Совети: Како да го смените корисничкиот агент Firefox?

Од некоја непозната причина, Кориснички агент од мојот прелистувач (Ледената леска) Не ми покажува која дистрибуција ја користам конкретно во додатокот што неодамна го активиравме тука Од линукс.

Јас веќе го сменив како што гледате, но прашањето е како го направив тоа? Едноставно:

1- Отвораме таб и внесуваме за: конфиг и она што секогаш го велам, тие го лажат Фајрфокс / ледената мраз кажувајќи им дека нема да ги држиме рацете

2- Десен клик на која било вредност » Ново [ново] » Стринг [Стринг] и ние пишуваме:

general.useragent.override

3- Потоа го копираме следново:

Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Debian Iceweasel/7.0.1

Очигледно тоа е во мојот конкретен случај. Смешно е да видиме што ќе се случи кога ќе ставиме вакви работи:

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US) AppleWebKit/534.16 (KHTML, like Gecko) Linux Mint/11 Chrome/11.0.696.57 Safari/534.16

Mozilla/5.0 (X11; Linux:Debian x86_32; rv:2.0b8pre) Gecko/20101011 Opera/10.0

Можеме да одиме на тестирање со други варијанти


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

493 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар dijo

  Ви благодариме за советите кои работеа правилно.

  1.    R @ iden dijo

   excelente

 2.   Храброст dijo

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Arch Linux Firefox / 7.0.1

  Што згрешив?

  1.    Храброст dijo

   Ах, ништо, излегува

   1.    елав <° Linux dijo

    Хахахаха… Уживајте !!

   2.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

    Гледате ...

  2.    Плочка dijo

   лол хахахахахах
   ова е
   hermoso

 3.   Кафеавата dijo

  гледајќи дали работи ...

  1.    ksskK dijo

   Lol!

 4.   Кафеавата dijo

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Linux Mint / 10 firefox / 7.0.1

  Ставив вака и се чини дека не работи, дали погрешив нешто?

 5.   Кафеавата dijo

  Работи совршено хаха видов ... благодарам

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Задоволство

 6.   KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

  Тестирање ... добро, јас се префрлив на Firefox сега наместо на Opera, и сакам да знам дали веќе ми покажува дека дистрибуцијата ми е Arch.

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Повторно тестирање ...

 7.   Едуар2 dijo

  Goingе ставам IE и Mac OS X хахаха.

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   СМЕЕЊЕ НА ГЛАС!!! Подобро, Windows 2000 и IE 4… LOL !!!

 8.   Едуар2 dijo

  Патем, овие теми ве натера да сакате да ги видите, јас го правев ова долго време, но вистината беше дека немав претстава како е името, видот или вредноста.

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Па ... задоволство е да се знае дека објавуваме работи од ваш интерес 😉 ... дека не може сè да биде шега и шега ХАХА

 9.   spyker1925 dijo

  Прашање…
  Кое правило се користи за промена на параметрите? Тоа е што јас го користам Debian amd64 и некако сакам да ми го покаже тоа, а не да го токсирам xDD, но би сакал да го ставам тоа што го гледам како потребно и да го отстранам остатокот ~ Не знам дали ме фаќаш xD

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Јас се обидов со сите средства да покажам Debian x64 ... но во никој случај, не можам да го натерам да ми покаже дека е 64 бита, ако не ти пречи што се појавува само Debian (без x64) ми кажуваш напушти ја линијата.

   се надеваме дека елав кога ќе се вратиш има решение за ова.

  2.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Ова ќе направи Firefox да покаже Debian x64:
   Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:7.0.1) Gecko/20100101 Debian Iceweasel/7.0.1

   Може да го испробате во Chromium, ако работи и покажува добро x64, тогаш го менувате делот од прелистувачот и тоа е тоа.
   Слободно пробајте колку што сакате

 10.   mac_live dijo

  За да имам каков бран, сега ја менувам нането, а потоа ја проверувам федората до сега бев curубопитен да ја обележам

 11.   невидлив15 dijo

  Го оставив вака, и работи:
  Mozilla/5.0 (X11; Fedora/Linux i686; rv:9.0a2) Gecko/20111108 Firefox/9.0a2

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Одлично, благодарам за споделувањето

 12.   Едуардо dijo

  Само за тестирање на мојот кориснички агент

  1.    antonio dijo

   Само за тестирање на мојот кориснички агент

 13.   Оскар dijo

  Како што направив… .. ОС и морав повторно да го инсталирам е тест.

 14.   Алба dijo

  Јас сум бавен и се збунив момци… Не ја разбирав втората работа што се копира xD 'како можам да го оставам во мојот LMDE? o3o затоа што тогаш да, добивам еден? светска големина во заглавието и не разбирав ништо од сработеното, во третиот чекор; w; Јас сум бавен

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Не воопшто ... девојчето никогаш не е бавно, тоа е момчето кое е премногу брзо ХАХАХА.
   Ништо сериозно повеќе

   Debian како и LMDE во Iceweasel не е конфигуриран да го прикажува дистрибуцијата, она што ќе го направиме тука е да го конфигурираме за да го прикаже.

   Како што читав, чекор # 1 не ве чинеше работа, нели?
   Во чекор 2 е местото каде што има проблеми
   Забележете дека еднаш во „за: конфигурација“, има лента за филтрирање во која можете да пишувате, да пишувате таму „агент“ (без наводници) и внимателно погледнете дали она што се појавува малку подолу, е ова: општо.корисник.заобиколи

   Ако се појави, кликнете со десното копче на глувчето врз тој текст или поле и го давате за да го измените, погледнете ... еве една фотографија што ќе ве води:
   https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/2011/12/user-agent-firefox.jpeg

   Означив или истакнав што е важно 😉

   Како што реков, кликнете со десното копче на глувчето и потоа кликнете на Измени, ќе се појави мал прозорец во кој ќе го поставите ова:
   Iceweasel/5.0 (X11; Linux i686; rv:8.0) Gecko/20111108 Debian/5.0

   И подготвени.
   Всушност… го оставам овој коментар со направената промена

   Сега ... во случај да не ти се појави општо.корисник.заобиколи Во опциите, не грижете се, десен клик на белиот дел и изберете Нов - »Синџир, и ќе ја видите малата кутија во која мора да напишете што ставив пред

   Па добро, вие ќе ни кажете дали работи за вас или не ... и навистина, ако не работи за вас, не грижете се, вие велите така и ќе ви направам видео упатство, тоа навистина не тежи ме или пречи ме

   На здравје

   1.    Алба dijo

    LOL со првото нешто xD

    Мојот проблем беше ова

    Бидејќи нема идеја од каде потекнуваа тие вредности или што било друго (и сè уште не знам од каде се од ЛОЛ), но ништо, утре ќе го ставам на работната површина (јас сум на лаптопот): Б Ви благодарам многу на Гаара .w.

    Сега ... нешто што го забележав со лаптопот на врвот на страницата ... изгледам вака http://i70.photobucket.com/albums/i90/LifeBinnacle/For%20webs/lol.png … Дали затоа што користам xubuntu во скутот? (Tomorrowе го ставам LMDE утре, се надевам дека нема да го добијам бебето од тачпад, па го прилагодувам со упатството што го видов на блогот ~)

    Ви благодарам многу повторно!

    1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

     Всушност, тоа е проблем со кешот на прелистувачот lol, исчистете го кешот или направете [Ф5] додека Firefox не го искористи новиот банер, а не стариот (кој е тој што го покажува)

     1.    Алба dijo

      Погледнете што добивам од тоа да одговорам на највисоките нивоа на ноќта повеќе заспани отколку будни, мојата добра Гаара xD нема што да го видам мојот состанок LOL, она што бара да се каже е дека мојот проблем беше ова:

      Iceweasel / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 8.0) Gecko / 20111108 Debian / 5.0

      Јас веќе го заборавив HTML lol, тоа се податоците за кои не знам од каде доаѓа xD, благодарам и онака: Б.

 15.   Персеј dijo

  Тестирање

 16.   Алба dijo

  Досаѓам повторно xD со две сомнежи o3o

  1) Дали ќе има поддршка за LMDE освен логото на Debian?

  2) Како е конфигуриран UserAgent во Мидори? xD

  1.    Алба dijo

   Имам Xubuntu во скутот xD заборавив да кажам o3o каде го користам Мидори

 17.   Давид Сегура М. dijo

  Да видиме дали сега се менува во нане и ќе престане да го покажува логото на ubuntu

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Да, се промени

  2.    Рајонант dijo

   [b] тестирање [/ b]

 18.   TavK7 dijo

  Тестирање 1,2,3 тестирање на чакра - тестирање на чакра.

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Во коментарите нема да се промени, треба да го видите банерот горе

   1.    TavK7 dijo

    Во банерот ако логото се смени во логото на Чакра, но во иконата не (?)
    Па, се надевам дека тие ќе ја имплементираат многу моќната икона / лого на Chakra xD

    Честитки!

    1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

     ХАХА е дека во коментарите, за логото да се појави и такво, ние користиме приклучок ... но додатокот НЕ е направен од нас, уште помалку, морам да проверам дали би било законски да се менува овој приклучок, јас не знаат за ова

     Со почит

     1.    TavK7 dijo

      Ахх тогаш смири се, задоволен сум од моќниот Тукс, па ќе остане мистерија какво дистрибуција користам хахаха

      На здравје! 😀

 19.   москосов dijo

  1… 2… 3… видете тестирање

 20.   ren434 dijo

  тестирање за тестирање

 21.   ren434 dijo

  од тестирање на чакра

  1.    ren434 dijo

   од тестирање на чакра 123

 22.   Кристофер dijo

  Благодарам, веќе влегов од Linux и се појавува логото на Debian: Д ...

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Одлично

 23.   алунадо dijo

  тестирање, издавање на исто лого на мојот систем веќе се појавува-

 24.   VisitnX dijo

  тестирање ако добијам дебијан

 25.   sieg84 dijo

  Имам мал проблем
  имајќи го ова во корисничкиот агент:
  „Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 openSUSE“
  ова се случува во Google:
  http://box.jisko.net/i/d771ca79.png

  Ако оставам само openSUSE или SUSE на страницата, тоа ми покажува дека користам openSUSE, но ова се случува во Google:
  http://box.jisko.net/i/820a7bcd.png

  и ако кликнам со десното копче на глувчето за ресетирање на ланецот агенти за корисници, ова се случува:
  http://box.jisko.net/i/20da4ac6.png

  Па, која би била правилната конфигурација за да се задржи гугл како на последната слика?

  1.    елав <° Linux dijo

   Пробајте го ова:

   Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:9.0.1) Gecko/20100101 openSUSE Firefox/10.0.1

   1.    sieg84 dijo

    Се извинувам за одложувањето на одговорот, но тука сум.
    Благодарам многу! 🙂

 26.   anubis_linux dijo

  тестирање на кориснички агент со мидори

 27.   anubis_linux dijo

  Мислам дека се збунив хехејџ обидувајќи се повторно

 28.   Дијазепан dijo

  prueba

  1.    Дијазепан dijo

   тест2

 29.   Мдврро dijo

  Хехе тест 1.

 30.   Мдврро dijo

  Хех тест # 2, хехе сега мислам така.

 31.   Волк dijo

  Тест порака # 1.

 32.   Марко dijo

  тест порака, од OpenSuse

 33.   Тежок dijo

  Workе работи…?

  1.    Марко dijo

   изгледа како да е !!!!

  2.    Тежок dijo

   Повторно тестирање ...

 34.   итеративно dijo

  Тестирањето на корисничкиот агент не работи ..

  овој е мој:

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 11.0) Gecko / 20100101 Firefox / 11.0 Iceweasel / 11.0

 35.   итеративно dijo

  веќе работи хахаха ..

 36.   Алгабе dijo

  Тестирање ...

 37.   Алберто dijo

  Исто така, сакам да пробам од мојот андроид

 38.   Роберто dijo

  Тестирање

 39.   Роберто dijo

  И обидувајќи се повторно

 40.   Роберто dijo

  Имај хроа ..

 41.   Мигел dijo

  Тестирање!

 42.   хунабку dijo

  тестирање сакам да видам дали ќе излезе

 43.   хунабку dijo

  ова големо благодарам многу !!!!!

 44.   Скара dijo

  тестирање!

 45.   nxs.davis dijo

  Јас се приклучувам на тестот

 46.   зипер dijo

  Тестирање на тестирање.

 47.   зипер dijo

  обидувајќи се повторно ...

 48.   зипер dijo

  уште еднаш..

 49.   Кинески dijo

  се обидувам

 50.   Кинески dijo

  // тест

 51.   Густаво Кастро dijo

  * Тестирање *
  Дали некој знае како да го смениме во Водици / Веб?
  Поздрав

 52.   dmian6 dijo

  Тест коментар

 53.   dmian6 dijo

  Само во случај LMDE сè уште да нема поддршка?

 54.   АБАГАГАГ dijo

  Тестирање !! ..

 55.   Алгабе dijo

  Го имам вака> Mozilla / 5.0 (X11; Fedora / Linux i686; rv: 12.0) Gecko / 20100101 Firefox / 12.0

  Добро работи за мене

 56.   пандев92 dijo

  Тестирање на конфигурации на кориснички агент 1 2 .3… .XNUMX

 57.   Гринукс dijo

  тестирање

  1.    Гринукс dijo

   тестирање 2

   1.    Гринукс dijo

    тестирање 3

 58.   Жозе dijo

  OK

 59.   Крисепита dijo

  Натопување во Мидори ~ (=

 60.   Крисепита dijo

  друг тест ... и патем ја оставам низата Ubuntu 12.04 / Midori 0.4.3

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux: Ubuntu 12.04; rv: 2.0b8pre) Gecko / 20101011 Midori / 0.4.3

 61.   Хјууга_Неџи dijo

  тестирање на Debian-GUTL (Debian 6.0-LXDE Remaster)

 62.   Дејвид dijo

  дела?

 63.   Дејвид dijo

  и сега?

 64.   Крисепита dijo

  Тестирање од Crunchbang 11 =)

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   хехех ... колку е кул што излезе логото? 😉

 65.   Балтазар Калдерон dijo

  Благодарам

 66.   TUDz dijo

  Тестирање од Arch Linux. Да господине

 67.   Оберост dijo

  prueba

  1.    Оберост dijo

   со работната површина

   1.    Даниел dijo

    prueba

 68.   нашуа dijo

  тестирање

 69.   prueba dijo

  тестирање +

  1.    Блажек dijo

   Конечно останувам на ArchLinux.

 70.   Анонимен dijo

  Тестирање на тестирање

 71.   Дон_некој dijo

  Тестирање ... тестирање ... тестирање (по четврти пат?)

 72.   Дон_некој dijo

  Тестирање на корисничкиот агент (по 5-ти пат)

 73.   дон_некој dijo

  Зошто моите коментари не излегуваат? ух, .. tryе пробам уште неколку пати

  Тестирање ... (по 6-ти пат)

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Тие навистина излегуваат, само што чекаа умереност.
   Односно, кога нов корисник ќе коментира на блогот, како безбедносна мерка, оди во редот за модерирање, тогаш по 5 или 10 коментари направени од корисникот, овие (т.е. коментарите) се видливи без да поминат по модерација 🙂

 74.   Арон Мендо dijo

  Тестирање од Федора 17.

 75.   Jovani dijo

  prueba

 76.   Jovani dijo

  тест2

 77.   Jovani dijo

  тест 3

 78.   Jovani dijo

  тест4

 79.   Jovani dijo

  тест5

 80.   Jovani dijo

  тест 6

  1.    Lex.RC1 dijo

   погледнете, и ако кога ги правите тестовите го менувате дистрибуцијата ??? ggg

 81.   Аугусто dijo

  Тестирање

 82.   ангел dijo

  Тестирање дали работи

 83.   патодкс dijo

  Ви благодарам!!! работеше на допир ..

 84.   TUDz dijo

  Тестирање

 85.   Оберост dijo

  Повеќе тестови

 86.   Оберост dijo

  Друг

 87.   Абрахам dijo

  тестирање

 88.   Абрахам dijo

  да видам повторно

 89.   Абрахам dijo

  последен xd

 90.   Абрахам dijo

  Одлично, благодарам

 91.   АМЛО dijo

  Тестирање… ..

  1.    Мануел де ла Фуенте dijo

   WTF? Што прави далечниот претходник во овие насоки? о_О

 92.   B1tBlu3 dijo

  Тест

 93.   B1tBlu3 dijo

  втор тест

 94.   B1tBlu3 dijo

  Трет и последен тест

 95.   Хуан Карлос dijo

  Ништо да се каже, само тестираме корисен.

  1.    Хуан Карлос dijo

   Од десет ... чао

   1.    Хуан Карлос dijo

    ??

    1.    Хуан Карлос dijo

     Лапсус ... извинете

 96.   Хјууга_Неџи dijo

  повторно тестирање на UserAgent што претходно го препознава дебианот и веќе не

  1.    Мануел де ла Фуенте dijo

   Како што веќе ти рековНе е дека тој работел за вас порано, туку дека кодот бил погрешен и Дебијан е единствената дистрибуција што ја покажал.

 97.   Хјууга_Неџи dijo

  убав смокинг, но ја сакам мојата спирала

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Кој кориснички агент ставате? … Бидејќи делот од кодот што го препознава Debian воопшто не е променет O_O

 98.   Клаудио dijo

  Да видиме што ќе се случи со модификацијата на објавата ...

  1.    Клаудио dijo

   Успех, ви благодариме за придонесот на Debian Testing Xfce \ m / xD

 99.   лонгинус dijo

  Од Arch LInux

  1.    лонгинус dijo

   Брилијантен! благодарам за објавата.

 100.   Анонимен dijo

  * Тестирање на мојот кориснички агент

  (Извинете за непријатностите)

  1.    Анонимен dijo

   (Повторно тестирање)

  2.    Анонимен dijo

   (Тестирање со поминување на Iceweasel преку Firefox)

  3.    Анонимен dijo

   Сега да (се надевам дека нема да го полеам овој пат)

   Тестирање

   1.    Анонимен dijo

    Тестирање

   2.    Анонимен dijo

    Повторно

   3.    Анонимен dijo

    Повторно

   4.    Анонимен dijo

    За малку…

   5.    Анонимен dijo

    Па веќе.

   6.    Анонимен dijo

    Последниот хаха

    1.    Анонимен dijo

     Сега да последната хаха

    2.    Анонимен dijo

     Тестирање

    3.    Анонимен dijo

     Уште едно….

     1.    Анонимен dijo

      Тестирање по долго време

 101.   скааманхо dijo

  тестирање

 102.   Mystog @ N dijo

  Ова ме натера да треба ... каква работа користев xubuntu

  1.    Mystog @ N dijo

   Ах да не 🙂

 103.   Anon dijo

  тестирање ..

 104.   Анонимен dijo

  Тестирање

  1.    Анонимен dijo

   Извинете за непријатностите (јас и моите експерименти).

   Поздрав.

  2.    Анонимен dijo

   „Firefox Debian“? што е тоа нешто ???
   Токму кога помислив дека добро разбрав

   * Тестирање

  3.    Анонимен dijo

   Забележав дека при промена на корисничкиот агент, понекогаш мрежата на додатоци веќе не работи правилно.

  4.    Анонимен dijo

   Подготвено, сè работи за мене.

 105.   Диего dijo

  Гледајќи како излегува

 106.   Јотаеле dijo

  Правење измени

 107.   Анонимен dijo

  Тестирање […]

 108.   test_user dijo

  Тестирање

 109.   елендилнарсил dijo

  Тестирање

 110.   Алекс dijo

  Не може да се користи „general.useragent.vendor“?

 111.   ИНДКС dijo

  Тестирање од Xubuntu и Firefox ...

  1.    ИНДКС dijo

   Втор тест

   1.    ИНДКС dijo

    Последна шанса.

 112.   елефек dijo

  Тестирање на тестирање ... suse, 1 2, 3

  1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   И работи 😀

 113.   лолополоза dijo

  да видиме дали ќе ми излезе дистрибуцијата

 114.   лолополоза dijo

  Се чини дека ако хехехе

 115.   лолополоза dijo

  Да видиме дали оди добро!

 116.   Какарото dijo

  .. тестирање

  1.    Какарото dijo

   О, да!

   1.    Какарото dijo

    Последно !!

 117.   ЈАДЕ СО dijo

  Многу благодарам!
  Сега секој ќе знае кое дистрибуција го користам
  Јас користев:
  Mozilla / 5.0 (X11; Linux: Kubuntu i686; rv: 9.0a2) Gecko / 20111108 Firefox / 16.0.1

  1.    ЈАДЕ СО dijo

   Да видиме дали е подобро сега ...

  2.    КЗКГ ^ Гаара dijo

   Ви благодариме за споделувањето

 118.   helena_ryuu dijo

  ајде да видиме како изгледа

 119.   ЈАДЕ СО dijo

  Бу! 😛
  OpenSUSE, те сакам!

  1.    ЈАДЕ СО dijo

   Sorалам ОпенСУЗ, те изневерувам со Федора.

   1.    ЈАДЕ СО dijo

    Извини Федора, те изневерувам со Арх!

 120.   ЈАДЕ СО dijo

  Тест

  1.    ЈАДЕ СО dijo

   Еве еден пример на синдром на дистро-бункер xD

 121.   TUDz dijo

  Извинете што не можам да го натерам логото Linux Mint да се појави со промена на корисничкиот агент. Некој може да ми помогне? Linux mint 14 - Firefox 17

  1.    Рајонант dijo

   Користете го ова
   Mozilla / 5.0 (X11; Linux Mint 14; Linux i686; rv: 17.0) Gecko / 20100101 Firefox / 17.0

 122.   Исклучи dijo

  тестирање

 123.   Оберост dijo

  тест 4

 124.   TUDz dijo

  Тестирање

 125.   дијазепан dijo

  тест 1

 126.   Кристофер Кастро dijo

  Тест: Д ...

  Можам да го замислам сандачето на оној што го напишал записот: \

 127.   Лав dijo

  Многу корисно!!!!

 128.   Лав dijo

  Обидувајќи се повторно !!
  (Ова ќе го пополниме со тестови 🙂)

 129.   Блажек dijo

  тестирање

 130.   Блажек dijo

  обидувајќи се повторно

 131.   алексфрост dijo

  Не мислам дека блогот има икона за основни оперативни системи

 132.   хроноси dijo

  Ниту за Манџаро 😉

 133.   хроноси dijo

  Iousубопитно, тука го добив Манџаро, но во панелот во горниот дел на Дебијан: /

 134.   хроноси dijo

  Но, јас не сум со Iceweasel: /

 135.   i dijo

  Тестирање

 136.   Оберост dijo

  Лалала

 137.   Стиф dijo

  Тестирање: 3

 138.   andrx dijo

  Тестирање… ^^

 139.   Marcelo dijo

  тестирање

 140.   Тежок dijo

  Да видиме што ќе добијам ...

 141.   Блер Паскал dijo

  Тестирање на употреблив.

 142.   dmourgueth dijo

  тестирање.

  1.    dmourgueth dijo

   тест

 143.   Но dijo

  тестирање

 144.   Но dijo

  адада

 145.   Но dijo

  aaaa

 146.   Но dijo

  јас не разбирам
  Јас правам нешто погрешно
  Или добивам гугл хром или добивам сафари
  и не знам како да ја ставам бирото
  Те молам, некој што може да ми објасни
  стрингот што го ставив е ова

  Mozilla / 5.0 (X11; U; Linux i686; en-US) AppleWebKit / 534.16 (KHTML, како Геко) Linux Mint / 13 Firefox / 19.0 Safari / 534.16

 147.   Но dijo

  зззз

 148.   Но dijo

  cccc

 149.   Но dijo

  zzz

 150.   Но dijo

  Решено
  благодарение

 151.   Ротс87 dijo

  тест

 152.   пикси dijo

  ????

 153.   д-р dijo

  (I.e.

 154.   д-р dijo

  mmm

 155.   Исклучи dijo

  Haber

 156.   Исклучи dijo

  prueba

 157.   Исклучи dijo

  Уште едно

 158.   Хозе dijo

  LMDE тест

 159.   Хозе dijo

  Како си

 160.   Хозе dijo

  Повторно: - [

 161.   Хозе dijo

  Де Нуево

 162.   Тери dijo

  АРХ ЛИНУКС <3

  1.    Тери dijo

   Не работеше

   1.    Тери dijo

    Сега ако

 163.   Арики dijo

  тестирање

  1.    Арики dijo

   повторно

 164.   Гринукс dijo

  ќе видиме

 165.   Геркер dijo

  тестирање

 166.   Геркер dijo

  се чини дека не е

 167.   КристијанБПА dijo

  Интересно, тестирање

 168.   Нестор dijo

  Тестирање

 169.   Нестор dijo

  2-ри обид ...

 170.   dmourgueth dijo

  сзгздг

  1.    dmourgueth dijo

   ?

 171.   елМор3но dijo

  Тестирање на кориснички агент

 172.   andrx dijo

  Се тестира употребното ...

 173.   TUDz dijo

  Тест

 174.   итахи dijo

  вуоооооооооооооооооооооооогу

 175.   TUDz dijo

  miau

 176.   TUDz dijo

  ссвдсвсд

 177.   количка dijo

  Тралала

 178.   итахи dijo

  вуооооооооооооооооооооооогу

 179.   мкплатано dijo

  Се тестира употребното ...

  1.    мкплатано dijo

   Штета што не разбирам страшно, го ставам како „одличен / 3.4.6“
   поздрав! многу добар влез

 180.   Оскар dijo

  Ви благодарам многу! Само што пробав ...

 181.   Снок dijo

  тестирање

 182.   мкплатано dijo

  mmmm

 183.   итахи dijo

  на тестови

 184.   Андрекс dijo

  Ајде да видиме…

  1.    иззивп dijo

   ајде да видиме што ќе добијам

   1.    иззивп dijo

    циметот не излегува

    1.    мачка dijo

     додадете ја околината до крајот на вашиот кориснички агент

 185.   Јован dijo

  Тестирање

 186.   итахи dijo

  вееееееееее

 187.   итахи dijo

  сега ??

 188.   итахи dijo

  вер

 189.   итахи dijo

  уммм

 190.   Исус Израел Пералес Мартинез dijo

  ова е само за да тестирам дали тој ја зграпчува мојата федора

 191.   кенат dijo

  Откако го направив ова, кога сакав да влезам во Google, плус ми рече дека вашиот прелистувач повеќе не е поддржан.
  Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 20.0) openSUSE razorqt Gecko / 20100101 Firefox / 20.0

  Подобро е да се користи продолжување на xD

 192.   Исклучи dijo

  Тестирање со Debian.

 193.   ШИРОТ dijo

  Да пробаме

 194.   ШИРОТ dijo

  Бидејќи сум многу мрзлива, го сменив од Кориснички агент преклопник, наставка за firefox што ви овозможува да го направите тоа:

  https://addons.mozilla.org/es/firefox/addon/user-agent-switcher/?src=ss

  Може да имате неколку профили ако сакате и да ги модифицирате или да ги менувате во лет, со едноставен клик

 195.   Џонатан dijo

  Одам да пробам.

 196.   Џонатан dijo

  ....

 197.   Џонатан dijo

  mmm

 198.   Џонатан dijo

  Јас веќе можев .. хехе

 199.   Gубре_Килер dijo

  тест од Рел

 200.   Исклучи dijo

  Тестирање со Firefox.

  1.    Исклучи dijo

   повторно

 201.   Исклучи dijo

  Со околината сега

 202.   Хјууга_Неџи dijo

  Јас користам нов прелистувач, па затоа тестирам од Debian + LXDE + Firefox 20.0.1

  1.    Хјууга_Неџи dijo

   дефинитивно не работи, ставајќи:

   Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Debian Firefox / 20.0.1

   Тогаш ќе ти испратам LXDE .svg за да можеш да го вклучиш во агентот wp-user

 203.   Сис dijo

  Тестирање од Кубунту ...

 204.   Сис dijo

  ДОБРО !!

 205.   Данте Мџ. dijo

  Извинете што го користев блогот како полигон.

  1.    Данте Мџ. dijo

   Патем, може некој да ми го каже името на приклучокот што го користи WordPress за да ги прикаже ОС и прелистувачите на коментаторот (оној што можеме да го видиме тука)?

   1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

    WP-кориснички агент: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-useragent/‎

  2.    Данте Мџ. dijo

   Како можат да ја стават работната околина во корисничкиот агент (на пр. KDE, единство)?
   Како дополнителна страница што ги детектира агентите за корисници (не ги препознава сите ОС)
   http://www.useragentstring.com/

   1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

    Ние го модифицираме UserAgent на прелистувачот што укажува на околината што ја користиме, за возврат, јас репрограмирав приклучок за блог, така што тој ја препознава околината и го покажува своето лого, прочитајте повеќе тука: https://blog.desdelinux.net/desdelinux-tambien-te-muestra-el-entorno-de-escritorio-que-usas-en-tus-comentarios/

 206.   Блажек dijo

  тестирање.

 207.   Блажек dijo

  тест 2

 208.   тестирање dijo

  Тоа е доказ

 209.   Хуан Камило dijo

  Тестирање

 210.   џан dijo

  prueba

 211.   џан dijo

  други

 212.   итахи dijo

  псссссссс

  1.    итахи dijo

   сега подобро со kde

 213.   pablo dijo

  Ајде да видиме дали работи дали тестирам

 214.   pablo dijo

  Мислам дека не ми одговара, ве молам помогнете ми да имам Pear linux 7 или pears os

  1.    Данте Мџ. dijo

   Имам Debian 7 со Gnome и го користам firefox како прелистувач, можете да го користите за препорака:
   Mozilla / 5.0 (Gnome; Linux i686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Debian / 7.0 Firefox / 21.0

   ó

   Mozilla / 5.0 (Gnome; Linux: Debian i686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Firefox / 21.0

 215.   Зиронид dijo

  тест

  1.    Зиронид dijo

   2 ...

 216.   Шмишка dijo

  1

 217.   Шмишка dijo

  2

 218.   Зиронид dijo

  тест

 219.   Шмишка dijo

  3

 220.   Лав dijo

  Уште еден коментар !!!

 221.   итахи dijo

  ea

 222.   Блажек dijo

  тестирање

 223.   Блажек dijo

  тестирање …………… ..

 224.   Блажек dijo

  финалето

  1.    Јован dijo

   вер

 225.   Израел dijo

  Тест

 226.   Израел dijo

  :O

 227.   Мородокс dijo

  ...

 228.   Павлочо dijo

  Обидувајќи се повторно, ми е лошо да добивам ubuntu.

 229.   Мануел Р. dijo

  Тестирање

 230.   3 dijo

  За оние кои сакаат да знаат, во http://www.whatsmyuseragent.com/ Тие можат да добијат целосна низа за идентификација на нивниот соодветен кориснички агент.

 231.   3 dijo

  Патем, ја направив промената, во мојот коментар над мојата низа беше:
  Mozilla / 5.0 (X11; Linux i686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Firefox / 21.0

  Но, сè уште не ми го покажува логото на CrunchBang! Затоа, решив да го сменам на ова:
  Mozilla / 5.0 (X11; CrunchBang! I686; rv: 21.0) Gecko / 20100101 Firefox / 21.0

  На крајот од овој коментар ќе знам дали работел или не

  1.    3 dijo

   Готово, работеше!

   1.    3 dijo

    И сега го ставам Менаџерот за прозорци (OpenBox)

   2.    3 dijo

    И со Firefox?

 232.   ЗаЗз dijo

  Да видиме дали работи ...

 233.   ЗаЗз dijo

  Како би било kde да се појави во мојот случај?

 234.   ЗаЗз dijo

  Ништо не реков. Таму

 235.   Диего dijo

  Одлично упатство! Фала што Сподели

  На здравје (:

 236.   Блажек dijo

  Работа !!

 237.   Драгнел dijo

  Тестирање

  1.    Драгнел dijo

   Тест

 238.   Шмишка dijo

  4

 239.   ЧепеВ dijo

  тест

  1.    ЧепеВ dijo

   test2

 240.   Г-дин линукс dijo

  Благодарам за советот

 241.   Герман dijo

  Тестирање ...

  1.    Герман dijo

   Повторно ...

 242.   DMoZ dijo

  Ајде да видиме …

 243.   helena_ryuu dijo

  повторно уредување на мојот кориснички агент

  1.    helena_ryuu dijo

   и мојот ДЕ?

   1.    helena_ryuu dijo

    Јеее !!! ете го!! = ^. ^ = тој глушец е толку kawaii -w-

    1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

     СМЕЕЊЕ НА ГЛАС!!!

 244.   Толку лудо dijo

  !, », # Тестирање.

 245.   Толку лудо dijo

  !, », # Тестирање… .2

 246.   Елена dijo

  уште еднаш xD

  1.    Елена dijo

   и повторно -_-

 247.   Стар човек dijo

  тестирање

 248.   Стар човек dijo

  otra vez

 249.   Шмишка dijo

  5

 250.   Шмишка dijo

  6

 251.   Андробит dijo

  Тестирање

 252.   Хавиер Ороско dijo

  Хахахаха, веќе долго време сум со ова и на крајот мислам дека „се откажав“, дури ја инсталирав наставката „Корисник агент преклопник“ во Iceweasel но немаше случај, имам мала стапка на бруталност денес или не сум опседнат затоа што не разбирав. Користете: Parabola GNU / Linux-libre, со Iceweasel 23.0.1 и работна околина LXDE, но Debian излегува, претпоставувам од прелистувачот: p (сакав да оставам 2 профили за да ги сменам, еден со Arch + Iceweasel + LXDE , бидејќи Парабола не е поддржана мислам, и друга со Safari + Trisquel + Aero како тролачка иронија, хахаха).

  1.    Хавиер Ороско dijo

   Тестирање ... xD!

  2.    Хавиер Ороско dijo

   О, барем може да ја видите дистрибуцијата, со тоа сум задоволен: стр

 253.   итахи dijo

  да видиме дали ќе излезе мојот нов openbox

 254.   итахи dijo

  сега?

 255.   итахи dijo

  Ум

 256.   Шмишка dijo

  8

 257.   патодкс dijo

  тестирање

 258.   патодкс dijo

  тест 2.0

 259.   патодкс dijo

  Друг пат

 260.   едгар.кчаз dijo

  Тестирање, извинете ...

  1.    едгар.кчаз dijo

   Овој пост треба да има одредена функција и наслов како «Тестирајте го вашиот кориснички агент овде» XD ...

 261.   Хуан Камило dijo

  Тестирање

 262.   Мануел Солис-Завала dijo

  Да видиме дали работи ...

 263.   Мануел Солис-Завала dijo

  Сега?

 264.   Мануел Солис-Завала dijo

  !!

 265.   Блер Паскал dijo

  Тест

 266.   Шмишка dijo

  9

 267.   Шмишка dijo

  10

 268.   Иван Молина dijo

  Совршено *.*

  ñ.ñ

 269.   што си инпота dijo

  Тестирање *. *

  1.    што си инпота dijo

   dsd

 270.   Тесла dijo

  Тестирање на мојот нов кориснички агент! 😉

 271.   едгар.кчаз dijo

  Повторно тестирање ...

  1.    едгар.кчаз dijo

   Добро, ^ _ ^ ...

 272.   Шмишка dijo

  проверка

 273.   Шмишка dijo

  otra vez

 274.   Шмишка dijo

  повторно 2

 275.   патодкс dijo

  тест1

 276.   патодкс dijo

  тест 2

 277.   1 dijo

  рртт

 278.   О_Пиксот_О dijo

  тестирање

  1.    О_Пиксот_О dijo

   обидувајќи се повторно

   1.    О_Пиксот_О dijo

    последен пат

 279.   патодкс dijo

  враќање назад во Debian од Arch и тестирање на xd

 280.   патодкс dijo

  otra vez

 281.   патодкс dijo

  повторно

 282.   патодкс dijo

  андаааа

 283.   патодкс dijo

  проверка ...

 284.   Gубре_Килер dijo

  тестирање

 285.   Ангел_Ле_Блан dijo

  Тестирање

 286.   clow_eriol dijo

  Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64; rv: 7.0.1) Gecko / 20100101 Linux Mint / 16 firefox / 26.0

 287.   clow_eriol dijo

  Тестирање

 288.   Тест dijo

  Само за тестирање на мојот кориснички агент

  1.    Тест dijo

   otra vez

   1.    Тест dijo

    последно се надевам

    1.    Тест dijo

     повеќе

     1.    Тест dijo

      затоа што толку многу ме мрази

 289.   Тест dijo

  И згора на тоа да правам спам

  1.    Тест dijo

   последен

 290.   pablo dijo

  Уште еден обид

 291.   Давид Лозано Кампило dijo

  Тестирање на корисничкиот агент

 292.   Давид Лозано Кампило dijo

  Уште еден тест

 293.   колаче dijo

  Тестирање

  1.    колаче dijo

   Повторно

   1.    колаче dijo

    Ајде да видиме…

 294.   колаче dijo

  тестирање ...

  1.    колаче dijo

   ...

   1.    колаче dijo

    ...

    1.    колаче dijo

     ...

     1.    готвачи dijo

      тестирање на основен оперативен систем

     2.    готвачи dijo

      ...

 295.   едгар.кчаз dijo

  Повторно се проверува ...

  1.    едгар.кчаз dijo

   Повторно

   1.    едгар.кчаз dijo

    Леле…

   2.    едгар.кчаз dijo

    Повторно гице ...

   3.    едгар.кчаз dijo

    Ајде да видиме…

  2.    едгар.кчаз dijo

   Уморен сум: (...

   1.    едгар.кчаз dijo

    АХХХХХХХХХХХХХХХХХХ ...

 296.   JK dijo

  1-ви тест

  1.    JK dijo

   Одлично, се појави мојот сакан CrunchBang
   2-ри тест (ресетирање на вредноста на ланецот и потврдување дека не го зграпчува по дифолт)

   1.    JK dijo

    4-ви тест
    Се враќам на првата верзија

    Благодарам 3rn3st0, без твојот коментар не би можел да го постигнам, кој би замислил извичник покрај CrunchBang

 297.   JK dijo

  3-ви тест
  Може да биде и вака

 298.   Рајнерг dijo

  Тестирање

 299.   3 dijo

  Willе работи?

  1.    3 dijo

   Да видиме дали работи овој тест

  2.    3 dijo

   Ништо не се случи со претходниот. Ајде да го видиме овој.

  3.    3 dijo

   Се надевам дека ова ќе се реши еднаш и засекогаш.

 300.   3 dijo

  И ова?

 301.   @ свет dijo

  Една две три, тестирање, добро да

 302.   @ свет dijo

  123 да видам дали марка го кдее

 303.   Едгар Ј.Портиillо dijo

  Тестирање уште еднаш.

  1.    Едгар Ј.Портиillо dijo

   Повторно

   1.    Едгар Ј.Портиillо dijo

    Повторно ...

    1.    Едгар Ј.Портиillо dijo

     Повторно

     1.    Едгар Ј.Портиillо dijo

      Аххах ајде ...

     2.    Едгар Ј.Портиillо dijo

      Претпоследно време ...

 304.   амулет_линукс dijo

  Официјална страница на тестовите XD

 305.   вада dijo

  Тест на кориснички агент 01

  1.    вада dijo

   Совршено

 306.   Јаник Рамирез dijo

  Тестирање

  1.    Јаник Рамирез dijo

   Уште едно

 307.   Јаник Рамирез dijo

  Друг

 308.   Јаник Рамирез dijo

  Тест

  1.    Јаник Рамирез dijo

   Ајде да видиме

   1.    Јаник Рамирез dijo

    Друг со лубунту

 309.   федерико dijo

  тестирање

 310.   5ull1v4n dijo

  Тестирање ...

 311.   5ull1v4n dijo

  Тест 2

 312.   5ull1v4n dijo

  Тест на хром: v 3

 313.   Federico dijo

  тестирање на федора

 314.   mat1986 dijo

  Тестирање

 315.   LOL dijo

  ....

 316.   остаток72 dijo

  Уште еден тест.

 317.   остаток72 dijo

  Уште еден тест

 318.   остаток72 dijo

  Тест ..

 319.   остаток72 dijo

  Тест

  1.    остаток72 dijo

   Уште едно

   1.    остаток72 dijo

    Да го видам ова

 320.   остаток72 dijo

  .

  1.    остаток72 dijo

   ?

 321.   амулет_линукс dijo

  Мислам дека ова стана тест страница

 322.   амулет_линукс dijo

  ем Здраво

 323.   амулет_линукс dijo

  еден два

 324.   амулет_линукс dijo

  Не можам да излезам

 325.   амулет_линукс dijo

  тестирање

 326.   santiago dijo

  тестирање

 327.   santiago dijo

  сведочење 2

 328.   santiago dijo

  уште еден тест

 329.   santiago dijo

  Тој не сака да ме препознае манџаро

 330.   santiago dijo

  добро, ќе кажам дека имам арх

 331.   Ирвандовал dijo

  Тестирање на корисничкиот агент

 332.   Ирвандовал dijo

  Тестирање на друг кориснички агент (последен тест ветувам) xD

 333.   clow_eriol dijo

  тестирање, 1 2 3