Како да имате средства од сите верзии на Linux Mint

Јас сум корисник на Linux Mint и до денес се сетив дека во претходните верзии на дистрибуцијата позадини на сите верзии на Linux Mint, па дури и да ја имаше најновата верзија на дистрибуцијата, секогаш ја поставуваше позадината на верзијата Дарина, со своето особено од слободата дојде елеганцијата. En Linux Mint 18.3 Силвија нема претходно вчитани тапети, но преземањето на нив е крајно едноставно.

позадини на сите верзии на Linux Mint

Во Linux Mint 18.3 Sylvia имаме 90 средства на располагање, кои можеме да ги прошириме со веќе популарната алатка Финансирање на Linux Mint преку Интернет, овие стандардни средства може да се надополнат со средства од претходните верзии со извршување на следнава команда:

sudo apt install mint-backgrounds-*

Со оваа команда одиме на iИнсталирајте ги пакетите со позадини верзии на серена, ребека, соња, сара, катја, надија, рафаела, киана, ретро, ​​роза, петра, оливија, силвија, маја и пакетите подготвени за верзиите xfce.

Откако ќе се инсталира разновидноста на тапети, едноставно мора да одиме во Преференции на изгледот, изберете ја позадината што најмногу ни се допаѓа, изберете го стилот на презентација и започнете да набудувате како нашата работна површина има нов изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   асангел dijo

    ако сакам средства