Работи што Google не може да ги најде

Ова е смешна лента со слики што сум ја видел на блог од неколкумина што ги прочитав.

 

Постојат работи што дури и Google не може да ги најде Постојат работи што дури и Google не може да ги најде Постојат работи што дури и Google не може да ги најде Постојат работи што дури и Google не може да ги најде

 

Fuente: Линукс рај


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

30 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.    Виндоузико dijo

   Сите тие работат. Јас сум позагрижен за ова:
   http://www.google.es/search?hl=es&source=hp&q=%22Courage+usa+Arch+Linux%22

  2.    приказни dijo

   Мислев дека барајќи wallид-е ова:
   http://foro.desdelinux.net/viewtopic.php?pid=4374#p4374
   Таму ја оставам сликата во форумот за да ја побараат, зашто ни Google не може да ја најде.

 1.   лукасматија dijo

  Одличен XD

 2.   Рајонант dijo

  Многу добро! xD

 3.   v3 на dijo

  КАКВИ ТАЈЕНИ СЕ ДОБИВААТ LOZ EmoZ?

  1.    Храброст dijo

   Јас не сум ништо, тотално, бидејќи не познавам ниту еден од нив, не можам да кажам дали се шупак или не. Од она што го прочитав, да, но добро, ниту јас го потврдувам тоа.

   Она што го имам е нешто против хојганите хаха ме лути што сите тие pringaos пишуваат така.

   1.    Гиilleермо Абрего dijo

    „Ке езКрибан Ази“, кои сакаат да наштетат, кои ја чешлаат косата како луѓе привлечени од ист пол и кои му даваат лоша слика на човештвото, но што може да се направи, тоа е начинот на кој оди светот

    1.    Храброст dijo

     Да, тоа е речено, но јас не знам некој да знам со сигурност

   2.    v3 на dijo

    Во Сонора, Мексико, од каде што сум, ги викаме моксоси, не хојгани хахахаха, но да, многу е убаво што пишуваат така, а исто така и повеќе ме заебава што пишуваат побрзо од мене

 4.   Храброст dijo

  Ако не го добиете тоа ...

  Ова е шега што е направена, не е реална, бидејќи со секое пилешко што ќе го ставите во Google, резултатите ќе излезат.

  1.    Виндоузико dijo

   Оној што го ставам не дава резултати (освен ако не ги тргнете наводниците).

    1.    Озчар dijo

     Не продолжувајте да потсетувате на храброста на мизеријата, запомнете: неисправен хард диск ... xD

     1.    Храброст dijo

      50 евра најевтино што ги гледам… Ако најдам некој помалку, би го носел.

     2.    Виндоузико dijo

      @Curarage, користете УСБ-стик додека штедите.

     3.    Храброст dijo

      Ни јас немам, единствениот што го имам, ми треба целосно за часот по здравствена документација

 5.   елип89 dijo

  Хахахаха многу добра храброст

 6.   Мануел де ла Фуенте dijo

  Девојка за КЗКГ ^ Гаара, хахахаха. 😀

  1.    Храброст dijo

   Нека сиромавиот го депримира xD

 7.   Озчар dijo

  Многу добро ... тоа на емосот и замениците се непроменливи вистини на физиката.

 8.   Куба Црвена dijo

  Хахаха кандела што бараа во гугл, но зошто не бараат нешто полесно да се најде како „Убунту е подобар од Дебијан“

  1.    Храброст dijo

   Нема човек, тогаш ubunto се прикрадува во мене и морам да бидам со камшикот xD

  2.    fbsd корисник dijo

   Пребарајте „Ubuntoso непристрасно“ или „Ubuntoso толерантно“ и кажете ми дали наоѓате резултати.

 9.   фантомски dijo

  Хахаха, извонреден!

 10.   Мерлин Дебианитот dijo

  СМЕЕЊЕ НА ГЛАС.

  последниот ме насмеа повеќе

 11.   Хозе Мигуел dijo

  „Пратениците кои работат“ ... Страшно.

  Имам подобра дефиниција за „политичка“ од онаа за „вистинска академија“.

  Политичар: Верен слуга на финансискиот систем и неговите лични интереси.

  Остатокот, бла бла бла ...

 12.   Мардиган dijo

  Ме потсетува многу на оние 404 страници со грешки: ако барате пристојна работа со пристојна плата ... Порано излегував со копчето, ќе имам среќа. Сега тој продолжува да излегува на првата позиција http://www.noseencuentra.com/trabajo404.htm

  Комплетниот каталог на 404 страници на овие луѓе: http://www.noseencuentra.com/index.htm

 13.   торгек dijo

  браво и точно, ако напишеш одредена боја, тоа нема да ти покаже опции (оние што се појавуваат кога ќе напишеш нешто и сеуште не си кликнал на „пребарување“), ниту пцовки, некои корисници создадоа опција што сакате да ја пребарувате илјадници пати, но со измена на писмо, така трагачот што сака да помине како светец е измамен. Ова покажува дека Гугл има јаже околу вратот за оние кои го спонзорираат и за оние што го критикуваат.
  Исто така, тој не беше во можност да ги потисне зборовите како: печурки геј диктатура и други што имаат дефиниција, затоа што би било спротивно на секоја логика и право да се смета квалитетот, а не навредата сама по себе.
  Исто така, мразам што ве пренасочува кон верзијата каде што сте и не пребарува само во .com и ништо друго. Како и да е, тој е најдобриот пребарувач дури и ако не го користи својот хром, исто така е непријатно што сакате да се придружите на сите ваши сметки, како што се блогот на YouTube и другите во една

 14.   MSX dijo

  Хахаха, одлично!