0 АД Алфа 2, работите се подобруваат

На Алфа 2 на играта што е револуционизирајќи го гејмерскиот пејзаж на Линукс, 0 н.е. Оваа алфа има име „Белерофон“. Ако сакате да уживате во оваа прекрасна игра, продолжете да читате.


Ако ви се допадна митското време на империите или цивилизацијата, не можете да пропуштите 0 АД Оваа игра со отворен код е развиена од тимот на Wild Fire Games кој неодамна одлучи да го објави кодот на играта.

Меѓу другите, забележителните промени се следниве:
 • Нов графички кориснички интерфејс за играта
 • „Магла на војната“
 • Нов режим на камера за следење единица
 • Подобри перформанси на патот
 • Подобрувања со вклучување на здравствени решетки, ограничувања на населението или основни формации
 • Нови мапи
 • Нови уметнички детали како реновирани згради на Селтик

За да го инсталираме во Ubuntu 9.10 или погоре, ќе користиме складиште за PPA. Ајде да го стартуваме следново во терминал.

sudo add-apt-repository ppa: wfg / 0ad
ажурирање sudo apt-get && sudo apt-get инсталирај 0ad

Белешка: пакетот е доста голем, бидете внимателни ако немате добра интернет-врска

Со ова веќе можеме да уживаме во оваа величествена игра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алваро Ортиз dijo

  Ние сме споменати од официјалната веб-страница на 0 АД!