Како да инсталирате Desura (пареа за Linux)

Десура е платформа за купување и играње игри, таа е слична на добро познатата ПареаНешто што сметам дека е многу добро во врска со оваа услуга е што корисниците можат да создаваат модови на игрите и да ги прикачуваат на платформата за некој друг да ја преземе.

Друга добра поента за оваа услуга е тоа што таа го објави кодот на клиентот и е вклучена github, така што корисниците можат да го подобрат и прилагодат клиентот; серверот, пак, е затворен.

Инсталација

Преземавме од Официјален сајт клиентот за Linux:

Откако ќе се преземе, ние извлекуваме некаде, даваме дозвола за извршување и извршуваме ...

 
 Откако ќе заврши со ажурирање, ќе побара од нас да внесеме или да создадеме нова сметка:

Од веб-страницата можеме да го видиме каталогот на постојните игри и оние што пристигнуваат. Ако го имаме клиентот отворен, можеме да ги инсталираме игрите директно од прелистувачот.

Ајде да се забавуваме !!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Гаиус балтар dijo

  Tpg156 сигурно не ги поминал времињата кога Directx нè напуштил без да играме ново купена игра на многумина кои немаа интернет за да преземат страшни закрпи и ажурирања на актуелизациите

 2.   tpg157 dijo

  гејмер и мало магаре. Бидејќи ова е полесно отколку да инсталирате која било игра на Виндоус.

 3.   mark999 dijo

  не ми дозволува што треба да се отвори подоцна? ¿? ¿?

 4.   син_врска dijo

  Десура е добра платформа, исто така во неговиот каталог ќе најдете некои бесплатни, а други бесплатни како Warzone 2100.
  Силно се препорачува

 5.   tpg156 dijo

  досадно сум од пишување, јас сум гејмер, кликнете и играјте

 6.   Скептичен dijo

  тестирање

 7.   Алфредо Гор dijo

  ем лак: јаурт -С десура