Преземете и инсталирајте Bluefish 2.2.0 на Debian и Ubuntu

Денес Верзија на сина риба 2.2.0 како што споменав, затоа ги преземав изворите, ги составив и направив А. .deb за корисници на Тестирање на Дебијан (Не сум се обидел во други верзии) y Ubuntu.

Можете да го преземете од овој линк и да го инсталирате извршено во терминал:

$ sudo dpkg -i bluefish_2.2.0-1_i386.deb

Се колнам дека не сум внел никаков чуден или заден код за да ви ги украдам податоците хахаха. Еве една слика од апликацијата што работи на мене Debian, и да, ние сме првите што го имаме (дури пред Лак) СМЕЕЊЕ НА ГЛАС.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   xfraniux dijo

  Со затемнување и аптана одлично се сложувам, порано користев сина риба, но по веста за оракула со отворена канцеларија престанав да ја користам, модрината оди на истата дестинација ..

  1.    елав <° Linux dijo

   Добредојде xfraniux:
   Не знам ништо за тоа .. Што точно не е во ред со Bluefish?

   Со почит

 2.   mмавила dijo

  сосема е веројатно дека проектот сина риба нема да продолжи, барем нејзината почетна страница не е активна

  http://bluefish.openoffice.nl/

  Грешка во услугата 503 е недостапна

  Услугата недостапна
  Медитација на гуру:

  XID: 1456212527

  Сервер за кеширање на лак

  1.    елав <° Linux dijo

   Wouldе биде срамота, но не мислам дека бидејќи страницата е расипана, нејзиниот развој нема да продолжи.

   1.    mмавила dijo

    вистина е, можеби беше нешто специфично, да се надеваме дека ќе продолжи, многу ме интересира овој уредник, тој е еден од ретките што работи со php на linux

    1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

     Препорачувам NetBeans, пријател кој работи со PHP со години ни дава одлични препораки

     1.    mмавила dijo

      Е го пробам да видам како оди за php, благодарам

      1.    КЗКГ ^ Гаара dijo

       Ништо, задоволство