<º Гејмери: Магаре-Јас: Индијана џеб на изгубената арка

Здраво пријатели на <º гејмерите. Денес ви донесов уште еден преглед на инди игра за нашиот сакан оперативен систем.

Овој пат станува збор за Магаре-јас: Индијана онс: изгубена арка, клон на митскиот магаре Конг de Нинтендо (1981) со дизајн инспириран од филмот Индијана onesонс во потрага по изгубената арка (Наслов во Шпанија, не знам дали во Латинска Америка е друг).

Како и во оригиналната игра, ќе мора да се искачиме на врвот, само што овој пат ќе ја смениме мамицата во неволја за првиот екран. идол и буриња за карпи, и од второто време е да се спаси Marion.

Малку друго е да се зборува за играта, освен една работа, а тоа е дека ова е првото од многуте „Магарето мене“ инспирирано од филмови (всушност постои еден од Alien, со едно ниво по филм) за кое ќе зборувам кога ќе излезат.

Ако ви се допадна оригиналниот Магаре Конг, не пропуштајте го овој фантастичен клон

Ако користите Арх Линукс можете да ја инсталирате играта од AUR инсталирање на пакетот магаре-изгубената арка.

Ви оставам неколку слики од екранот на играта (кликнете на нив за да ги видите во реална големина):

dkme-indy_1

dkme-indy_3

dkme-indy_4

dkme-indy_2

dkme-indy_5

Страница за игри
Пакет игри во AUR


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

18 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   соработка15 dijo

  Многу добро, вреди да се вкуси. Патем, тука во Латинска Америка филмот се викаше Индијана onesонс и напаѓачите на изгубената арка.

 2.   елиотим3000 dijo

  Добра игра. Изгледа интересно.

 3.   хинолоко dijo

  Кои би биле броевите на пакетот, што ме прашувате да инсталирам?
  Ви благодариме!

 4.   MSX dijo

  Ух, стари времиња! Многу добро благодарам!

 5.   Оскар dijo

  Прекрасно!

 6.   итахи dijo

  Ја сакам целата оваа лута ретро игра. Претпочитам добра игра во осумдесеттите од модерните од сега. Сега ќе го вклучам мојот спектар дека го имам таму и ќе играм игра со фантоми хехехе

 7.   Марлекс dijo

  Како се одвива во играта?
  Во преземањето не добивам никаква датотека .deb

  1.    хинолоко dijo

   Во кое дистрибуција го инсталиравте?

 8.   Марлекс dijo

  Благодарение на двајцата, тоа навистина беше дозволата.
  Го немам направено ова долго време XD
  Знам некои C ++, го копирам, го користам терминалот, но знаете, понекогаш заборавате на работите што не ги користите.
  Патем го користам Ubuntu. Се одвива прилично добро. Пробав некои дистрибуции (Fedora, Opensuse, Debian, Archlinux итн.).

  ПС: играта е домаќин XD.
  Поздрав.

 9.   бура.на.тели dijo

  Колку симпатична изгледа таа игра! Јас го земам веднаш

 10.   Андерсон фритас dijo

  Многу добра игра !!