Nitrux OS: Прекрасен сет за икони за KDE и GNOME

Нитрукс

Икони за оперативен систем Nitrux е збир на икони што првично беше достапно само за GNOME и десктоп околини или апликации GTK, но неговиот автор ги ажурираше и додаде верзија за KDE.

Ако сакате да го преземете за GNOME, можете да го преземете од тука, и ако тие сакаат тоа за KDE, може да се преземе од веб-страницата на авторот:

Преземете ги иконите за оперативниот систем Nitrux за KDE

Потоа за да ја инсталирате, отпакувајте ја датотеката што ја преземате од врската погоре и ќе најдете папка наречена NITRUX-KDE што мора да ја ставите:

 ~ / .kde / сподели / икони /

Потоа, тие ја избираат темата од преференциите на KDE.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

12 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   elruiz1993 година dijo

  Не заборавајте да им дадете дозвола на иконите за да можат да работат.

  1.    елав dijo

   О_О Не би било лошо да им дадам дозвола, но тие работеа за мене без да го сторат тоа.

  2.    Виножито-мува dijo

   Дозволите се потребни само ако го инсталирате во / usr / share / икони xD

 2.   ферхметал dijo

  убави икони, благодарам!

 3.   Жулио Цезар dijo

  Овие се многу убави, како и она што сè уште е во развој https://github.com/cldx/numix

  🙂

 4.   л30браво dijo

  Тие се многу добри !!!!!!!!!! благодарам

 5.   колаче dijo

  Се чини дека тие се многу променети откако ги користев последен пат, да видиме што ќе се случи.

 6.   Кодел dijo

  Комплетот за икони е во ред, но како се вика темата што ја користите за KDE 4? Прекрасно е и изгледа одлично покрај тие икони

 7.   st0rmt4il dijo

  Добро сликаат: D!

 8.   Зиронид dijo

  Користејќи, многу убаво!

 9.   JL dijo

  Ви благодариме за внесувањето. Се разбира, дека никој не мисли дека е лошо, бидејќи тоа е едноставно прашање на вкус; но не можам да ја поднесам модата на квадратната икона. Тој е супериорен во однос на мене, навистина.

 10.   повеќеxlt dijo

  Одлични икони, веќе некое време ги користам на Arch кои имаат свое складиште во AUR nitrux-icon-theme и ги ажурираат многу често.