Мрежи на црниот петок Раиола 27-11 до 02-12

Добро утро на сите! Како што сите знаеме денес е Црн петок, популарен датум означен со попусти и понуди направени од компании и брендови од сите сектори.

За среќа, овој датум е земен во предвид и од компании за хостирање на веб-страници пазар и понудете ни серија понуди и попусти.

Како прво, ќе ви кажам за понудата за да можете да изберете која најмногу ви се допаѓа, а потоа доколку ве интересира, ќе ви понудам мое мислење и искуство за овој вид понуда и како тие можат да влијаат на вас.

За неколку часа ќе ги објавам прегледите за тестовите за брзина што ќе ги направам за хостинг и оптимизиран vps.

 

Бесплатна промоција од 1 месец од мрежите на Раиола

Мрежи на Раиола ни го дава следново промоции:

 

1 месец бесплатно хостирање (каков било план)

Уживајте во 1 месец хостирање во мрежи на раиола тотално бесплатно со:

 • Оптимизиран сервер
 • cPanel
 • Шпанска ИП

Следејќи ја врската што ви ја оставам, вие треба само да го изберете планот што го сакате, ако сакате таков што не се појавува на страницата за понуда Треба само да го пополните формуларот што се појавува во текстот на страницата за да го побарате посакуваниот.

Треба да стигнете до крајот на нарачката за да видите што ќе добиете за 0 €

 

1 месец бесплатно оптимизиран VPS или VPS (кој било)

 • Оптимизиран сервер
 • CentOS (можете да изберете друг ОС за нормални vps)
 • VestaCP (ги чини трошоците месечно за vps многу поевтини)
 • Шпанска ИП
 • Оптимизираниот VPS има CentOS оптимизиран за работа со VestaCP при максимални перформанси.

Следејќи ја врската што ви ја оставам, вие треба само да го изберете планот што го сакате, ако сакате таков што не се појавува на страницата за понуда Треба само да го пополните формуларот што се појавува во текстот на страницата за да го побарате посакуваниот.

Треба да стигнете до крајот на нарачката за да видите што ќе добиете за 0 €

 

Мое мислење за избор на најевтина понуда.

Тие сигурно ќе ја достигнат вашата е-пошта понуди и купони хостинг и vps насекаде, инаку може да ги најдете на кој било форум поврзан со темата, всушност ова е прв проблем. Многу веб-хостинг компании сакаат Hostgator Тие ја поминуваат целата година набавувајќи купони и понуди, туркајќи ги цените до тој степен што на крајот на годината ги вадат „супер промоциите“ и „продаваат сè ефтино“, но што навистина купуваме?

Јас сум во веб-администраторот на светот од мојата 14-та година и работам секојдневно со разни хостинг, vps и повремено посветен сервер и сега на 21 година ја научив популарната лекција за „ефтино е скапо“ и тогаш објаснив зошто .

Како што е логично, секоја компанија што ви нуди А. Попуст од 65% или 75% Во нивните услуги за 1 година, 1 месец или кое време и да е, некако мора да добиете профитабилност, а во случај на овие компании ги користат нивните стари сервери за одржување на вашата веб-страница заедно со илјадници веб-страници. Што се случува кога серверот ќе го погоди таванот? Па, тие повеќе го ограничуваат вашиот хостинг. Дали е ова единствениот проблем?, Не.

Главните проблеми што ги носат овие компании се:

 • Сервери- Ресурсите на вашиот сервер се заситени со спонтани спори скокови и падови
 • IP адресата: Како веб-администратор, знам дека IP-то со која е поврзана мојата веб-страница влијае на позиционирање и списоци со списоци на веб-страници, поради што имате импресивен ризик 1 од тие илјадници веб-страници со кои споделувате IP-адреса, да се наоѓаат на списоците со несакани пораки.
 • Поддршката: Тие се чиста математика, колку повеќе клиенти, толку поголема поддршка ќе ви треба и ако имате хостинг до врвот на мрежите и тоа не реагира правилно, ќе имате илјадници билети и разговори за да одговорите.
 • Квалитет на веб-страниците: Ова го потенцирам бидејќи треба да медитираме на тоа, со тие цени, кои веб-страници ќе бидат зачувани таму? Одговорот е лесен, најлошо (несакана пошта, пишинг, SEO нивоа што примаат врски).

Го кажав ова, секогаш препорачувам да ги изберете потребните услуги претходно читање на мислењата на вашите клиенти во форумите. Во случај на желба професионални веб хостинг услуги за сериозни веб-страници како веб-страница на компанија или ваш личен блог Препорачувам да не ја играте и да склучувате договори со компании како што се мрежи на раиола Со што ќе имате брза и професионална поддршка на шпански јазик, добра услуга, шпанска IP и сервер и најдобро веб оптоварување од сите шпански хостинг на пазарот.

Во моментов контролирам x1 vps 4 оптимизиран, x3 vps 2 оптимизиран, x1 vps 2 нормален и хостинг со нив и не можам да бидам посреќен, најдобро од поддршката и брзината на вчитување на мрежите.

Се надевам дека ви се допадна статијата и понудата. На здравје!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   P3drr0 dijo

  Побарав од формуларот vps 4 да го тестирам и е импресивно многу благодарам!

 2.   Марио dijo

  Побарав vps 2 за да видам како е. Thnx