Достапно за преземање Bluefish 2.2.2

Bluefish Без сомнение е еден од моите омилени уредници за HTML и сега достигнува верзија 2.2.2 (стабилно) во која вклучува мали подобрувања.

Сина риба 2.2.2 во голема мера е ослободување на грешки со некои многу мали нови функции. Беше утврдена регресија во функционалноста на пребарувањето, што предизвика повреда на сегментот, доколку документот со резултатите од пребарувањето беше затворен. Исто така, беше утврдена повеќекратна замена со резултатите од пребарувањето.

Скршеното позиционирање на курсорот што го уништи Приклучок за Zencoding тоа беше поправено. Стартувањето е малку побрзо кога се подигнувате со повеќе јазичиња и подобрувањето на враќањето документи. Досадно прелистување на прелистувачот на датотеки во страничната лента ('TreeView') фиксни, описи на опции и некои низи од менито исто така добија подобрувања. Подобрени се некои од опциите HTML5, кратенки, кратенки и преводи. Додадени се нови карактеристики: дуплирајте ја линијата и отстранете ја линијата и превод на каталонски јазик.

Можете да го преземете од овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   нерјамартин dijo

  Одлична вест, таа е една од моите омилени за лесно уредување на html. Ви благодарам

 2.   Aminамин Самуел dijo

  Таму има добар уредник што исто така вреди да се испроба.

  Се вика Subleme Text2

  да го инсталирате од Ubuntu и Linux Mint е вака:

  sudo add-apt-repository ppa: webupd8team / sublime-text-2

  sudo apt-get update

  sudo apt-get инсталирај го возвишениот-текст-2

  =======================================

  Не знам како е инсталирана во Debian, ниту пак е другите дистрибуции, ако знаете како да го направите, додадете ги информациите тука како одговор. Благодарам