Thisе изгледа ли каков е Firefox 11?

En OMGUbuntu покажете ни каков е изгледот Mozilla Firefox 11 Alpha, што мора да биде достапно на Декември 20 и да ја кажам вистината тоа е убаво.

Забележете го финишот на јазичињата и копчето Врати се назад интегриран во лентата за адреси. Едноставно убава !!!

Но, работата не завршува тука, оваа верзија мора да вклучува поддршка за Web App, алатка за миграција од Хром /Хром, Ново јазиче и За брзо бирање обновено, а пребарувањето во лентата за адреси е подобрено, вклучувајќи поголеми икони (X 32 32), како што може да се види на сликата.

Се надевам само дека ќе направат нешто во врска со потрошувачката на Firefox, иако гледајќи ги сите овие карактеристики, искрено се сомневам во тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар dijo

  Изгледа многу убаво, но ... развивачите на разни апликации работат и објавуваат нови верзии од милион, дека ако, не е важно дали да ги користите ви треба супер компјутер, тоа не е нивен проблем, се чини дека и тие страдаат од верзијатис, резултатот е дека, пред да ги поправат проблемите на производот, тие веќе имаат на располагање уште една нова верзија, резултат, нестабилноста станува се позабележителна од ден на ден, ова е моето скромно мислење.

  1.    елав <° Linux dijo

   Потполно се согласувам со вас. Ова е нешто што многу го гледате во Приватен софтвер. Се сеќавам кога течно работев Фотошоп во Windows XP. Тогаш семејството ЦС започна да излегува и беше неподносливо да се работи со него. Истото се случува и со Виндоус. Особено во случајот на приватниот софтвер, точно е дека еволуцијата принудува да ги зголеми перформансите на производот, но многу пати забораваат дека има корисници кои сè уште имаат скромна опрема. Генерално, бизнисот ве принудува да купите нов хардвер.

   Нешто слично се случува со Firefox. Со цел да водат сметка за Chrome, тие усвоија незадржливо темпо на развој што на долг рок е повеќе грешки отколку нови функции. Повеќе сакам да ми одземаат 6 месеци и да ми земат нешто стабилно, отколку да серат на секои 2 недели.

 2.   Едуар2 dijo

  Вахх! Кој ги разбира корисниците?, Тие го критикуваа Firefox затоа што не издаде верзии како Chrome и сега го критикуваат, бидејќи ги ослободува многу брзо.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Линукс dijo

   Добредојде хаха, не те читам долго време хахаха.
   Проблемот е во тоа што корисниците никогаш не се задоволни, бидејќи тие се милијарди.

   На пример, има 2 милиони корисници кои сакаа ажурирање на FF како во Chrome и уште 3 милиони кои не ги сакаа, пред тие 2 милиони да се пожалат, потоа Firefox започна со постојани ажурирања и тие 2 милиони престанаа да се жалат, 3 милиони се жалат ЛОЛ !!!