EasyPDF: алатка за управување со вашите PDF документи на Интернет

EasyPDF

Секогаш ние бараме подобро и поефикасно решение што може да ги направи нашите животи попогодни.

Зошто кога работиме со PDF документи, потребна ни е брза и сигурна алатка што може да се користи во секоја ситуација.

Затоа овој пат ајде да зборуваме за EasyPDF онлајн пакет со пакети. Од кои, интересната работа што стои зад оваа алатка е тоа што може да го олесни управувањето со PDF-датотеките.

Една од првите работи што го привлекува вашето внимание е елегантниот кориснички интерфејс кој и дава на алатката чиста и функционална средина во која можете удобно да работите.

Целото искуство е уште подобро бидејќи воопшто нема реклами на веб-страница.

Сите различни видови на конверзии може да се најдат во неговото специјално мени со едноставна кутија за додавање датотеки, така што не треба да се прашувате што да правите.

Како што можете да видите, ова е онлајн услуга, со која можеме да го класифицираме EasyPDF како веб-апликација.

Затоа, од карактеристиките што можеме да ги истакнеме на оваа услуга се:

 • EasyPDF е бесплатен и анонимен пакет за конверзија на PDF преку Интернет.
 • Конвертирајте PDF во Word, Excel, PowerPoint, AutoCAD, JPG, GIF и текст.
 • Создадете PDF-датотеки од Word, PowerPoint, JPG, Excel и многу други формати.
 • Манипулирајте ги PDF-датотеките со спојување на PDF, Сплит и компресирање.
 • Конверзија на OCR на скенирани PDF-датотеки и слики.
 • Пренесете датотеки од вашиот уред или облак (Google Drive и DropBox).
 • Достапно на Windows, Linux, Mac и паметни телефони преку кој било прелистувач.
 • Поддржани повеќе јазици.
 • Кориснички интерфејс на EasyPDF
 • интерфејс easypdf
 • Кориснички интерфејс на EasyPDF

Функционалност

Покрај тоа што изгледа добро, EasyPDF е прилично едноставен за употреба. Не треба да се регистрирате или да оставите е-пошта за да ја користите алатката.

Целосно е анонимно. Исто така, не става никакво ограничување на бројот или големината на датотеките за конверзија и не бара инсталација.

EasyPDF го претвора pdf во збор

Со него можете да изберете посакуван формат на конверзија, на пример PDF во Word. Значи, тие мора да ја изберат PDF-датотеката што сакаат да ја конвертираат.

Тие можат да вчитаат датотека од уредот или со влечење и паѓање или со избирање на датотеката од папката.

Исто така, постои опција за поставување документ од Google Drive или Dropbox.

Откако ќе ја изберете датотеката, притиснете го копчето за конвертирање за да започнете со процесот на конверзија.

Нема да потрае многу за да ја добиете вашата датотека бидејќи конверзијата ќе заврши за една минута. Ако имате повеќе датотеки за конвертирање, не заборавајте да ја преземете датотеката пред да продолжите. Ако прво не го преземат документот, ќе го изгубат.

Кои формати на датотеки можат да се справат со EasyPDF?

Видовите на моментално достапни конверзии се:

 • PDF во Word - Конвертирајте PDF документи во Word документи
 • PDF во PowerPoint - Конвертирајте PDF документи во презентации на PowerPoint
 • PDF во Excel - Конвертирајте PDF документи во Excel документи
 • Креирање PDF - Креирајте PDF документи од кој било вид датотека (на пр. Текст, документ, odt)
 • Збор во PDF - Конвертирајте Word документи во PDF документи
 • JPG во PDF - Претворете ги сликите JPG во PDF документи
 • PDF во AutoCAD: Конвертирајте PDF документи во .dwg формат (DWG е мајчин формат за CAD пакети)
 • PDF во текст - Конвертирајте PDF документи во текстуални документи
 • Сплит PDF - Поделете ги датотеките PDF во повеќе делови
 • Спојување PDF - Спојте повеќе PDF-датотеки во една
 • Компресирај PDF - Компресирај PDF документи
 • PDF во JPG - Конвертирајте PDF документи во JPG
 • PDF во PNG - Конвертирајте PDF документи во PNG слики
 • PDF во GIF - Конвертирајте PDF документи во GIF-датотеки
 • ОКР на Интернет - Конвертирајте скенирани документи од хартија во датотеки што можат да се уредуваат (на пр., Word, Excel, текст).

Без сомнение EasyPDF Тоа е одлична веб-услуга која се издвојува од другите што би можеле да ги најдеме, бидејќи на почетокот не нè ограничува на големината на документите или бројот на конверзии што можеме да направиме.

Ова е плус точка, покрај фактот дека нема погрешно рекламирање со копчињата „преземање“ насекаде, каде што корисникот може да се збуни.

Врската до услугата е оваа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   фестјук dijo

  Добро е што напишавте статија во која се жалите дека сè оди во облакот (kubernetes) и дека вреди да се чува локалниот компјутер и дека следната е веб-апликација.
  Тоа кажува многу за вредноста на блогот, барајќи ги најдобрите алатки.
  Со тоа, кога треба да ја изменам pdf-датотеката, јас обично ја отворам директно со inkscape, изберете го текстот што ме интересира и рачно да го предадете на onlyoffice. Но, можеби во долгите документи е нешто малку тешко. За тоа можеме директно да користиме дебеломер
  https://www.linuxadictos.com/como-convertir-un-pdf-en-epub-con-calibre.html

 2.   wazyyzyccr dijo

  swzlevckmycwhscbdpcndddderugzk