Како да овозможите приказ со 2 панели во Наутилус

Вчера, скоро случајно, имав откритие: Открив како да го активирам погледот со 2 панели во Наутилус. Овој поглед е многу поудобен кога станува збор за лесно копирање и пренесување датотеки. 🙂

Само притиснете F3.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Матијас Гонзалес dijo

  овие работи ме тераат да го сакам Убунту повеќе од прозорците

 2.   Матијас Гонзалес dijo

  овие работи ме тераат да го сакам Убунту повеќе од прозорците

 3.   Ајде да користиме Linux dijo

  Се согласувам. Во моментов нема начин да се направи тоа. 🙁 поздрав! Павле.

 4.   анонимни dijo

  И истото ми се случи и мене. Сакав да преименувам во датотека и грешев. Го удрив F3 и го видов приказот од 2 панели.
  Најдоброто е што некогаш сум го видел.

 5.   Правила BRN dijo

  Само како белешка, може да вреди да се спомене дека кога повторно ќе притиснете F3, прозорецот што „останува“ е оној што моментално го избравме (што, во случај да се изгубиме, е оној со бела позадина ...) . Поздрав!

 6.   мамомем dijo

  Она што го барам е начин да го направам трајно ... бидејќи е навистина корисно поголемиот дел од времето. Не би било лошо да се спаси печатот Ф3