StartupEngine: Прекрасен CMS за лансирање стартапи

Моментот на стартапи започна вчера, но до ден-денес се повеќе и повеќе претприемачи се осмелуваат да создадат одлични работи за кратко време и со влијание кое се зголемува. Лансирањето стартапи е прилично забавна, сложена и понекогаш ризична задача, можностите за раст и дека вашиот деловен модел е скалабилен се првенствено основите тој да биде успешен, но поврзани со нив се вашите иновативни можности, маркетингот и пред се маркетингот на вашите канали .

Јас лично верувам дека стартапите кои најдобро ќе се позиционираат на пазарот без потреба од голема количина капитал се оние што Тие ја искористуваат моќта на своите соработници со употреба на нови технологии и чиј доминантен маркетинг канал е Интернет.

За сите гореспоменати, јас сум навикнат да ги ширам тие Алатки со отворен извор кои им овозможуваат на стартапите да се развиваат, да бидат поиновативни, поефикасни и, пред сè, да опфаќаат области што директно влијаат на нивната благосостојба. StartupEngine на пример, тоа е моќен и убав CMS кој им овозможува на стартапите да стартуваат мрежа за кратко време, дури и дозволувајќи им на оние стартапи кои немаат потребни технолошки можности, да имаат и присуство на Интернет на професионален начин.

Што е StartupEngine?

Е моќен и убав CMS со отворен извор креиран од Среќен зајак, која е насочена кон создавање веб-страници за стартапи кои одржуваат иновативен дизајн, со шаблони и веб-моделирање, кое е јасно насочено кон „стандардната“ структура што ја користат повеќето стартапи.

Со StartupEngine можеме создадете убави страници за слетување, кои се надополнети со корисен блог, страници за документација или одлики што секој корисник може да ги создаде. Слично на тоа, алатката е опремена со А. едноставен, но моќен API што овозможува прегледување на нашата содржина од други апликации или места.

StartupEngine Овозможува моќни функционалности што ни овозможуваат да управуваме со корисниците, улогите, конфигурациите, содржината, функциите, дизајнот меѓу другите, исто така има напредна употреба на верзијата заснована на git

Демо на апликацијата може да се погледне тука, а во следната галерија можеме да видиме некои од нејзините функционалности:

 

Карактеристики на StartupEngine?

Меѓу различните карактеристики на StartupEngine можеме да ги потенцираме:

 • Бесплатен, со отворен извор и убава.
 • Лесен за инсталирање, со прилично едноставно распоредување на Heroku и лесен за разбирање код.
 • Уредувањето и парамеризирањето на веб-страница со користење на StartupEngine е исклучително едноставно и не бара никакво техничко знаење, неговите функционалности се достапни при инсталацијата, така што програмирањето на нови функционалности е чисто опционално.
 • Тоа овозможува креирање страници за стартапи со професионални завршувања, вклучително и креирање на целни страници, објавувања на блогови и документација на нашите проекти.
 • Се интегрира со апликации и услуги од трети страни благодарение на неговиот моќен API.
 • Овозможува управување со улоги и пристап до cms, корисници, конфигурации, содржини, функционалности, итн ..., сите од напредно управување со графички или командна линија.
 • Напредна употреба на контрола на верзијата.
 • Опремен со дизајн кој користи Boostrap 4 + Vue.js, што на ист начин може да се надополни со шаблони што можеме сами да ги направиме.
 • Интегрира напреден уредник што ќе ни овозможи да направиме модификации од разни видови.
 • Интеграција со статистички услуги.
 • Многу други карактеристики.

Најлесен начин да започнете да користите StartupEngine е со распоредување на апликацијата во Heroku со чекорот наведен во нејзиниот githubНа ист начин, можете да го инсталирате на локален сервер следејќи ги чекорите што исто така се појавуваат таму.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   АМИТЕН dijo

  Прашање, сите Латиноамериканци го користат терминот „убаво“ за да дефинираат софтвер, не знаете ли што е ужасно?

 2.   Тересита силва dijo

  "Emplais" ??? „Emplais“ не е во ред !!!
  Дали би рекол „вработи“ од „вработи“?
  Второ лице множина (вие, вие) претставувате индикативно за „да се користи“?

  1.    Авлис Атисерет dijo

   „Погрешно“ ?? Вашиот интерес за корекција на неписмените е за восхит. Како и да е…: /

   Нема повеќе прашања, Ваша чест.