Најдобра Linuxero работна површина: Февруари 2014 година - Резултати

Пристигнуваат 10-те најдобри работни површини во месецот на нашите следбеници Google +, Facebook y Дијаспора. Беше навистина тешко да се одлучи затоа што тие ни испратија одлични слики од екранот на нивните работни површини. Сепак, некои навистина добри копии беа изоставени од последната листа за да не се вклучени детали за работната површина (систем, околина, тема, икони, итн.).

Како и секогаш, овој месец има многу интересна разновидност на дистрибуции, околини, икони, итн. Да научите, имитирајте и уживајте! Дали твоето ќе биде на списокот?

1. Микаил Фуентес

Тема на Xubuntu: Рамни икони на Сива: Фаба

Xubuntu
Тема: Стан Сива
Икони: Фаба

2. Рафаел Самано

Икони за Гном: квадратни часовници: часовник

Убунту, Гном
Икони: квадратни
Часовник: часовник

3. Диего Гарсија

Систем: Archlinux Environmentивотна средина: KDE Тема: Боја на кислород: Елементарни икони: Подигнувач на компас: Хомерун кикер TrayIcons: сопствена компилација

Систем: Archlinux
Environmentивотна средина: KDE
Тема: Боја на кислород: Основно
Икони: компас
Фрлач: хомерунски удар
TrayIcons: сопствена компилација

4. Исак Паласиос Гонзалес

ОС: Убунту 13.10 Икони: Пристаниште за дишење: Пристаниште во Каиро со икони со нумикс-кругови Тема: Зонколор

ОС: Убунту 13.10
Икони: Дишете
Пристаниште: Пристаниште во Каиро со икони со нумикс-круг
Тема: Зонколор

5. Томас Дел Вале Паласиос

Тема на икони Ubuntu 14.04 + LXDE Lubuntu: Зонколор портокалово пристаниште во Каиро Доки

Ubuntu 14.04 + LXDE
Икони на Лубунту
Тема: Зонколорна портокалова боја
Пристаништето во Каиро
Конки

6. Хектор Хозе Пардо

Дистрибуција: Xubuntu 13.04 Тема: Тревилја-бели икони: AnyColorYouLike (повеќе во согласност со новиот извор на GKrellM) Позадина: https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/2014/03/anime-art-sniper -gun-shoot-wallpaper-.jpg (изменето) Системски монитор: GKrellM (сопствен нов фонт)

Дистрибуција: Xubuntu 13.04
Тема: Тревилја-Бела
Икони: AnyColorYouLike (повеќе во согласност со новиот фонт GKrellM)
Позадина
Монитор на системот: GKrellM (сопствен нов фонт)

7. Одаир Реиналдо

Distro: Archlinux WM: OpenBox Tint2 Dock: Wbar with icons Pacifica Openbox theme: Arch.Blue GTK theme: +1 The conky I don't remember from where I got it, но јас многу го изменив, тоа е Готам Позадина стил

Дистрибуција: Архлинукс
WM: OpenBox
Нијанса2
Пристаниште: Вар со икони на Пацифика
Тема на Openbox: Arch. Blue
Тема на GTK: +1
Конки не се сеќавам од каде го добив, но многу го модифицирав, тоа е Готам стил
позадина

8. Карлос Артуро

- Дистрибуција: Арх Линукс. - Десктоп околина: LXDE. - Тема GTK и Openbox: Тема на Лубунту со некои измени во личниот вкус и да ја направат униформа. - Икони: Фаенца-Темно. - Тема на Конки: Готам Конки изменет. - За левиот панел користам комбинација на Lxpanel и Dockbarx.

Дистрибуција: Арх Линукс.
Десктоп околина: LXDE.
Тема GTK и Openbox: Тема на Лубунту со некои измени во личниот вкус и да ја направат униформа.
Икони: Фаенца-Темна.
Конки тема: Готам Конки изменет.
За левиот панел користам комбинација на Lxpanel и Dockbarx.

9. Густаво Кастро

KDE „емулирајќи“ го GNOME2. Тема на прозорецот: Тема во боја на кислород: Тема на сопствената икона: Компас Тема на KDE Firefox: Едноставни бели фонтови: Droid Sans + Кислород без Sans / Моно стартувач на апликации: Homerun Kicker

KDE „емулирајќи“ го GNOME2.
Тема на прозорецот: Кислород
Тема на боја: Сопствена
Тема на иконата: Компас KDE
Тема на Firefox: едноставна бела боја
Фонтови: Droid Sans + Oxygen Sans / Mono
Активирач на апликации: Хомерун Кикер

10. Хелберт Шнајдер Г.

Distro: Ubuntu 13.10 Тема на Сочен Саламандер: Икони на Мока: Темно-сино покажувач на Мока: DMZ-Бело Каиро-Док

Distro: Ubuntu 13.10 Соси Саламандер
Тема: Мока
Икони: Мока темно-сина
Курсор: DMZ-White
Каиро-пристаниште

Јапа: Хавиер Вилјалба

Дистрибуција: Федора 20 x64 Околина на работната површина: Тема на GNOME Shell Window и GTK: Тема на школка Zukiwi: Икони на Zukitwo-Shell: Faience-Claire (http://tiheum.deviantart.com/art/Faience-icon-theme-255099649 ) Conky: Conky eOS Dock: Docky (Тема на воздухот / 3Д позадина) Позадина: http://i.minus.com/iyPwggTggHz3P.png

Дистрибуција: Fedora 20 x64
Десктоп околина: GNOME Shell
Тема на прозорецот и GTK: Зукиви
Тема за школка: Зукитво-Шел
Икони: Фаaiнс-Клер
Conky: Conky eOS
Пристаниште: Доки (воздушна тема / 3D позадина)
позадина


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

26 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Досадно момче dijo

  Многу убаво, но не ми се допаѓаат две и четири, ставањето две пристаништа е фатално.

 2.   Габа dijo

  Но, јас ги чувам своите Windows XP.

  1.    рпајанм dijo

   Уживајте во тоа и размислете за друг што на 8 април оваа година ќе остане без поддршка за овој ОС

   1.    Габа dijo

    Но, што зборуваш Виндоус XP е најдобриот оперативен систем во светот! на универзумот! Користено надвор од портите на Танхаусер и Канис Мајорис, сè уште го надминува познатиот физички универзум!

    1.    od_air dijo

     Тој е толку моќен што неговата моќ го троши… ..XD Бидете внимателни дека ќе преоптоварува и ќе создаде нуклеарна експлозија што ќе го уништи вашиот универзум

     1.    Габа dijo

      Willе ви ја покажам моќта на мојата моќна XP и еве без сомнение достоен предизвикувач на Linux.

      http://i.imgur.com/46Z1gmC.jpg

     2.    елиотим3000 dijo

      1.- Можете да видите дека оваа слика од екранот постои веќе подолго време (застарени услуги).
      2.- Користете Internet Explorer 6.
      3.- Го пишувам овој коментар од Виндоус Виста со Mozilla Firefox 27.0.1 (кои конечно го оптимизираа интерфејсот GTX така што тој работи пристојно на процесори кои не се од Intel Core).

 3.   Здраво dijo

  како можам да учествувам?

 4.   сиромашно таку dijo

  7 и три ми се омилени

 5.   Тесла dijo

  Навистина ми се допаѓа Јапа на Хавиер Вилјалба. Едноставно и многу зен!

 6.   црвеникаво dijo

  Земам 5, а потоа 7. Многу добро сите!

 7.   od_air dijo

  Јас секогаш сакав да учествувам во една од овие… .. И успеав :,) Јас сум 7-ми !!!!

  1.    ајде да користиме linux dijo

   Честитки

   1.    od_air dijo

    Ви благодарам, сакам да му се заблагодарам на моето семејство, кое ме поддржуваше да стигнам овде ... И сакам да им се заблагодарам на оние кои секогаш ме поддржуваа …… XD

    1.    Габа dijo

     Тоа е она што ние го имаме во хуморот на GNU / LINUX, како оваа потреба. Поздрав

    2.    ајде да користиме linux dijo

     хаха!

    3.    елиотим3000 dijo

     Честитки

     И сега, продолжуваме со работната површина на Linux од март.

 8.   линкеволуција dijo

  Ми се допаѓаат 1 и 7. Сеедно исто, многу добро. за следниот пат ќе ја подобрам мојата околина. Поздрав !!!!

 9.   Карлос dijo

  Јас ги чувам 3 и 8

 10.   Гурен_Лаган dijo

  Моето објавување исчезна од групата Google+, Ни педо ла вида продолжува: '(forе има за другиот)

 11.   алгабе dijo

  Многу добри работни површини, иако никогаш не сум бил испратен мој:]

 12.   Хавиер Вилјалба dijo

  Здраво на сите!
  Првиот пат кога учествував на клупите… и излегов како Јапа! : 3
  Прекрасни работни површини

  Многу добра страница
  Со почит

  Ви благодарам!! 😀

  1.    ајде да користиме linux dijo

   Толку добро! Мило ми е!
   На здравје! Павле.

 13.   Хелберт Шнајдер Г. dijo

  Јас влегов во топ 10
  за мај мислам дека ќе учествувам за да видам дали ќе ја подобриме позицијата.

  Поздрав до целата заедница во деделинукс !!!

 14.   NULL dijo

  Прекрасно !!! .. Јас <3 Gnu / Linux