Папката Мое вино со сè што е претходно вчитано [Преземи].

Здраво пријатели на Линукс, помина многу време откако не пишував тука, иако бев свесен за тоа што објавуваат моите колеги. Неколку дена превчитам програми во вино и менувам некои од неговите поставки за да можете да ја преземете чистата папка во 32-битен формат.

Еве го списокот со сите измени и дополнувања што ги направив:

 1. Нето рамка:
  • Нето рамка 3.5 (таа е кумулативна и вклучува 2.0, 3.0, 3.0 SP1).
  • Нето рамка 4.5 (за поновите, таа исто така е кумулативна од 4.0).
 2. CMD (командна линија).
 3. DirectX:
  • DirectX9
  • Xact Engine (нормалниот) со својот DirectX Play, DirectX звук и слично.
  • Специфични библиотеки DirectX 10.
 4. Сите достапни извори:
  • Иако ако сакате, можете да додадете повеќе во C: \ Windows \ Fonts.
  • Од очигледни причини, не инсталирајте корејски или кинески јазик, иако вкусовите се вкусови, но повеќе сакам американски, ми изгледаат многу полесно и со нив сум познат подолго време 🙂 но русии тоше мне лувлю :).
 5. Microsoft Visual C ++:
  • 2003.
  • 2005.
  • 2007.
  • 2010.
  • 2012.
  • 2013.
 6. Поддршка на контролорот Xbox.
 7. MSXML 3,4 SP3 и 6.0 SP1.
 8. Кодекси:
  • FFD шоу и Xvid.
  • Индео кодеци.
  • MPEG слој-3.
 9. DirectX 9 QDvd и кварц.
 10. Рамка на XNA 4.0.
 11. Мајкрософт:
  • GDI + (верзии од 2004 и 2011 година).
  • amstream.dll.
  • DirectShow Филтрер.
  • Услуги за Windows HTTP.
  • Поставување API.
  • Ажурирајте го API.

Појаснување:

Поради различни проблеми, библиотеките Visual C ++ 2005, 2012 и 2013 година беа рачно извлечени во системската папка, па дури и покрај тоа што не се појавуваат во „Вин софтвер за деинсталирање“.

Знам дека сето ова доаѓа од Винетрикс и дека прашањето од милион долари е:

Што ми носи ова во разлика што можам да го направам тоа самостојно?

Добро прашање рис на планините.

Прво; Нема да мора да го инсталирате сето тоа, да ја конфигурирате нејзината архитектура преку WINEARCH и да се борите со одличната и сакана Нет рамка. И ако ја заебете и скршите папката со вино, можете едноставно да ја избришете таа што ја имате и да ја замените со оваа (не копирајте и залепете без претходно да ја избришете претходната папка, ќе направите beверски хаос).

Упатства:

 • Преземете ја папката и отпакувајте ја.
 • Избришете ја вашата стара папка со вино, за да избегнете космички грешки што можат да предизвикаат експлодирање на елементарни делови на електрони.
 • Ставете ја папката со вино (.вино) што ја преземавте во вашата лична папка.
 • Отворете ги „Поставки за вино“.
 • Во интеграција на работната површина, заменете ги патеките на „/ home / shyan / xxxxx“ со соодветната за вашиот корисник:
  • Погледнете „Десктоп“, заменете „/ home / shyan / Desktop“ со „/ home /ВАШИОТ КОРИСНИК /Биро “.
  • И така со сите.

Линк за преземање:

(Тоа е на мојата сметка на Drive, па ако е избришана, испратете ми е-пошта до joaquincrespo96 [at] gmail [dot] com и ќе ти одговорам.)

Преземање од 611 MB, 1,2 GB откако ќе се отпакува.

32-битно преземање на папката Вино

Се надевам дека ти се допадна.

Срдечен поздрав !.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

66 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Патрицио dijo

  Добро прашање планински рис. Хахахаха, откриен тарингеро.

  Бидејќи сме на темата Вино, ти поставувам прашање. Зошто може некои програми да изгледаат лошо графички? Имам Elementary OS Freya, и сакам да го истрчам Hearthstone преку Вино, но кога ќе го отворам, со што се отвора фрлачот, да речеме, сè изгледа испружено и хоризонтално. Дали имате идеја што може да биде тоа? Дали е тоа тема од библиотеките, или само графички двигатели за мојот компјутер?

  Поздрав рис

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Во Конфигурација на вино конфигурирајте виртуелна работна површина (во табулаторот Графика ») со резултатот на вашиот систем.

   Хахаха с + и, порано бев тарингеро, но ме погоди хаха.

   1.    Александар dijo

    Висок пост! рис на нордиските планини, +10 и пријавени, збогувајте се со вашата сметка на машината

 2.   Вилијам_ју dijo

  Нормално, не користам вино, но ми се чини одлична работа што ја презедовте и што ќе ви заштеди многу време и фрустрации во случај на прибегнување кон вино

  Па ќе го преземам и тестирам.

  Ви благодарам многу и поздрав!

 3.   Jordорда dijo

  Ви благодарам многу за придонесот!

 4.   Френк dijo

  И за оние кои имаат X64?

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Затоа, велам, избришете ја старата папка за вино, проблемот со 64 бита е што не може да се инсталира нето рамка 3.5 бидејќи, како што реков и претходно, што е кумулативно и од 2.0, последниот не е компатибилен со 64 системи бита, бидејќи во тоа време тие воопшто не беа познати на тоа ниво на артектура.

 5.   Сарон dijo

  Благодарам, многу интересно, иако поројот за датотека со таа големина беше можеби најдобриот.

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   За следната верзија на оваа компилација, на која ќе се обидам да ги додадам сите можни библиотеки, ќе ставам и порој.

 6.   мир dijo

  Вистината е МНОГУ добра, иако јас лично не користам ВИНО, подобро го виртуелизирам ОС што треба да го заземам (што е генерално XP).

  Како и да е, благодарам за придонесот

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Јас користам и скоро 100% виртуелизација, но ако можеш да користиш вино подобро отколку подобро хаха.

 7.   Sergio dijo

  Многу добра идеја, не би помислил на тоа. Од друга страна, малата фраза на руски јазик е потполно неточна 😛 Претпоставувам дека сакавте да кажете: «I но ми се допаѓа и руски јазик“, што се вели:

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Јас сум многу груб со падовите според случајот што му припаѓа.

 8.   Anоан Колера dijo

  „Се надевам дека ти се допадна.
  Па, жал ми е, но е „таму“, не „таму“ ... Не можам да помогнам да се поправам затоа што сум филолог, жал ми е. Без акриминација

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Напротив, благодарам за исправката.
   Моите правописни грешки се огромни, и на англиски, на руски и на шпански јазик.

 9.   Еугенио dijo

  и канцеларијата ??? е најважната ...

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   И, ако барате стотици поројни тонови има на Blue Edition од 2007 година?

   1.    Еугенио dijo

    Јас го сторив тоа, но виното е тотално нестабилно кога станува збор за монтирање на Office, било во својата 2007 или 2010 година.

 10.   Тони dijo

  Голем придонес. Фала многу за објавата, ќе го тестирам со некои апликации и ќе видам како работи. Фала другар.

 11.   Маркос dijo

  Планински рис! Хуа, објавија

  1.    елав dijo

   Јас некако не разбирам многу од културата на Таринга .. вие сте вториот што го „осуди“ авторот на овој напис .. Може ли некој да ми објасни? Која е жалбата?

   1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

    Во спам во Таринга, плагијат и полуразуми 15-годишници се по ред на денот. Затоа многумина го осудуваат објавувањето дека се излитени плагијат на другите, „планинскиот рис“ е поради рисот кој живее во западна Аргентина (мислам) и дека е сигурно убаво животно.

   2.    елав dijo

    Корисник на Таринга мора да има многу лице за да пријави плагијаторство, ако тие се оние кои го поминуваат својот живот крадејќи работи. Но како и да е.

   3.    Пиксе dijo

    Елав што се случува во Таринга е следново
    Тие имаат тенденција да користат чудни фрази како „планински рис“, „глечер“ и други глупости само за да се повикаат на друга личност како комичен начин за тоа
    Сега, оној за поплаките, добро, како што веќе ти рекоа, е за СПАМ и за тие работи (барем тоа беше неговата првична функција)
    но во моментов прават само вакво нешто
    +10 препорачано и пријавено
    Во реалноста, тие не пријавуваат ништо и обично го ставаат како коментар на добри теми
    затоа што оние што се Спам, навистина ги пријавуваат

 12.   МОЛ dijo

  Многу корисно, патем, дали ја користите винската верзија на складиштата? Каква верзија?

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Јас секако ја користам верзијата од складиштата, таа е последната од виното од денес (стабилна).

 13.   гик dijo

  Дебели мажи!, Се експерименти врз мојот ubuntu 15

 14.   Гонзало Мартинез dijo

  Пред една недела, на состанок на пријатели, еден ми рече „Знаеш ли зошто Виндоус е МНОГУ супериорен во однос на Линукс? Бидејќи практично сите корисници на Линукс умираат на партиција на Виндоус, и во тој процес страдаат сонувајќи за Вино “.

  За жал, се согласив со него и овој напис се согласува и со него.

  1.    Мигел Кано dijo

   Сè додека има уште комерцијален софтвер што не работи на gnu / linux, ќе има и партиции на прозорци, виртуелизација на прозорци и континуирано ажурирање на вино. Иако тоа не мора да значи дека Виндоус е супериорен.

   Јас користам партиција за да направам специфични работи што во Linux би значеле повеќе време, нешто за што сум сосема фер. Проектите како виното се добри за одредени видови на софтвер, но вистина е дека обидот да се замени со вино, алатката да се има партиција или да се виртуелизира директно е мачна, бидејќи тоа подразбира постојано ажурирање на библиотеките. Уморни сте и да ... умирате во партиција. Така е.

   Со сè и со тоа се цени придонесот.

  2.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   И тие го поминуваат своето време страдајќи со 600-чудни ажурирања што ги има Виндоус 7, тие го поминуваат своето време негирајќи ја дефрагментацијата (што Ext4 прави чуда, иако гледам некои подобрувања со BTRFS) и сите други работи што влијаеја на нас Кога ќе се префрлиме на овој систем, и дали тие мислат дека се подобри затоа што не чини малку повеќе да ги инсталираме Sony Vegas или Microsoft Office? ние

   1.    Гонзало Мартинез dijo

    „Тие“ не одат, затоа што не зборувајте за корисниците во кое било време.

  3.    Yo dijo

   ЕПСКИ ФЕЈЦАПАЛМ ВО ВАС И ВАШИОТ ПРИЈАТЕЛ.

 15.   чирак dijo

  и ова со плејлинукс и вино 1.7.31 ќе има некаква корист? благодарам

 16.   Солрак dijo

  Ви благодарам!! Отсекогаш се прашував за такво нешто, конфигурација за извоз на вино што беше најблиску до прозорците, подготвена да инсталира што било што ни треба.

  Сензационален придонес!

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Можеби подоцна ќе продолжам да поставувам различни верзии на извозот на вино, има некои работи што треба да ги коригирам.

   1.    Солрак dijo

    Followе се надоврзам .. со големо задоволство!

 17.   Солрак dijo

  Што правам со ова?

  Преземената датотека е .tar.bin

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Датотеката што ја поставив е.tar.gaz ако ја нема таа наставка, проверете дали ја преземате повторно, а потоа следете ги упатствата.

   1.    бел dijo

    И, како да го отпакувам tar.gaz? in vi vida го имав слушнато xd.
    "Типот на архива не е поддржан"

   2.    Солрак dijo

    сега вака, .tar.gaz

 18.   ескаиголукер dijo

  Не смеете да кажете мне люблю что-нибудь.
  Подобро е да се замисли что-нибудь или я люблю что-нибудь.
  И не е русии, туку руски.
  Колку е кул рускиот! И како претстава! 😉

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Правам хаос со заменките хахахаха

 19.   Мартин dijo

  какво зло

  сите со вино, но без канцеларија, објавија

  +10 за придонесот

 20.   Абисаи васкез dijo

  Еј рис на планините со максимална висина, не ми дозволува да ја преземам датотеката, останува на половина преземање, пробав 6 пати и ништо. Може да го поставите на надворешен сервер или торент?

 21.   Linux е подобар од Windows? dijo

  Ако сум на Linux и NESECITO вино, подобро би се вратил на Виндоус, особено сега кога Виндоус 10, сега е многу подобар од Линукс во сите аспекти.

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Ако сакате да имате антивирус, bloatware насекаде, и одлики што кој знае кога ќе ги користите, може да добиете грешка во Office поради проблеми при ажурирање од Windows 7.

 22.   Хавиер Ороско dijo

  Продолжувањето мора да го смените на крајот, тоа е како «.gaz», преименувајте го во «.gz» за да не се појави грешка при откопчување: p (го преземав за да го тестирам подоцна, добар придонес 😉)

 23.   мерлин дебианитот dijo

  Може некој да ми објасни зошто толку тарингеро?

  Во мое време (изгледам како старец) немаше тарингеро и оние што знаеја како да се сокријат.

  Затоа, подобро да се воздржам да не дадам свој коментар и да му честитам на авторот за маката што ја направи, иако за да користам вино повеќе сакам да го користам другиот лаптоп, веќе знаете дека белиот нема батерија, а има windows7 и се користи само за играње PES 2015 и FIFA13 се поврзани на ТВ преку HDMI.

 24.   дожд dijo

  мислам дека не е легално да се дистрибуираат микрософт бинари ...

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Во секој случај, тие ја отстрануваат датотеката од мојата сметка на Drive, бидете сигурни.

   1.    дожд dijo

    добро ако кажете така

 25.   Стиф dijo

  Ова значи дека можам да го избришам моето вино и сите поставки, да ја преземам оваа папка, да ја инсталирам и тоа е тоа? Може ли да започнам да користам програми за Windows?

  Само сакам pes15 да работи за мене, затоа што порано ми беше добро, но не повеќе: /

 26.   Лепер_Иван dijo

  Па, го следев чекорот до писмото и прво скршив сè.

  Повторно започнав од 0 и сега единствената игра што се обидувам да ја извршувам несреќи ..

  Дали имате идеи?

 27.   Хернан dijo

  Здраво, го преименував „.gaz“ во „.gz“ и сега ако отпакувате. Папката е скриена.

  1.    Хоакин Мануел Креспо dijo

   Папката е скриена со нејзината "." пред името, со CTRL + H го гледате.

 28.   Хозе Луис Гонзалес dijo

  Го симнав, инсталирав, работи winecfg но ми прави грешка. Можеби треба да инсталирам нешто да додадам? како винетрикс или книжарница? Го ценам вашето водство во врска со ова. Ви благодарам…

 29.   Ангел dijo

  Ви благодарам, вистината е дека тоа е потребно за мене сега кога морав да сменам сè и ова ќе ми даде чекор напред и нешто друго, поздрав Рис

 30.   Леонел Д. Буендија dijo

  Нема да ми дозволи да ја отпакувам датотеката> _

  Јас го симнав неколку пати и ништо ...

 31.   Хернан dijo

  Здраво Хоакин… !!! Можам да ви испратам датотека backtrace.txt, генерирана од вино кога се обидувавте да извршите апликација за Windows, но каде или на која е-пошта ја испратив ...?

 32.   Marcel dijo

  Здраво, ова што го направивте ми изгледа фантастично, но не успеав да го попвам, затоа што google drive вели дека датотеката не постои. Дали повторно ќе го поставите?
  Ви благодариме.

 33.   Andrew dijo

  Здраво Можете ли повторно да го поставите? врската до google drive е прекината. Ви благодарам.

 34.   Ханибал dijo

  Здраво, одличен придонес; Сакав да те прашам за:
  Дали некогаш сте инсталирале канцеларија 2013? бидејќи го пробав на мојот Arch x64 + Plasma5; но тоа е невозможно за мене, велам конкретно оваа канцеларија, затоа што ме бараат.
  Се надевам дека може да ми помогнете, благодарам однапред, одличен придонес.

 35.   Александар dijo

  На него пишува „Извинете, датотеката што ја баравте не постои“.

 36.   Рикардо Хавиер Вера Ластра dijo

  Барав начин да инсталирам .NET2 во вино (всушност во CrossOver 16, кој го тестирам), во шише со Windows 7 32Bits, не сум бил во можност да го сторам тоа, ја добив пораката:
  „Мора да користите„ Вклучете ги или исклучете ги функциите на Windows “во ​​контролната табла за да инсталирате или конфигурирате Microsoft .NET Framework 2.0 SP2. '
  На кратко, она што треба да го извршам е:
  Navmann Wireless OnlineAVL, го дадов во Вино со WinXP, се вчита, но бидејќи му треба и Интернет експлорер за да ја прикаже мапата, таа ја извршуваше само програмата, но не прикажуваше слики
  http://www.gpschile.com/descargas/OAVL2/16.4/
  Овој пакет беше вклучен во сето тоа, но тој повеќе не постои. Дали има некој што го има или може повторно да го постават.

 37.   Емануел Флорес dijo

  Папката повеќе не е достапна

 38.   Антонио Морено dijo

  Ја сакав статијата. Јас ти напишав приватна е-пошта, поставувајќи ти прашање. Одлично. Честитки