Како да преземете музика од Grooveshark на Linux

Благодарение на GrooveOff е можно да преземете песни од Grooveshark и да ги зачувате на нашиот компјутер за да ги слушате офлајн.


GrooveOff ни дава можност да ги филтрираме резултатите од пребарувањето по уметници и албуми. Исто така, има едноставен плеер за да ги слуша песните што ги преземаме и да одлучи дали сакаме да го задржиме или откажеме преземањето.

Инсталација

En Лак и деривати:

јаурт -С пресек

Друго distros:

GrooveOff е достапен за преземање од QT-апликации. Таму ќе можете да ги најдете соодветните пакети за да го инсталирате на Debian, Ubuntu, Fedora, openSUSE, Mageia, итн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

17 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хорасио Белардита dijo

  Испратена е многу добра апликација, таа работи добро, ја имам инсталирано во чакра

 2.   Хорасио Белардита dijo

  Во Ubuntu 12.04 го инсталирав, но не ме поврзува, ми ја фрла грешката: не успеа ракувањето со ssl.
  Дали имате идеја зошто би можело да биде?

 3.   Алберто dijo

  Неееее, во манџаро ми кажува дека не постои

 4.   Хорасио Белардита dijo

  Алберто во Манџаро сигурно ќе го најдете во складиштето на аур. со едноставна титула

  пресек

  1.    Алберто dijo

   Фала пријателе, подготвен сум !!

 5.   Хорасио Белардита dijo

  Алберто во Манџаро сигурно ќе го најдете во складиштето на аур. со едноставна титула

  пресек ..

 6.   Раул Иглесијас dijo

  Многу добра препорака, таа работи совршено за мене во OpenSUSE 12.3

 7.   деибид dijo

  Во Debian Testing работи добро со верзијата Визи

 8.   ЛиоБоси dijo

  Многу добро!! Shortе го тестирам наскоро! Ви благодарам!

 9.   Самоил dijo

  Многу добар придонес! досега користев мрежа http://www.deregalofm.com/ да слушам и да преземам музика, но ќе ја испробам оваа програма! благодарам

 10.   Илдотор Мартин dijo

  Што мислите за SpotyDL, го имав инсталирано на Виндоус и сега кога се префрлив на Linux Mint сакав да знам дали може и да се инсталира ...

  Тоа е добра тема за разговор, би го ценела ако го погледнете, тоа беше многу добра програма

 11.   Xavier dijo

  Mageia 4 го има во своите складишта, работи совршено, благодарам за бакшишот.

 12.   езек dijo

  Тоа е ценето! Работи одлично.

 13.   Армандо dijo

  Добра ноќ. Вчера симнав Elementary Os [0.2.1 „Месечина“ (32-битна)] и вашиот блог беше многу корисен. Ја преземав оваа програма и на почетокот сè одеше многу добро, всушност многу, но по неколку преземања почна да се расипува и не преземаше ништо. Сега, во панелот подолу (каде што се појавуваат песните што се преземаат), ги добивам песните со триаголник до нив и кога ќе се обидам да го "рестартирам" преземањето, ја добивам оваа грешка: Грешка во мрежата или серверот ". Дали некој знае што е тоа и како да се поправи?

  Ви благодарам многу однапред! Одличен блог!

  1.    ајде да користиме linux dijo

   Предлагам да го преместите вашето барање за да прашате.fromlinux.net.
   На здравје! Павле.

 14.   Фелипе Васкез dijo

  Имам ubuntu 14.04 и кога го отворив GrooveOff за прв пат добив грешка во врска и никогаш не се поврзав? Што можам да направам??

  1.    Anonimo dijo

   Услугата Grooveshark.com е прекината за кршење на авторските права.