нешто што се менува е содржината и секако, начинот на пристап. Со нормален веб-прелистувач, без ништо, не можете да внесете мрежа со .онски домени

   1.    Виндоузико dijo

    Променете ја екстензијата ".onion" во ".tor2web.org" и можете да влезете со нормален веб прелистувач.

    1.    Алвин dijo

     Да, но тие ја фаќаат вашата IP и ако барате тајни или pr0n или ** snuff, тие ве фаќаат и бргу патот до затвор не чека!

   2.    Корен dijo

    Ако можете да внесете бидејќи tor2web ги решава домените и прелистувањето од tor2web е многу побезбедно од vidalia, па дури и побрзо, бидејќи можеме дури и да го конфигурираме прелистувачот со елитен прокси и пристап од tor2web бидејќи не ни ги испраќа податоците за заглавието и со деактивирање на JavaScript ние се повеќе од безбедни само за прелистување и прегледување содржина.

    Тука имате тест до кој може да се пристапи од нормален прелистувач и многу побезбеден од видалиа.

    tormail
    https://jhiwjjlqpyawmpjx.tor2web.org/

  2.    алукард dijo

   Блокирањето не е шега. Со кој било заштитен allид на nextgen со добри IP-ови.
   Деталот е дека не сите земји добро го регулираат својот интернет сообраќај (или не можат поради економски детали).

   Што мислите, зошто многу прокси-сервери се во земјите од третиот свет или без пиратерија?

   Деталот е дека многу луѓе веруваат дека ќе најдат богатства или владини бази на податоци. Итн. Мене навистина ме восхитува колку холивуд влијае на луѓето

 27.   Убовник на мајка ти dijo

  Здраво, одличен пост за почеток на годината, многу добра тема ова е третиот пост што го прочитав целосно, па дури и коментарите во: https://blog.desdelinux.net/Прочитав само три објави целосно, но ова го сметам прво, затоа што има многу коментари и е многу контроверзна тема. Интересно е и ме забавуваа читајќи ги и особено коментарите, а исто така бев охрабрен да го оставам мојот придонес е мојот втор коментар што го оставам https://blog.desdelinux.net/ Ми се допадна и темата е интересна. Поздрав 😀

 28.   АуросЗх dijo

  Па, пред некое време влегов, не отидов многу длабоко (само што поминав низ ниво 3). Гледав дали е вистина за „Самоубиствениот глушец“ (Самоубиството на Мики Маус), но не го барав многу. Ниту јас не видов ништо трауматично, иако поминав низ страница-две на warez.
  P40n има доста, особено во врските на Скриената вики. Многу малку го привлече моето внимание таму.

  Како и да е, не знам какви работи виделе @nano и @Blaire Pascal, но ако звучат толку трауматично како што велат, јас не сум живеел.

  Совет: не влегувајте за да се pryубите, само ако барате нешто МНОГУ специфично и препознајте дека работите НЕ треба да се отвораат. Сите сме предупредени.

 29.   Нума dijo

  бах ништо што не сум видел во Цичиолина или Бурн

 30.   соработка15 dijo

  Па, немав идеја дека вакво нешто постои, сè додека не го прочитав на овој блог, сметав дека е неверојатно како да се чувствувам како во матрицата хахаха

 31.   наид dijo

  Во реалноста, dw не е ништо повеќе од пример за тоа каков би бил мрежата под анонимност, а тоа е она што навистина ја разликува содржината што Tor ја штити и неговиот систем од „dns“ .он.

  Веќе знаете за што е способно човечкото суштество под целосна анонимност. Претпоставувам дека има само срања што нема топки за споделување на нормалната мрежа, ако тоа е она што го барате, тогаш сигурно ќе го има додека ...

 32.   Одложено време dijo

  Па, првиот пат кога ќе влезам тука и само ја наоѓам оваа тема и добро што ќе правиме ...
  Влегов до ниво 4 со ТОР, менувајќи го MAC и во јавни мрежи како У, никогаш од мојата куќа или нешто слично ... Барав хакерски и фустески кодови што ги најдов и многу ... во hidenwiki можете да најдете пребарувач што ги прави работите малку полесни. Јас лично никогаш не сум наишла на нешто непријатно затоа што за да видите такво нешто мора да барате нешто слично за да се појават ... има некои страници каде ви покажуваат како да избришете и деактивирате некои работи што ги имаат openoffice и Microsoft office дека порано знаат работи што ги пишува и сето тоа, го најдов малку параноичен, но како и да е, го направив тоа xD ...

 33.   VulkHead dijo

  Богами не знам колку зборуваат за нивоа што е едноставна гласина! XD

 34.   Марсело dijo

  Влегов на местото, прочитав само нешто за некој што влезе во длабоката мрежа и ме остави трауматизиран, тој е син на илјада курва затоа што стави нешто што го виде на заедничка веб-страница и ме трауматизираше заради проблемот со тропањето што го имам и ја срањам главата несреќна ако она што го гледаш, остави го на себе! знајте што е тоа што постојано ја повторувате таа слика или имагинација! имбецили дека секој е кеде со своето искуство не го охрабрува тоа!

  1.    Алвин dijo

   користевте експлоататор !!!!!!
   Мислам дека ја видовте една од најдобрите програми за Windows
   ВИРУСССССС

 35.   Марсело dijo

  ако сакаат да ти кажат, но кеда вајо твоите критериуми! дека не можам да верувам дека човечко суштество би направило такво оштетување! но кај еден човек изгледа тотално лудо. Дали се заинтересирани? ти кажувам? да го видам вашето мислење!
  освен тоа сметам дека е тотално одвратно и не ме остава сам. Сакам да го грабнам со удар! тој е заебан морон!

  1.    Алекс dijo

   Кажи те молам ја преземам таа DW и да има многу ѓубре, но не и нешто што треба да се импресионира освен КП * што е грдо, но не е од мој интерес:

 36.   dd dijo

  искрено Марсело..пред да влезеш не откри ништо? Немате идеја и наидовте на нешто што не ви се допадна, не го ни замислувавте, нели?

  … Патетично

  {

  Па, ако сакате да влезете на веб-страницата, само треба да знаете дека она што го правите ќе биде за ваша лична одговорност, она што го гледате, правите, со кого комуницирате, тоа ќе биде само за ваша лична одговорност, ако нешто се случи, не ме гледај затоа што нема да ти помогнам.

  }

 37.   даниеии dijo

  Тука го најдов изворниот код за скајп и вистинската причина зошто тие повеќе не сакаат да користиме msn ... Тоа е, ме чинеше јајце да ги најдам овие информации.

 38.   Жозе dijo

  Го прочитав твојот напис и тоа е добро, но се сомневам како знаеш до кое ниво си внел, има ли маркер или се должи на количината на информации или нешто слично?

  1.    MSX dijo

   Да, секако, како etsетсонови, додека се нурнувате во Длабоката мрежа, светлечки знаци се појавуваат на страните на пловечките кафулиња.

 39.   џуанли dijo

  Колку добра дискусија во коментарите, немав прочитано многу ДВ, но изгледа интересно, можеби некогаш ќе влезам во малку океан.
  Честитки!

 40.   Карлос dijo

  да ја кажам вистината, оваа тема е доста интересна и некако ве прави зависник од знаење повеќе и повеќе за длабоката мрежа
  Јас се движев по овие места, но никогаш не сум ги достигнал последните нивоа
  Знам дека е тешко и поопасно и вистината е дека не ризикувам премногу хехе
  http://zonadick.blogspot.com/2013/09/deep-web.html длабоката мрежа

 41.   Ричард dijo

  Би сакал да знам каде заминуваат децентрализираните мрежи како Freenet или I2P, бидејќи тие исто така содржат информации што не се индексирани од пребарувачите.

 42.   мс-развие dijo

  „Локација на Атлантида“ …… Не знам зошто, но оваа Длабока мрежа изгледа како одлична измама.

 43.   Диего Исак dijo

  може торот да се користи со прелистувач за текст?
  тоа би ме спасило силните слики

 44.   алукард dijo

  Сфатив дека повеќето луѓе кои зборуваат за ДВ не се ништо повеќе од групи на позери кои имаат виртуелно дистрибуција на Линукс, затоа што имаат диплома по компјутерски науки (што повеќето не завршуваат) или затоа што знаат да користат компјутер алатки. напукнување веќе се чувствуваат хакери.

  Завршете ја својата кариера, преземете одговорност за безбедноста на банка или станете овластен за етичко хакирање и сега ако ве сфаќаат сериозно професионалци и експерти од областа на информатичката технологија.

  Честитки!

 45.   кутија за томовино dijo

  Никогаш не и дадов топка ... тоа е вистината ... можеби е премногу за мене со „легалната“ мрежа

 46.   Факундо Факундо dijo

  Добро е

 47.   шинта87 dijo

  Јас останувам во 3, го пробав во вмвер да видам

 48.   закон за пушачи dijo

  П.с., како што правам за да влезам во ДВ, јас сум нов ...

 49.   mcanijo dijo

  Како да знам кое ниво сум?

  1.    bevfg43r dijo

   Не постои такво нешто како нивоа, тоа е само графикон за да се покаже колку е голем длабокиот интернет, никогаш нема да најдете слика или веб-страница на која пишува „честитки, го поминавте нивото број 2!“ Ви препорачувам да не влегувате, има многу малку интересни работи и од сега па натаму ви велам, тоа на маријани веб не постои.

 50.   Александар dijo

  Многу интересна статија, важно е да прочитате вакви теми.

 51.   силна dijo

  Влегов на таа веб-страница, вистината е дека нема што да се види, односно сите велат дека виделе застрашувачки работи, вистината е, видов грди работи како обезглавувања на нарго блогот во ајуа, мразам детско порно.

  Но, враќајќи се на темата, обидете се да влезете и ќе наидете на многу расипани врски или кои не водат никаде да направат нешто со она што го велат, или можеби страницата не е како порано, за врските што многумина велат дека ги имаат а не што делат е затоа што ги немаат, влезете и видете дека нема ништо. само што гледаме на youtube во псевдо-упатствата за тоа како да влеземе и многу приказни што кога истражувам се лаги, затоа влегов верувајќи дека е вистина и какво разочарување НЕМА НОВО НОВО

 52.   Естебан dijo

  Длабокиот Интернет е вкусен …… ТАКА Е!

 53.   Биди слободен dijo

  Фала му на Бога, многу кукавички влегувам на овие страници, ме потсетува малку на фринет, на кој еднаш пристапив, но само погоре, не ме охрабрувајте да влезам на која било страница

 54.   вртежи во минута dijo

  Може ли да ми кажете како можам да го видам разговорот на мојата девојка преку осип и на некој начин да знам

 55.   фернандо лино лаура dijo

  хахаха

 56.   Марија Маргот dijo

  пребарувачот не дава многу информации за црниот пазар на ¨google¨

 57.   Хулио dijo

  = (Случајно влегов во врска што заврши со .онт .. Кога го отворив, веднаш ја затворив страницата.

 58.   гон dijo

  Ви благодарам за информацијата што ќе се искористи за идните екскурзии што ги планирам хехе

  1.    лолол dijo

   Мојот пријател е нелегитимен, одете во потрага како да направите пиштол Ц4

 59.   Хуан Агилар dijo

  ТАЈНИТЕ НА СТРАШНАТА Длабока мрежа !!

 60.   Флеш dijo

  Мислам дека со одредена грижа можете да ја избегнете целата таа вознемирувачка содржина и да ги искористите сите достапни информации. Постојат многу интересни книги кои не се наоѓаат на Google.

  Што се случува ако се движам низ dw преку виртуелна машина со Linux? каква било шанса да бидете заразени со нешто?

 61.   МАИКОЛ dijo

  оп на оваа страница

 62.   јулијантре dijo

  Јас сум подобар

 63.   Карлос dijo

  Како што секогаш велев дека оваа тема на длабоката мрежа е многу широка и интересна, од гледна точка на тоа како да се влезе во длабоката мрежа, како и безбедноста и заштитата во неа, овој напис е многу интересен затоа што објаснува неколку важни точки за кои многумина Луѓето ја пребаруваат длабоката веб-страница, јас сум навигатор кој ме фасцинира да влегувам во овие страници со ретка содржина и исто така многу корисна содржина, можеби многумина се прашуваат каде се наоѓаат врските За да влезам во длабоката мрежа, јас лично најдов многу на оваа страница http://www.traficantesweb.com/ Тие се многу корисни и има многу релевантни информации што можат да ни помогнат. Поздрав

 64.   ivan dijo

  Зошто сте штетник за Java? една од најдобрите програмски технологии што моментално постојат ... ако можете јасно да ми објасните ... Андроид е чисто JAVA, и сигурно имате андроид мобилен ... добар дел од кодот на која било апликација или програма што сигурно ја користите, напишана е во JAVA, а исто така, Java е бесплатна и бесплатна, што е проблемот?

 65.   Бестрашен dijo

  Јас секогаш препорачувам безбедно пребарување, не е сè лошо во длабоката мрежа, но можеме да најдеме многу непријатни работи што не ги бараме, па затоа е најдобро да го направиме тоа преку врски кои гарантираат приватност и специфичната содржина што ја бараме, вака ќе избегнеме изненадувања.

  En http://www.deepweb.es ќе најдете многу информации за тоа како да пристапите, безбедни навигациски врски, слики од екранот во случај да не се осмелиме да влеземе и новости за скриениот интернет.

 66.   Раалсо 7 dijo

  Влегов, но не поминав од Скриената вики

 67.   Хозе Луис Сотело dijo

  Seeе видиме што ќе се случи

 68.   z dijo

  За да ја зголемите вашата безбедност малку повеќе, ви препорачувам да пристапите на DW од „live-cd“ или „гостинската сесија“ на ОС за да избегнете компромитирање на вашите лични податоци зачувани на тврдиот диск. Покрај тоа, препорачливо е да имате инсталирано заштитен allид за да ги затворите влезните порти што стандардно се отворени.

 69.   ГАБА dijo

  Денес гледав видео од Лиза Лам, па отидов во тор и друга програма за да ја сокријам својата IP и отидов во длабоката мрежа, само за да барам повеќе информации за оваа девојка која почина на многу чуден начин и видеото што го хотел заробен од таа се појавува правејќи чудни гестови и се крие од некој што не се гледа на видеото. Работата е во тоа што не најдов ништо, мора да биде затоа што влегов само на неколку страници, една од нив беше Ониончан и само со читање на насловите на луѓето кои „нудеа или разменуваа“ фотографии и видеа, бев , Не можев ни да погледнам. Јас не се сметам за кукавичлук, но на мојот начин да ја видам длабоката мрежа, има многу бизарни страници како што е кромидот. Со други зборови, читајќи наслов „Продавам новородено бебе“ или „Разменувам фотографии од 14-годишно девојче за фотографии од 9 до 14-годишни девојчиња“, ме остави да размислувам „за среќа овие страници се тешки да се најде “, затоа што тоа покажува само сурово, макабре, бизарно и ненормално што може да биде човекот. Се срамев од другите.

  1.    елав dijo

   За тоа не мора да одите во Длабоката мрежа. На YouTube наоѓате доста материјал и доста објективен.

 70.   кимберли dijo

  Здраво, добро попладне, се прашувам како можам да влезам во длабокиот брак?
  Те молам, ми треба твоја помош

 71.   Ребека Гонзалес dijo

  Многу богат извештај од нано, на кој можев да им платам само најважните моменти https://zarza.com/internet-profunda-deep-web/ ; каде што зборуваме за легалниот пазар за следење на услугите, кои се повеќе се ангажираат за заштита на базите на податоци, корисничките сметки и предупредување за безбедносни проблеми пред да бидат пријавени низ целиот свет. Ако е на ваше размислување, препорачано читање.

 72.   Мостови dijo

  Влегов во ДВ и не од curубопитност, истражував и открив дека може да има интересни работи за читање и поминување часови, што е она што ме интересира кога ќе влезам, но стигнав до делот од затворената школка и маријаните, всушност јас сè уште немам многу информации за овие делови на ДВ, може ли некој да ми каже нешто друго што точно го знам за школката и маријаните ?: о

 73.   Торк dijo

  не цица, зошто измислуваат? Тоа на нивоата: толку е СРЕДНО, јас постоев долго време и нивоата се заебана крепипаста, така да се каже, прво научи програмирање и потоа хакирај, најдобрите не се создаваат со гледање видеа на YouTube како да се влезе ебате ДВ

 74.   ангел херера dijo

  Како можам да преземам уред за себе?

 75.   лижавче dijo

  Не е толку голем како што велат и нема ништо мистериозно, но е полно со одвратни работи.

 76.   Кристијан ја напушти Еспиноза dijo

  ми се чини дека е нешто ново, би сакал да го знам

  1.    Кристијан ја напушти Еспиноза dijo

   Сакам да се приклучам на длабока мрежа

 77.   Кевин Квинтеро dijo

  многу добро објаснување пријателе

 78.   Алехандро Тор Мар dijo

  Сум бил таму, жалам за сè што видов, особено за делот што беше посветен на мафијашот од мојата земја, криминалецот Пабло Ескобар ...
  Никогаш повеќе нема да влезам во ДВ

 79.   АЛЕКС ТРАКС dijo

  Многу од работите што ги видов се надвор од живеалиштето
  Мислам дека има премногу возбуда
  Иако е точно дека има видеа и упатства за правење домашно оружје, или експлозив што не треба секој да го гледа.
  Што се однесува до бурмутот, тоа е монтажа овде и во Кина и кој мисли поинаку е заблуден.
  Ако е корисно за побрзо завршување на работите.
  И, се разбира, постои детска порнографија, но каде не?
  Јас сум засрамен.
  Мислам дека ова е како целиот интернет, мора да го користите, не дека тие ве користат вас.

 80.   јорел dijo

  Само велам не, одењето во длабока мрежа е најстрашно

 81.   адалберто dijo

  Одлично….
  v,,,,,,,_

 82.   ДАНКАН МАК СЕ КОМИСИ dijo

  Длабоката мрежа не вреди за мајка, чиста глупост, нема ништо од заедничкото, дури и да биде во длабоки нивоа

 83.   СТВН dijo

  Само сакам да влезам во Dw за да имам пристап до креирање и работење на „скрипти“ во Wow, што е онлајн игра xd
  Гледав насекаде и никој не сака да учи за ова.
  Некој има знаење за ова? Или знаете дали во Dw можам да ги најдам?

 84.   саманта dijo

  Дали некој има врска од длабока мрежа каде што можам да го продадам бубрегот?