Како да добивате веб-страници по е-пошта?

Постојат неколку услуги кои ни овозможуваат да добиваме веб-страници по е-пошта. Ова е многу корисно ако немаме целосен интернет. Ајде да видиме некои од нив.

Web2PDFCовертен

Како што покажува неговото име, она што го правите со оваа услуга е да ни испратите веб-страница што сакаме да ја видиме во PDF формат. За да го искористиме, треба само да испратиме е-пошта на адресата:

submit@web2pdfconvert.com

И URL-то на страницата што сакаме да ја видиме во овој проблем.

Флексамаил

Услуга што многу ја користиме, особено затоа што ни овозможува да преземаме некои видови датотеки. Лошата работа за оние кои немаат интернет е што нема да можат да ја користат оваа услуга доколку не се регистрираат први на страницата на Флексамаил.

За да го искористиме, испраќаме е-пошта на адресата:

www@flexamail.com

И URL-то на страницата што сакаме да ја видиме во овој проблем.

Веб-страница Рамкин

Оваа услуга исто така не треба регистрација и ни ја испраќа страницата во компресирана датотека со целата своја структура. За да го искористиме, испраќаме е-пошта до:

webpage@rumkin.com

И, треба да го ставиме ова во прашање:

webpage http://url_que_deseamos_ver.

Тие не се сите такви какви што се, но сите се такви што се и функционираат. Ако познавате некој друг, оставете ги деталите во коментарите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   sebastian dijo

  Многу добро! И можеби може да ми разјасните прашање:
  „Ако биле блокирани од Google, како би успеале да добијат какво било пребарување по е-пошта?
  Ви благодарам многу за добрите вибрации на секогаш ...
  Прегратки

  1.    елав <° Linux dijo

   Поздрав Себастијан:
   Користење на друга услуга за пошта. Иако е подобро да не зборуваме за тоа тука, колку се способни да ја затворат страницата хахахаха

 2.   Нелсон dijo

  Секој пат кога ќе започнам да барам нешто, нормално ... го имате тука хахаха

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   ХАХАХАХ малку од сè, но со добар квалитет

 3.   Илеана dijo

  Вашата статија е многу добра, ви благодарам за мене ќе биде многу корисна затоа што живеам во земја каде што постои диктатура (Куба) што спречува повеќето од луѓето да пристапат на Интернет, ако тоа не ви пречи може да ми кажете повеќе адреси или услуги на тоа тип (кои се тековни) или барем една страница каде што се појавуваат списоци со оние тековни услуги

  прегратка и благодарам на мојата е-пошта: lacedaista@yahoo.es

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Вашата IP не е од Куба.

 4.   Neo61 dijo

  компадер, секогаш има некој што сака да наоѓа неволја, зошто да ја ставиш политиката тука ако сакаш да научиш и на тој начин да се забавуваш? И овој пост е за тоа, да им помогне на оние кои во која било земја тешко имаат пристап до ИНТЕРНЕТ, без оглед на причината, затоа што таа личност не ја видела статистиката за навигација ширум светот каде толку богат и колку што Африка е рангирана на последно место во многу од нејзините земји без пристап до ИНТЕРНЕТ во огромното мнозинство од нејзиното население? И кои беа тие што ја донесоа целата своја мизерија на тој континент?
  Од друга страна, придонесот на мојот пријател е многу добар, јас исто така живеам во Куба и имам потешкотии и врската до која можам да пристапувам е многу бавна, затоа ми служи и затоа што многу страници не се отвораат целосно ако имаат графика, дури и овој блог што На момците им оди толку добро со одлична работа.

 5.   локадио dijo

  Придонесот се цени во име на сиромашните на овој свет

 6.   Yolo dijo

  Здраво, овој пост е многу интересен, досега е оној што ми го даде најдобриот резултат, ви благодарам многу за информацијата. Ве молам, ако тоа не е непријатност, можете ли да ми кажете кои услуги постојат во овој момент, кога при испраќање врска до веб-страница со користење на мојата е-пошта, тие ќе ми ја вратат страницата во формат PNG - JPG, како да е слика од екранот. Ви благодарам многу однапред и го чекам вашиот одговор.