LMMS не ringвони: решение

LMMS (Lинукс MпоследенMедија Sтудио) е софтвер за секвенционер за GNU / Linux кој, меѓу другото, ни овозможува да користиме VST и примероци.

Проблем што според она што го видов е доста чест е што програмата не звучи или звучи како крцкање, или примероците или VST.

Ова се должи на интерфејсот што го користиме, затоа мора да ги внесеме преференциите на LMMS и оттаму да кликнеме на звучникот.

Таму го менуваме оној што го имаме за Alsa или Pulse Audio, никогаш Dummy, бидејќи не испраќа сигнал.

Ова е прозорецот:

Знаете за мојот хард диск, затоа работам со компјутер што не е мој и да ги влошам работите со Хасефроч.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   неименуван dijo

  Мене ме погоди фаќањето прозорци во блогот за кој се претпоставува дека е Linux

  1.    Храброст dijo

   Прочитајте ја фразата под сликата на екранот

   1.    неименуван dijo

    во ред разбирам

   2.    санти dijo

    И зошто да не со жив USB, живо ЦД, виртуелна машина или како за позајмено снимање ... http://lmms.sourceforge.net/screenshots.php
    Оди ... Јас само велам ...

    1.    Храброст dijo

     Повеќето слики од екранот што ги наоѓате на Интернет се со Виндоус.

     Виртуелна машина е болка во задникот

 2.   пкстрем dijo

  Едно прашање, го инсталирав и сè звучи како да имам брзо одложување, што можам да направам?