Проверете ги вашите реагирајте ги проектите со Reactotron

За многумина Реагираат.js е технологија со најдобра сегашност поврзана со развој на веб, бидејќи ова Библиотека JavaScript Врз основа на компоненти, тоа ни овозможува ефикасно да ги користиме повторно копчињата, навигацијата, интерфејсите, дејствата, меѓу другото, за да создадеме напредни интерфејси, ние едноставно ги модифицираме податоците и React.js се грижи за ажурирање на сè, без потреба од ново кодирање.

Реагираат.js е создадена од Фејсбук и е библиотека со неверојатна иднина, што им овозможува на развивачите да развиваат ефикасни веб-страници, со структура сосема соодветна за позиционирање во Гугл и која едноставно се базира на Интеграција на JavaScript со HTML без потреба од шаблони.

Реагирајте на мајчин од своја страна, тоа е рамка што дозволува креирајте природни апликации за веб, iPhone и Android користејќи React, кој има интеграции со рамки како што се Angular, Ember, Backbone меѓу другите.

Програмерите што користат React.js и React Native се во можност создадете динамични интерфејси, со високи перформанси, чист и иновативен дизајн, надополнети со напредно управување со податоци. Реакротрон Од своја страна, тоа е апликација која ни овозможува да ги прегледаме апликациите што ги правиме со овие технологии од Linux, помагајќи во дебагирање, тестирање и потврдување на нивните функционалности.

Што е Reactotron?

Тоа е апликација со отворен извор, развиена од студиото Бесконечно црвено, што ни овозможува да ги прегледаме апликациите развиени со React JS и React Native, алатката е крос-платформска (Linux, Windows и MacOS) и има одлична заедница која обезбедува нови подобрувања секој ден.

Reactotron е интегриран во апликациите како зависност од развој, што се трансформира во 0 влијание во времето на компилација, откако ќе се интегрира, можеме да ја дебагираме нашата апликација со одличен Timeline of Events кој е опремен со повеќе функционалности.

реакотрон

Карактеристики на реактотрон

Меѓу многуте карактеристики на Reactotron можеме да ги потенцираме:

 • Лесна интеграција со апликации развиени со React.js и React Native.
 • Не додава ништо на процесот на составување на апликациите.
 • Погледнете го статусот на која било апликација.
 • Покажува барања и одговори на API.
 • Можете брзо да извршите тестови за изведба
 • Може да го анализирате статусот на компонентите или деловите на апликацијата.
 • Прикажува пораки слични на console.log
 • Има напредни функционалности за следење на глобалните грешки.
 • Hotешка промена на состојбата на вашата апликација, користејќи Redux или mobx-state-tree
 • Дозволете да прикажете преклопување на слики во React Native
 • Ви овозможува да го пронајдете складирањето на Async во React Native.
 • Напредно времеплов на настани, што ви овозможува да ги следите настаните како што се случуваат.
 • Може да се претплатите на проблемите на некои компоненти и да го видите нивниот ажуриран статус додека ја користите апликацијата, несомнено е одлична функционалност за тестирање на влијанието на грешка или следливост на истата.
 • Има едноставен и брз водич за инсталација што може да се најде тука, што ни овозможува да започнеме со употреба на Reactotron за неколку минути.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.