Водич за прилагодување на Linux Mint LXDE

Само што направив мал водич што ќе ни помогне да ги персонализираме нашите Linux Mint LXDE.

Овој водич може да биде предмет на измени бидејќи мерките вклучуваат нови совети. Сè уште не е целосно завршен, па дури и ако не го специфицира, може да се користи, копира и модифицира, препознавајќи го само неговиот автор.

Преземи рачно PDF конфигурирање на LXDE

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   бурјани dijo

  Се презема.

  salu2

  1.    елав <° Linux dijo

   Уживајте !!!

 2.   Храброст dijo

  Па, знаете дека користам Arch, но јас користам LXDE, па дали е и водичот за мене? Ако е така, јас го преземам

  1.    елав <° Linux dijo

   Претпоставувам така, во секој случај ако видите нешто поразлично, кажете ми да го додадам ..

   1.    Храброст dijo

    Не, не ти кажувам ништо, има КЗКГ ^ Гаара да направи еден од Арх хаха

    1.    елав <° Linux dijo

     Хахаха само да знаевте .. На сиромашниот КЗКГ ^ Гаара малку му останува неговиот Арх, плус тој не би користел LXDE или вратоврска ..

 3.   Rob dijo

  Преземање, ви благодарам однапред!

  1.    елав <° Linux dijo

   Нема на што. Благодарам многу!!!

 4.   Нелсон dijo

  Преземање…. ,, за да видам дали мајка ми дама престанува да протестира хахаха

 5.   луведи dijo

  LXDE е дефинитивно мојата работна површина на секое дистрибуција, благодарам за прирачникот за поставување. Продолжете со добрата работа

 6.   Барон_Ашлер dijo

  Преземен водич, ви благодарам многу за овој придонес