Одлични икони за фиоката KDE

Погледнете го долниот десен агол на оваа фотографија, како што можете да видите ... неколку прилично кул икони нели?

Авторот на овие е кубикула, и вистината е дека ви благодарам многу што ги направивте, затоа што барем многу ми се допаѓаат. И не само тоа, вистината е, не сакав да имам икони со различни бои таму, добро Kopete, Чокок, и други секоја си носи своја боја, што не ми се допаѓа.

Сега ќе видат како да ги инсталираат

1. Отворете терминал и напишете го следново и притиснете [Внесете]

cd $HOME/ && wget https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/krayscale_icons.tar.gz && tar -xzvf krayscale_icons.tar.gz && cp -R krayscale_icons .kde4/share/apps/desktoptheme/*

2. Подготвени, ништо повеќе

3. Одјавете се и вратете се, иконите што ги гледате ќе се појават.

Поздрав


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

16 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   сиера dijo

  Многу кул благодарам за советите ..

  Која дистрибуција на Линукс е тоа? и темата?

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Добредојдовте на страницата
   ХАХА ви благодарам, задоволство е да знаете дека ви се допадна.

   Јас го користам Arch, темата е онаа што доаѓа стандардно
   Со почит

   1.    Роџер dijo

    Тие се многу добри, ... може да ги инсталирам ..., но лично оние KDE веќе ми изгледаат добри.

    1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

     Оние KDE не се лоши, едноставно не знам ... сите ги користат, сакам да бидам поразлична или оригинална ХАХА.

 2.   сиера dijo

  Пред неколку дена го инсталирав Arch Linux 11, но не ја видов таа тема, исто така мислам дека оваа дистрибуција е составена на 10.04 ако не сум во право, тие ме корегираат

 3.   Нано dijo

  Гаара објави нешто! Вее! xD

 4.   Хаиросв dijo

  СМЕЕЊЕ НА ГЛАС…. што е… .gaara ми помогна со своите мислења… кога започнав со Linux, само што инсталирав Linux Mint на виртуелниот компјутер „Дебијан“ е одличен, многу сличен на освојувањето на околината Xfce

  1.    Храброст dijo

   Гаара е стар човек кој е мрзлив да пишува, скоро сè е напишано од Елав

 5.   Ирвин Мануел Бум Гамез dijo

  Па, многу добро и проверете дали истражувате дали ќе ослободите LMDE, но со KDE, бидејќи Gnome 2.30 навистина ми е досаден и 3 е од едноставна, многу груба, и се чини дека KDE се развива по желба од работната површина.

 6.   Холмс dijo

  Иконите се прекрасни, ќе ги испробам на мојата отворена употреба.
  vlw fwi, Холмс

 7.   труко dijo

  Иконата ми се допадна многу благодарам уу

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Ви благодариме што не прочитавте и го оставивте коментарот
   Поздрав и кој било проблем што го знаете, ние сме тука за да помогнеме

 8.   Нано dijo

  Од некоја причина не ги инсталира, ми кажува дека не ја добива папката или дека датотеката не постои. Ги менувам насоките кон местото каде што треба да оди и не, тоа продолжува да досаѓа.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Кажи ми дали ја имаш папката .kde o .kde4 во твојот дом, исто така кажи ми дали е внатре удел, во рамките на овој друг мора да биде апликации, и во него конечно мора да биде темата за работната површина

   Ми кажуваш кој од овие ти недостига

   1.    Нано dijo

    Всушност ги имам сите освен .kde4, но го правам тоа што го кажуваш и ништо ... јас дефинитивно сум солена хахаха

 9.   mfcollf77 dijo

  и дали можете да го направите тоа во ФЕДОРА 17?