Bluefish 2.2.0-2 доаѓа на Debian Testing

Пред неколку дена споделен со вас а .deb дека сам се создадов да го инсталирам Сина риба 2.2 en Debian y Ubuntu.

Па, вчера влезе во складиштата на Тестирање на Дебијан верзија 2.2.0-2 од Bluefish и неговите приклучоци. Ако веќе го имаме инсталирано, отвораме терминал и извршуваме:

$ sudo aptitude update

Или ажурираме од Синаптик.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кинески dijo

  Барав таква програма, ви благодарам многу за објавата. 😀

 2.   Manuel dijo

  Здраво, многу добро, знам дека тоа не е релевантно, но јас започнав да ја пробувам Bluefish и навистина ми се допаѓа. Но, обидувајќи се да го конфигурирам, не можам да го најдам она што го покажувате на сликата: прилагодување текст, односно дека целиот текст на документот се појавува во прозорецот, ако го намалите, текстот се прилагодува на димензиите што јас ги правам не мора да се движам надесно секој пат кога сакам да го видам целосниот код, не знам дали се објаснувам и дали можеш да ми помогнеш во ова. Во секој случај, благодарам однапред.

  1.    елав <° Linux dijo

   Поздрав Мануел и добредојде:
   Барем за тоа одам во горното мени »Документи» Завиткај текст

 3.   Робињо25705 dijo

  Како да инсталирате во терминален режим centos 6… ??