10 веб-страници за преземање на резултати на Тукс гитара / гитара

Со типичните програми за преземање, можеме да преземеме пакети за музички листови што содржат повеќе од 50.000 листови музика за Tux Guitar / Guitar Pro, но многу пати откриваме дека недостасува некоја лисна музика што сакаме да ја научиме.

И да биде работата уште полоша, многу од страниците што ни нудат оценки, или не ги нудат за овие програми или не се валидни, итн.

Овде ќе соберам серија страници со листови за музика што ги најдов за работа:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

12 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   v3 на dijo

  Логика на храброст:

  Ако ставиме девојки со малку облека за позадина, ние сме валкани иако сме само тие што го гледаат екранот, но сè е во ред ако ставиме полугола девојка на место на кое стотици луѓе изгледаат хахахахаха xD

  Сакав да ги допрам топчињата xD

  Ултимејт гитара ја имам пробано неколку пати, никогаш не ми успеа

  1.    Храброст dijo

   Значи, во Ultimate Guitar преземате регетон-партитури со гитари ...

   Ајде човеку, аниме е хахаха. Имам проблем со вистинските на позадината на работната површина (што е злобно регето).

   Вие секогаш сакате да ги допрете топчињата xD

   Сериозно, го кажав тоа од музички причини, а не од тетка.

   1.    v3 на dijo

    секако не хахахахаха не ставам измет во ушите! xD

    Јас бев флејтист во старите денови, симнав волшебник од оз, извлеков песна за флејта, транспонирана и испечатена, подготвена! пентаграмот во моите раце.

    1.    Храброст dijo

     И веќе не си?

     Стоп за срање и започнете ја играта, ќе видите колку паѓаат (во мојот случај неколку ¬¬ xd)

 2.   Kitty dijo

  Благодарам многу! Were Тие беа многу корисни за мене!

  1.    Храброст dijo

   Помеѓу тебе и мене:

   Како е да направите песна на озборувања со ќелава глава? Основете се на скалата Д-минор, затоа изгледајте тажно

   смеење на глас

 3.   ren434 dijo

  Ви благодарам!
  Секогаш ми требаат такви страници. 😀

 4.   Матијас dijo

  ух голема благодарност !!!

 5.   Виктор dijo

  Ви благодарам! Само она што го барав!

 6.   Луис Луна dijo

  Одличен придонес
  благодарение

 7.   Јован dijo

  Многу добро сите, штета што шест жици престанаа да работат, беше добра страница, се надевам дека еден ден ќе се вратам

 8.   Луис Кортес dijo

  Ви благодариме за придонесот !!!