Како да преземате музика од видеа на Youtube

Ако сте lубител на музика, веројатно во одреден момент сте барале алтернатива за преземање музика од видеа на YouTube. Ви претставуваме една што работи како привлечност.


Ако сакате да слушате музика на YouTube или Vimeo, но сакате да го направите офлајн или на вашиот преносен плеер, оваа алатка може да има голем интерес. Колку пати сме сакале да го слушаме саундтракот на некој филм и да можеме да го зачуваме во нашата музичка библиотека?

YouTube до mp3

Конвертерот на YouTube во MP3 на MediaHuman е најдобриот избор за корисниците на Ubuntu. Овој импресивен софтвер е исклучително лесен за употреба и ви овозможува да извлечете аудио записи од видеа на YouTube и плејлисти на YouTube со највисок можен квалитет.

Инсталација en Ubuntu 12.04 и следно:

sudo apt-get инсталирај youtube-to-mp3

Полесна скрипта

Оние што користат полесни дистрибуции сигурно ќе претпочитаат помош од скрипта за да ја постигнат оваа благородна задача.

Во Arch и деривати, можно е да се преземе youtube2mp3 o youtube-зенитост од АУР. Неговата употреба е супер-едноставна, откако ќе се инсталира, доволно е да се изврши скриптата со исто име.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

24 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дуван Бален Родригез dijo

  Не е меѓу складиштата на Ubuntu 13.04….

  1.    Мрадо dijo

   Па, можете лесно да преземате музика и видеа од YouTube и други веб-страници без програми .. отворете го видеото и во URL-то пред зборот youtube додадете »DL» и потоа изберете mp3 или видео и преземете

  2.    Мрадо dijo

   Постои и друг начин што ми се чини полесен, отворете го видеото на youtube што сакате да го преземете и додадете »dl» пред URL-то на youtube и ќе ја видите опцијата за избор на квалитет на преземање, исто така ќе имате можност да ја преземете како mp3 аудио

 2.   Виктор dijo

  Со Jdowloader може и тоа да се направи, лошото е што во видео ја намалувам јачината на звукот. Имајте ако работи вака

 3.   Виктор dijo

  Друга работа, за да им помогнете на почетниците, би било многу корисно доколку понудите apt: youtube-to-mp3 како врска за инсталирање на програмата. Тие го мразат терминалот и тие се иднината

 4.   MB dijo

  Clipgrab изгледа полесно, не е потребно да ја ставите врската само со пребарување според наслов што можете

 5.   Агигуембре dijo

  Ми кажува (со 12.04) дека "пакетот Youtube-to-mp3 не може да се лоцира"

 6.   Октавио Ортега dijo

  Јас не инсталирам ништо, користам мрежа http://www.vidtomp3.com

  На оваа веб-страница имате мал туторијал, но тоа е лесно како поставување на URL-то на видеото и преземање на mp3.

  http://kerchak.com/descargar-musica-de-youtube/

 7.   Хектор Рене Кругер dijo

  Со наставката Firefox, Помошникот за преземање видео може да преземате и конвертирате видеа во разни достапни формати.

 8.   Диего Авила dijo

  Го има во продавницата, мора да креирате сметка за Ubuntu затоа што треба да внесете некои податоци, но сепак е бесплатно.

 9.   Ајде да користиме Linux dijo

  Да, постојат и алтернативи на Интернет. Е друга опција.

 10.   Ајде да користиме Linux dijo

  Да, тоа е уште една многу добра алтернатива

 11.   Surfer dijo

  Друг начин е преку оваа веб-страница, вие само ја залепите URL-то на видеото и го преземате кога е подготвено бидејќи е истата веб-страница што е одговорна за нејзино конвертирање

  http://www.youtube-mp3.org/

 12.   брајан dijo

  како

 13.   mar10 dijo

  Во случај некој да е заинтересиран за еден за терминалот:

  sudo pacman -S youtube -dl

  sudo apt-get инсталирај youtube-dl

  Поздрав заедница !!!

 14.   гавран291286 dijo

  Штета што ми кажува дека пакетот не е пронајден, јас користам Linux MInt 13 ... но влезот е ценет.
  Еве една страница каде што можете да го претворите видеото во аудио, за мене многу добро и многу сигурно ... »Нагласувам дека тоа е само за видеа на YouTube и тие не можат да се користат со други веб-страници».
  Со почит

  http://www.youtube-mp3.org/es

 15.   канстер dijo

  Те сакам, работи!

  1.    ајде да користиме linux dijo

   хаха! Мило ми е!

 16.   напсикс dijo

  Јас користам Clipgrab и немам проблеми

 17.   Фернандо Мерино dijo

  Ми се допадна терминалната околина каде што ги користите командите, како ја користите?
  Ви благодариме за информацијата. Во Федора не работи.

  1.    ајде да користиме linux dijo

   Можеби нема да работи затоа што статијата е стара веќе 2 години, а YouTube направи неколку измени на својата страница.
   Прегратка! Павле.

 18.   сата матка dijo

  Можеби нема да работи затоа што написот е стар 2 години, а YouTube направи неколку

 19.   претпоставување на сата матка dijo

  еј Веројатно не работи затоа што статијата е веќе стара 2 години и Youtube направи неколку измени на нејзината страница.
  Прегратка! Павле.

 20.   сата матка dijo

  За мене пишува (со 12.04) дека „Не можам да го лоцирам пакетот Youtube-to-mp3