Клементина 1.0 пристигнува!

Нова верзија на овој одличен музички плеер базиран на amarok 1.4, што носи нови и важни подобрувања за кои ќе разговараме во овој напис, подобрувања во функционалностите и стабилноста што го прават овој плеер еден од најкомплетните, најмоќните и најстабилните во светот. .

Меѓу новите функционалности, можноста за слушање музика од браздичка ајкула y Spotify директно од плеерот, да, мора да имате премиум сметка и од обајцата.
Што се однесува до браздичка ајкула, развивачите на клементина отворија натпревар за рефлексија 150 сметки насекаде, повеќе информации овде.

Подобрена е интеграцијата со last.fm, што многу ќе им се допадне на оние што се редовни корисници на оваа услуга да откриваат нови пејачи.
Тие се спроведуваат небо.fm, дигитално увезени како радија и грешката што не дозволуваше слушање музика од јамендо е решена.

Конечно, многу подобрувања во делот за пребарување албуми што можете да ги видите на видеото подолу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Озчар dijo

  Уживајќи го од Чакра. За мене, најдобриот музички плеер за Linux.

  1.    пандев92 dijo

   Озчар, дали ти одговараше правилно кога го инсталираше? Тоа е дека оној од складиштата на чакра ми даде грешка со libGlew и морав да го соберам од извори на xD. Поздрав. Ако можеби е најдобро и најцелосно.

   1.    Озчар dijo

    Во Чакра направија неколку движења од вчера, бидејќи првично го ажурираа, таму го сторив тоа без проблеми, и денес повторно имаше ажурирање заедно со libGlew сигурно да исправи некоја грешка како онаа што ја спомна (што никогаш не сум ја имал .. xD), така што во мојот случај сè е во ред.

    Haveе те очекував, човеку ... xD

 2.   Тина Толедо dijo

  Јас го користам во Linux Mint и вистината е дека ми се допаѓа многу повеќе од Банши ... едноставно ми недостасува функционалноста што ме поврза со радиото Live365

  1.    пандев92 dijo

   Гледам, секогаш можеше да ја замолиш групата клиентин google да ја спроведе таа функционалност на мхх.

   1.    Тина Толедо dijo

    Не е лоша идеја ... ќе го сторам тоа сега.
    Фала илјада за бакшишот.

 3.   Марко dijo

  одличен играч. заедно со Amarok, една од најдобрите апликации што може да се најде во Linux !!!!

 4.   рен dijo

  Конечно се радував на тоа глуглу