Webapps: Најдобрите алтернативни веб-страници за пошта за 2019 година

Webapps: Алтернативни клиенти за веб-пошта

Webapps: Алтернативни клиенти за веб-пошта

Денес, практично секој граѓанин што се поврзува на Интернет (Интернет) има сметка за е-пошта (е-пошта) под бесплатна или платена веб-услуга за да можете да ги примате или испраќате потребните лични или работни електронски преписки или да се најавувате на вашите вежни веб-услуги или други услуги на социјалните медиуми.

Многу малку пристапуваат до нивните е-пошта во моментот под употреба на десктоп клиенти, и многумина од различни причини се повеќе и повеќе се обидуваат да не се користат бесплатни веб-услуги или традиционална платена пошта (Gmail - Hotmail - Yahoo - ICloud) од важни работи од различни причини, кои често се поврзани со прашањето на безбедноста и приватноста.

Вовед

Во овој пост ќе се обидеме да споменеме некои од најдобрите алтернативни веб-клиенти за е-пошта, да може да обезбеди добра листа, одличен извор на ажурирани и квалитетни информации, така што секој што е заинтересиран за предметот на нив може да ги знае и да открие што ги прави одлична алтернатива за употреба.

Затоа, услугите дискутирани овде ќе имаат за цел да им овозможат на секоја од заинтересираните страни слободно да го изберат најдоброто, проверка на неговите можности, карактеристики и понудени алатки, односно оној што најдобро одговара на вашите индивидуални потреби.

Кореос Вебапс: Вовед

 

Веб апликации и услуги

Да запомниме дека веб-апликациите (Webapps / веб-софтвер) и веб-услуги или SaaS (софтвер како услуга / софтвер како услуга) добиваат поголема популарностОсобено сега кога широкопојасен пристап до Интернет е пошироко распространет и достапен за повеќе луѓе, и многумина не бараат преземање или инсталирање на нешто за да започнат да ги користат, вие само треба да отворите прелистувач и да пристапите до нив преку Интернет.

И дека тие ни овозможуваат да заштедиме простор на тврдиот диск и да можеме да работиме со датотеки преку Интернет од кој било фиксен или мобилен уред и од каде било, избегнување на употреба на уреди за складирање или проблеми поради конфликти на компатибилност поради употреба на различни оперативни системи или поради ажурирање / корекција на апликацијата / услугата се едни од многуте предности на веб-апликациите и услугите.

За да дознаете повеќе за Webapps, можеме да ја прочитаме нашата стара публикација на следниот линк «Дебата: Слободен софтвер и GNU / Linux плус веб-апликации и услуги»Или во следниот надворешен линк«Webapps: Услуги во облак".

Поштенски клиенти

Фер е да се запамети дека иако во моментов интензивната употреба на мобилна технологија и веб-базирани интерфејси, имаат тенденција да ја лишат удобноста и безбедноста што десктоп апликациите често ги нудат во однос на поштата Електронски, како што е лесна офлајн употреба на е-пошта, поголем опсег на додатоци (приклучоци) со интеграција и / или компатибилност со други канцелариски или деловни алатки за работна површина.

И, иако има многу опции на располагање меѓу-платформски или ексклузивни за ГНУ / Линукс во однос на бесплатни и отворени извори клиенти за е-пошта, она што е несомнено на Интернет е модата.

Кореос Вебапс: Содржина

содржина

Меѓу најпопуларните веб-страници на Веб-мејл Webapps / SaaS, кои се користат како алтернативи на традиционалните, го имаме следново:

 1. од анонимни
 2. Аноимна е-пошта
 3. AOL
 4. Привремена е-пошта
 5. FastMail
 6. GMX
 7. Хашмаил
 8. Inbox
 9. пошта
 10. Мелгент
 11. Отворете Поштенско сандаче
 12. Протон Пошта
 13. Испратете анонимна е-пошта
 14. Тутанота
 15. Zoho

Пост Вебапс: Заклучок

Заклучок

Несомнено, е-поштата и покрај многуте електронски и веб форми на комуникација продолжува да биде многу популарно средство за комуникација меѓу сите видови постојни корисници., бидејќи денес сè уште ни овозможува да управуваме со голема количина на информации на многу удобен и организиран начин.

И дали преку апликација за работна површина, Webapps или SaaS, тоа ни помага да комуницираме со другите и да управуваме со добар дел од нашите дневни, важни или информации за слободно време. И без разлика дали е бесплатен и / или бесплатен, платен и / или комерцијален, како и во која било област од технолошкото поле, важно е дека гарантира добри нивоа на употребливост, достапност, функционалност, приватност и безбедност.

Ако имате повеќе прашања во врска со оваа тема, препорачувам да го прочитате работниот труд поврзан со него, кој се наоѓа во ова линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.