Управувајте со WordPress од апликацијата Android

Па, тие велат дека сме во ерата на мобилни уреди и гаџети. И повеќето од апликациите се појавуваат како решение за одредени потреби. Таков е случајот со оваа апликација наречена WordPress од Automattic.Inc.

Без понатамошно разбирање, можете да го преземете од aqui

слика

На прв поглед тоа е прилично едноставно, што според мене е многу практично. Првото нешто е да се најавите на нашиот Блог или ако имаме Блог директно со доменот на WordPress со нашата сметка на WordPress.

слика

Потоа, имаме мени за опции заедно со панел

слика

Како можат да видат, можете да ја заобиколите предметната страница и да видите статистички податоци.

Во делот на објавување, тоа е во кој работам во моментот хехехе
слика

Сликата може да се подигне и уредува со хиперврски
слика

слика

Објави може да се зачуваат како нацрт или да се испраќаат за објавување
слика

Други работи што можете да направите е да додадете други сметки или страници
слика

Деталите за објавата може да се додадат како ознаки и категории
слика

Тие можат дополнително да ја обезбедат апликацијата со употреба на игла и да ги променат јазиците
слика

На широк екран, апликацијата исто така изгледа и работи добро
слика

Постојат и други менија за откривање на WordPress

слика

Целиот овој запис е направен преку оваа апликација, па проценете сами.

Па ова беше мое искуство, се надевам дека ќе ти биде корисно. Како и секогаш, со нетрпение ги очекувам вашите коментари и останете во тек.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.