Blueman: Управувајте со вашите Bluetooth уреди

Не знам како ќе биде KDE, но барем менаџерот Bluetooth што вклучува Gnome премногу е комплицирано за мој вкус.

За управување со мојот мобилен телефон или кој било друг уред со оваа технологија, користам Блумен, што е полесно за употреба и ви дава повеќе информации на екранот. Покрај тоа, може да се управува и преку иконата во областа за известување на панелот.

За да го инсталирате:

$ sudo aptitude install blueman

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   елендилнарсил dijo

    Ако сакав да го заменам стандардниот управувач со Bluetooth на gnome (во мојот случај Unity), со blueman, што да направам ????