ГИМП: како да отстраните кој било дел од сликата без да бидете забележани

Пред некој ден наидов на една интересна продолжување став GIMP што дозволува отстрани предмети или луѓе на сликата автоматски.


Треба само да ги имате инсталирано GIMP и наставката за реинтетизатор. За да го инсталирате последново, отворете терминал и извршете:

sudo apt-get инсталирај gimp-ресинтезатор

Останува само да ги следите упатствата прикажани на следното видео.

Fuente: Убулог


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Исаија Гетјенс М. dijo

  Осигурете се дека правилно сте го инсталирале пакетот gimp-ресинтетизатор, во случај да го имате GIMP отворен, треба целосно да го затворите и повторно да го отворите за да ги вчита новите приклучоци.

  Се надевам дека овие индикации ќе ви помогнат, поздрав.

 2.   Алфонсо dijo

  Кога го ставам покажувачот на глувчето на Enhance, немам опција Паметно отстранување избор. Дали знаете како би можел да го имам? Ви благодарам.

 3.   Fredy dijo

  Колку добар придонес. Тоа е ценето, сега ќе го примениме во пракса за да видиме толку многу чудо.

 4.   Александар dijo

  Ајде да го пробаме, ако работи како што е прикажано во статијата ќе биде навистина одлично !!!
  Ви благодариме за придонесот.

 5.   Агустин Дијаз dijo

  Ух, само барав информации за овој минатиот петок xD

 6.   Виктор dijo

  благодарение

 7.   Ајде да користиме Linux dijo

  Точно!

 8.   Алфонсо dijo

  Веќе го имам

 9.   Ајде да користиме Linux dijo

  Предлагам да ја посетите официјалната страница на проектот: http://www.logarithmic.net/pfh/resynthesizer

  Таму ќе го најдете изворниот код на наставката. Да, во Федора ќе мора да го инсталирате рачно. Сепак, мислам дека има и еден стар пакет за Федора.

  На здравје! Павле.

 10.   JOSUE dijo

  благодарам

 11.   JOSUE dijo

  и да го инсталирам на федора?