Анти-хојган филтер за блогови

Многу луѓе наидуваат на нови блогови на интернет блогови, велејќи бисери како:

HOYGAN KOMO INTALO ER MEZENLLER AT UVUNTO ME HURJE MUXO MI KOREO EZ LOQUEZEA@JOTMEYL.COM ANTEBRASO FATS

Овој јазик се вика Хојган и вистината е дека можете да им се смеете на овие луѓе некое време, но на крајот Хојган се заморува.

Па, во Не можам да верувам дека тие направија скрипта што блокира коментари во хојган оставајќи ваква тревога:

Инструкциите за инсталација се како што следува:

чекор 1. Преземете ја датотеката antiHOYGAN.js и ископирајте го на веб-серверот.

чекор 2. Вклучете ги antiHOYGAN.js во "главата" на html страницата што ја содржи формата за контрола.

чекор 3. Пронајдете ја формата на страницата html и вклучете го повикот за функција филтерHOYGAN на „он клик“ на „достави“. Осигурете се дека параметарот на функцијата одговара на "името" на влезниот текст што треба да се анализира (што е обележано со црвено во овој пример).

Fuente: Не можам да поверувам


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

25 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   дијазепан dijo

  JavaScript е оневозможен. :трол:

  1.    Храброст dijo

   Тој хојган не знае да прави xd

   1.    дијазепан dijo

    но трол како Цезар Бруто знае

  2.    елав <° Linux dijo

   Јајајаја

 2.   ren434 dijo

  За кое предупредување зборувате, не го гледам, проверете ја објавата.

  1.    Храброст dijo

   Се разбира, овој блог не е објавен

 3.   v3 на dijo

  и се за коментарот што го дадов ,,,

  проверете ја js-датотеката, и мислам дека некои зборови не се доволни ,,, всушност мислам дека не е доволно за филтрирање зборови, туку правила, напишете: два Z по ред, на шпански нема (мислам) зборови со два Z по ред, не Знам дали ќе ми објасниш ,,,

  во спротивно, ќе мораше да ја вчитаме датотеката со околу 2 mb со можни комбинации хахахаха xD

  хахахахаха xD


  HOYGANseed = new Array("wenas","wapo","wapa","weno","fabor","kiero","nesecito","plis ","pliss","plisss","grasias","antebraso"," ke "," k "," q "," d "," pq"," xq","aaaaaaaaaaa","eeeeeeeeeeeee","iiiiiiiiii","oooooooooooo","uuuuuuuuuuu","jajajajajajajaja","hahahaha","jejejejejejejeje","!!!!!!!!!!","?????????",".......","?!?!?!?!?!?!","!?!?!?!?!?!?!","ddddddddd","ffffffffff","gggggggggg","jjjjjjjj","llllllllll","mmmmmmmmmmm","nnnnnnnnnn","rrrrrrrrrrr","xxxxxxxxxxx","zzzzzzzzzzz","sssssssssss");

 4.   dwqd dijo

  Хојган

  1.    тарегон dijo

   Хахахаха, едноставен коментар и не можев да го филтрирам xD

   1.    Храброст dijo

    Не е ставен

 5.   Храброст dijo

  Да видиме, едно е јасно.

  Јас воопшто не сум го направил сценариото ниту можам да го реализирам

  1.    елип89 dijo

   Хахахаха оди напред Храброст имплементирај го на блогот, така што сите Хојгани заминуваат тука xD

   Со почит

 6.   Јојо Фернандез dijo

  ХОЈГАН, КАДЕ МОANЕ ДА ПРОДАВАМ КАРТА ЗА ЕНЕВИДИЈА ЗА МОЈОТ КОМПЈУТЕР

  АНТЕБРАЗУС масти

  [/ тест на режим]

  1.    Виндоузико dijo

   ПЕРОССТО НЕ Е СМЕТ НА ЛОШО. YEBO A HAO НАУЧИТЕ ГРАЦИЈА НА ЗУС ХАРТИКУЛОС НЕ ЈА КИЕРО К МЕСТАВКА ИСКИЕРДО ДА УЧЕСТВУВАМ. ИЗВЕСТИ МЕ ОДГОВОРИТЕ НА МОЈОТ КОРРЕО ЕЛЕСТРОНИЗО. kOURAJE ТИ СЕ ЛОШИ МАГЕР. [/ тест за друг режим]

   1.    елав <° Linux dijo

    Хахахахахахаха

   2.    тарегон dijo

    Хахахаха XD

 7.   Вики dijo

  Тоа е јазик кој се карактеризира со тоа што нема мали букви, се користи h во други позиции (ubieran, hoygan) и се користи k наместо c. Се користи скоро исклучиво за поставување глупави прашања, тролање и разговор.

 8.   пандев92 dijo

  Во овој блог мислам дека нема да биде потребно, сеуште не сум видел пораки од тој тип ...

  1.    Мерлин Дебианитот dijo

   [вклучен трол во режим]

   ТУ КРЕЗ КЕ НЕ АЈ МЕНЗАГЕЗ ДХЕ ХЕЗТЕ ТИПО?

   [режим трол исклучен]

   XD

   1.    пандев92 dijo

    Lol веќе вреди! xD

 9.   Кристофер dijo

  Хојган не може да влезе во IRC ...

  : Д ...

 10.   Асуарто dijo

  вистинска продавница

 11.   соодветна dijo

  Хојгани, Хојгани насекаде ...

 12.   Мамуел Вилакорта dijo

  Јаааа многу смешни објави

 13.   Диртибос dijo

  Звучи интересно, ајде да видиме како работи.

  Благодарам