Откријте дали можете да користите Unity 3D со Compiz

Одличен трик што ни покажува Андреј на Webupd8 да откриеме дали можеме да трчаме Единство 3D користење Compiz на нашиот компјутер.

Ако сте корисник на Убунту 11.04 y 11.10, отворете терминал и напишете:

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

И ако влезат внатре „Единството 3D е поддржано“ un "Да" тогаш тие можат да го користат. Ви оставам слика како би изгледала оваа операција.

Исто така, друга опција би била види дали ти хардвер е заверен од Канонско.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.