Çfarë duhet të bëni pas instalimit të Pangolin të Ubuntu 12.04

Ubuntu 12.04 Pangolin preciz pashë dritën disa ditë më parë. Siç bëjmë me secilin lëshim të kësaj shpërndarjeje popullore, këtu janë disa gjërat që duhet të bësh pasi të bëj një instalim qe nga fillimi.

1. Drejtoni Menaxherin e Përditësimeve

Likelyshtë e mundshme që pasi Ubuntu 12.04 u lëshua, azhurnime të reja janë shfaqur për paketat e ndryshme me të cilat paraqitet imazhi ISO i shpërndarë nga Canonical.

Për këtë arsye, pas mbarimit të instalimit gjithmonë rekomandohet të ekzekutoni Menaxheri i azhurnimit. Mund ta bëni duke e kërkuar në Dash ose duke ekzekutuar sa më poshtë nga një terminal:

sudo apt-get përditësim sudo apt-get upgrade

2. Instaloni gjuhën spanjolle

Në Dash unë shkrova Gjuhë dhe nga atje do të jeni në gjendje të shtoni gjuhën që preferoni.

3. Instaloni kode, Flash, shkronja shtesë, drejtues, etj.

Për shkak të çështjeve ligjore, Ubuntu nuk mund të përfshijë si parazgjedhje një seri paketash që, nga ana tjetër, janë shumë të nevojshme për çdo përdorues: kode për të luajtur MP3, WMV ose DVD të koduara, burime shtesë (të përdorura gjerësisht në Windows), Flash, drejtues pronarët (për të përdorur më mirë funksionet 3D ose Wi-Fi), etj.

Për fat të mirë, instaluesi i Ubuntu ju lejon të instaloni të gjitha këto nga e para. Thjesht duhet ta aktivizoni atë mundësi në njërën nga ekranet e instaluesit.

Në rast se nuk e keni bërë tashmë, mund t'i instaloni si më poshtë:

Drejtuesi i kartës video

Ubuntu duhet t'ju zbulojë dhe paralajmërojë automatikisht për disponueshmërinë e drejtuesve 3D. Në atë rast, do të shihni një ikonë për një kartë video në panelin e sipërm. Klikoni në atë ikonë dhe ndiqni udhëzimet.

Nëse Ubuntu nuk e zbulon kartën tuaj, gjithmonë mund të instaloni drejtuesin tuaj 3D (nvidia ose ati) duke kërkuar Mjetin e Konfigurimit të Hardware.

Kodekët dhe formatet e pronarit

Nëse jeni një nga ata që nuk mund të jetojnë pa dëgjuar MP3, M4A dhe formate të tjera të pronarit, si dhe nuk mund të mbijetonit në këtë botë mizore pa qenë në gjendje të luani videot tuaja në MP4, WMV dhe formate të tjera të pronarit, ekziston një zgjidhje shumë e thjeshtë. Thjesht duhet të klikoni në butonin më poshtë:

ose shkruani në një terminal:

sudo apt-get instaloni shtesa të kufizuara të ubuntu

Për të shtuar mbështetje për DVD të koduara (të gjitha "origjinale"), hapa një terminal dhe shtypa sa vijon:

sudo apt-get instalo libdvdread4 sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

4. Instaloni depo shtesë

Medibuntu

Shtë një depo e paketave softuerike që nuk mund të përfshihen në shpërndarjen e Ubuntu për arsye të tilla si të drejtat e autorit ligjore, licencimet ose kufizimet e patentave. Përfshin programe si: Google-Earth, Opera, Win32codecs, Msfonts.

sudo -E wget - Output-dokumenti = / etj / apt / burimet.list.d / medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs) .list && sudo apt-get - update update && sudo apt-get - yes --quiet --allow-install paautentifikuar medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update

Për të shtuar paketat Medibuntu në Qendrën e Programeve Ubuntu:

sudo apt-get install app-install-data-medibuntu apport-grepa-medibuntu

GetDeb & Playdeb

GetDeb (më parë Kliko dhe ekzekuto Ubuntu) është një faqe në internet ku paketat Deb dhe më shumë versione aktuale të paketave që nuk vijnë në depot e zakonshme të Ubuntu prodhohen dhe vihen në dispozicion të përdoruesit përfundimtar.

Playdeb, depoja e lojërave për Ubuntu, u krijua nga të njëjtët njerëz që na dhanë getdeb.net, qëllimi i projektit është t'u sigurojë përdoruesve të Ubuntu një depo jozyrtare me versionet më të fundit të lojrave.

5. Instaloni mjetet e ndihmës për të konfiguruar Ubuntu

Tweak Ubuntu

Mjeti më i popullarizuar për konfigurimin e Ubuntu është Ubuntu Tweak. Kjo mrekulli ju lejon të "akordoni" Ubuntu tuaj dhe ta lini ashtu siç dëshironi.

Për të instaluar Ubuntu Tweak, hapa një terminal dhe shtypa:

sudo add-apt-depo ppa: tualatrix / ppa sudo apt-merrni azhurnim sudo apt-get instaloni ubuntu-shkulje

Uniteti

MyUnity ju lejon të konfiguroni Unitetin shumë lehtë.

6. Instaloni aplikacione për kompresim

Për të kompresuar dhe dekompresuar disa formate të njohura falas dhe të pronarit, duhet të instaloni paketat e mëposhtme:

sudo apt-get instalo rar unace p7zip-plotë p7zip-rar sharutils mpack lha arj

7. Instaloni menaxherë të tjerë të paketave dhe konfigurimit

Synaptic - është një mjet grafik për menaxhimin e paketës bazuar në GTK + dhe APT. Synaptic ju lejon të instaloni, azhurnoni ose çinstaloni paketat e programeve në një mënyrë të gjithanshme.

Nuk është instaluar tashmë si parazgjedhje (siç thonë ata nga hapësira në CD)

Instalimi: Kërko në Qendrën e softverit: sinaptik. Përndryshe, mund të futni komandën e mëposhtme në një terminal ...

sudo apt-get instalo sinaptik

aftësi - Komanda për të instaluar aplikacione nga terminali

Nuk është e nevojshme pasi që ne gjithmonë mund të përdorim komandën "apt-get", por këtu e lë për ata që dëshirojnë:

Instalimi: Kërko në Qendrën Softuerike: aftësi. Përndryshe, mund të futni komandën e mëposhtme në një terminal ...

aftësia e instalimit sudo apt-get

gdebi - Instalimi i paketave .deb

Nuk është e nevojshme, pasi kur instaloni .deb me klikim të dyfishtë Hapet Software Center. Për nostalgjikët:

Instalimi: kërko në Qendrën e softuerit: gdebi. Përndryshe, mund të futni komandën e mëposhtme në një terminal ...

sudo apt-get instaloni gdebi

Redaktori i Dconf - Mund të jetë i dobishëm kur konfiguroni Gnome.

Instalimi: Kërko në Qendrën e softuerit: redaktor dconf. Përndryshe, mund të futni komandën e mëposhtme në një terminal ...

sudo apt-get instaloni mjetet dconf

Për ta ekzekutuar, hapa Dashin dhe shtypa "dconf editor".

8. Gjeni më shumë aplikacione në Ubuntu Software Center

Në rast se nuk mund të gjeni një aplikacion për të bërë atë që dëshironi ose që aplikacionet që vijnë si parazgjedhje në Ubuntu nuk ju pëlqejnë ju, mund të shkoni në Qendrën e Programeve Ubuntu.

Nga atje do të jeni në gjendje të instaloni aplikacione të shkëlqyera me vetëm disa klikime. Disa zgjedhje të njohura janë:

 • OpenShot, redaktues video
 • AbiWordRedaktues i thjeshtë, i lehtë i tekstit
 • zogu i stuhisë, email
 • Kromi, shfletues uebi (version falas i Google Chrome)
 • Pidgin, bisedo
 • përmbytje, përrenj
 • VLC, video
 • Xbmc, qendra mediatike
 • FileZilla, FTP
 • GIMP, redaktues imazhi (tipi Photoshop)

9. Ndryshoni ndërfaqen

Tek ndërfaqja tradicionale GNOME
Nëse nuk jeni adhurues të Unitetit dhe doni të përdorni ndërfaqen tradicionale GNOME, ju lutemi bëni sa më poshtë:

 1. Shkyç
 2. Klikoni në emrin tuaj të përdoruesit
 3. Shikoni për menunë e seancës në fund të ekranit
 4. Ndryshoni atë nga Ubuntu në Ubuntu Classic
 5. Klikoni Login.

Në rast se ky opsion nuk është i disponueshëm për ndonjë arsye të çuditshme, provoni së pari të ekzekutoni komandën e mëposhtme:

sudo apt-get instalo gnome-session-fallbackNjë GNOME 3 / GNOME Shell
Nëse dëshironi të provoni Gnome 3.2 me Gnome-Shell, në vend të Unitetit.

Instalimi: kërkoni në Software Center: gnome shell. Përndryshe, mund të futni komandën e mëposhtme në një terminal ...

sudo apt-get instalo gnome-shell

Nëse keni vendosur të instaloni Gnome Shell, mund t'ju interesojë gjithashtu instaloni shtesat Gnome Shell 3.2.

Kinemone
Cinammon është një pirun i Gnome 3 i përdorur dhe zhvilluar nga krijuesit e Linux Mint që ju lejon të keni një shirit të detyrave më të ulëta me menunë klasike Start.

sudo add-apt-depo ppa: gwendal-lebihan-dev / kanellë-e qëndrueshme sudo apt-get azhurnimi sudo apt-get instaloni kanellë

10. Instaloni Treguesit dhe Listat e Shpejta

Treguesit - Mund të instaloni shumë tregues, të cilët do të shfaqen në panelin e sipërm të tavolinës suaj të punës. Këta tregues mund të shfaqin informacione për shumë gjëra (moti, sensorët e pajisjeve, ssh, monitorët e sistemit, dropbox, virtualbox, etj.).

Një listë e plotë e treguesve, së bashku me një përshkrim të shkurtër të instalimit të tyre, është në dispozicion në Pyete Ubuntu.

Listat e shpejta - Listat e shpejta ju lejojnë të përdorni funksionet e zakonshme të aplikacioneve. Ato përshkojnë shiritin që shfaqet në të majtë në tavolinën e punës.

Një listë e plotë e listave të shpejta, së bashku me një përshkrim të shkurtër të instalimit të tyre, është në dispozicion në Pyete Ubuntu.

11. Instaloni Compiz Settings Manager dhe disa shtojca shtesë

Compiz është ai që i bën ato shkrime të mahnitshme që na lënë të gjithë pa fjalë. Fatkeqësisht Ubuntu nuk vjen me ndonjë ndërfaqe grafike për të konfiguruar Compiz. Gjithashtu, nuk vjen me të gjitha shtojcat e instaluara.

Për t'i instaluar, hapa një terminal dhe shtypa:

sudo apt-get instaloni compizconfig-settings-manager-compiz-fusion-plugins-extra

12. Hiqni menunë globale

Për të hequr të ashtuquajturën "menu globale", e cila bën që menuja e aplikacioneve të shfaqet në panelin e sipërm të tavolinës suaj, unë thjesht hapa një terminal dhe shtypa sa vijon:

sudo apt-get hiq appmenu-gtk3 appmenu-gtk appmenu-qt

Dilni dhe hyni përsëri.

Për të kthyer ndryshimet, hapni një terminal dhe futni:

sudo apt-get instalo appmenu-gtk3 appmenu-gtk appmenu-qt

Nëse jeni adhurues i menusë globale dhe nuk ju pëlqen kjo LibreOffice Nuk e mbështes, hapa një terminal dhe shkruaj si vijon:

sudo apt-get instalo lo-menubar

Kjo duhet të rregullojë problemin.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anonim dijo

  Kjo është me të vërtetë tërheqëse e vëmendjes. Ju jeni një bloger shumë profesionist. Unë i jam bashkuar njoftimit tuaj dhe pres që të kërkoj shtesë të postimit tuaj të shkëlqyeshëm. Për më tepër, unë kam shpërndarë faqen tuaj në rrjetet e mia sociale

  faqja ime kryesore muzikantë

 2.   manuel dijo

  Zotëri i shkëlqyeshëm Le të përdorim Linux, pyes veten nëse mund të instaloj një përpilues C për mikrokontrolluesit mikroçip PIC

 3.   jose dijo

  Përmbajtje shumë e mirë, do të doja të dija si të instaloja programin kub, i cili bën që ekrani të shtypë alt + tab të largojë ekranin dhe tryezat të lëvizin si një kub plz emaili im është jhsantonio@gmail.com

  1.    John Jairo dijo

   ai kubik quhet kompiz, mund te instalohet nga sinaptiket, qe te mund ta perdorni mire duhet te keni kapacitetin e efekteve 3d opengl ne karten tuaj video, duhet te instaloni edhe menaxherin e kompizit

 4.   Karlos Koks dijo

  Kjo faqe me të vërtetë është e mrekullueshme. faleminderit këtu gjeta shumë zgjidhje. Shtoni edhe më shumë nga njohuritë tuaja të shkëlqyera,

 5.   Le të përdorim Linux dijo

  Sa mirë ju shërben!
  Nje perqafim! Paul.

  1.    Francisco dijo

   Një pyetje shoku ... Unë jam duke instaluar Ubuntu Server dhe kam një mesazh që programi nuk ka asnjë kandidat për instalim.
   sudo apt-get instaloni compizconfig-settings-manager-compiz-fusion-plugins-extra
   dhe paraqitet më poshtë:
   Drejtoria e administratorit (/ var / lib / dpkg /) nuk mund të bllokohet, mbase ndonjë proces tjetër po e përdor atë?
   ju mund të më tregoni se çfarë ndodh ose nëse keni ndonjë përgjigje ..

   1.    le të përdorim linux dijo

    Ndoshta tregu ubuntu u mbyll papritur kur po instalonit diçka dhe më pas skedarët që parandalojnë instalimin e njëkohshëm të programeve nuk u fshinë.
    Për të zgjidhur problemin, thjesht duhet të hapni një terminal dhe të futni:
    sudo rm / var / lib / apt / listat / bllokohet
    sudo rm / var / lib / dpkg / bllok
    Më tregoni nëse kjo ishte zgjidhur.
    Gëzuar! Paul.

 6.   Xander dijo

  faleminderit gjithçka po shkon në mënyrë perfekte

 7.   Ubuntu dijo

  Po !! E shkëlqyeshme, faleminderit. Zoti ju bekoftë (Këshillë: Shtoni instalimin e Mass-Utils në drejtuesit)

 8.   Erk mart dijo

  faleminderit për kontributin …… shumë konstruktiv

 9.   mbretërit g. pandaret dijo

  FALEMINDERIT SHIKU, NGA SAN CARLOS COJEDES VENEZUELA, JAM NJ US P ENRDORUES ENTUZIASTIK I ARRITUR Kohët e fundit në LINUX UBUNTU.
  SI THAN N GJUHA ANGLO-SAKSON. Mbani lart punën tuaj të mirë.

  MBRET PRIT PANDARES

 10.   Le të përdorim Linux dijo

  Faleminderit Carlos!
  Perqafo! Paul.

 11.   Germaine dijo

  Një përpilim i shkëlqyeshëm për ata prej nesh që po fillojnë në Linux, unë kam një pyetje dhe është, nëse kjo vlen edhe për Kubuntu? sepse e kuptoj që ato janë në thelb të njëjtat shpërndarje por e vetmja gjë që ndryshon është desktopi i KDE për Gnome.

 12.   dinamike dijo

  disa gjëra po, dhe të tjera jo, shumë herë paketat quhen ndryshe dhe karakteristikat nuk plotësohen ... pa shkuar më tej ... uniteti në kubuntu nuk ekziston

 13.   Juliogeronimo dijo

  Përshëndetje Mik E vërteta është që unë dua të filloj në Ubuntu me versionin 12.04 tls është e vlefshme për një rishtar, unë dua ta instaloj në të gjithë diskun, por mbajtja e dokumenteve të mia të win xp është e vlefshme ju e dini disa dokumente për këtë
  Përshëndetje Julio Paez Venezuela

 14.   Jonathan Samuel Soto Montes dijo

  me ndihmoi shume !!! Faleminderit

 15.   diego dijo

  shume mire ,, por une kam nje problem me ubuntu, a eshte qe OS nuk ka shkelqim, dhe nuk shoh ndonje gje qe zgjidhja mund t'ia jap?

 16.   Andrew Florez dijo

  Përshëndetje. Shikoni kur do të instaloj flash player në terminal dhe kur ai kërkon fjalëkalimin, nuk do të më lejojë ta shkruaj, çfarë të bëj?

 17.   Echazarret @ dijo

  Shumë faleminderit. Tani Ubuntu im ishte një qindarkë dhe madje Unitetin e shoh më të këndshëm. Brohoritje

 18.   Jaime Melara dijo

  faleminderit mijë

 19.   Ignacio dijo

  Faleminderit që bëtë të mundur programin falas për të sapoardhurit. Vështirë të imagjinohet shërbimi i pamasë që i ofroni këtij komuniteti. FALEMINDERIT !!!

 20.   Isaac dijo

  thjesht MIRNNJSORE, faleminderit për kontributin !!

 21.   rafagcg dijo

  ju jeni makina !!!
  vetëm atë që kërkoja, që kam një kujtim, që nuk e mbaj mend herë pas here.
  Përshëndetje.

 22.   mokomorrison dijo

  Faleminderit shume mire !!

 23.   Le të përdorim Linux dijo

  Ju jeni të mirëpritur! Nje perqafim! Paul.

 24.   Le të përdorim Linux dijo

  Ju jeni të mirëpritur! Nje perqafim! Paul.

 25.   ubuntu 12.04 dijo

  të kesh depo kaq të “azhurnuara” krijon paqëndrueshmëri dhe ata do të përfundojnë duke instaluar përsëri OS çdo 3 muaj. kjo nuk i përshtatet askujt,

 26.   Le të përdorim Linux dijo

  Faleminderit! Gëzuar! Paul.

 27.   shurup dijo

  dhe ne fund sudo rm -rf /

 28.   limon dijo

  Faleminderit për tutorialin, ai shkoi shumë mirë

 29.   Jess dijo

  Këto janë komentet e trapit të njerëzve të përshtatshëm për të mashtruar. Për ata që nuk e dinë, kurrë mos shtypni këtë komandë sepse pastron sistemin rrënjë. Blini vetes një tru, gil!

 30.   shenja miguel dijo

  nje ndihme e madhe !! Unë po hezitoja midis ubuntu dhe nenexhikut për shkak të kodekëve, patjetër ubuntu dhe faleminderit shumë

 31.   hironakamura2009 dijo

  Shumë mirë çfarë shpjegoni dhe tregoni, dhe gjithçka e akomoduar ,: Më pëlqen: ...

 32.   Gerardo dijo

  Kolegë shpresoj të më ndihmoni ...
  E vërteta është se unë jam lodhur shumë nga kaq shumë probleme që kam pasur me Ubuntu 12.04, me të vërtetë nuk dua të kthehem te Windows.
  Unë instalova përsëri ubuntu 12.04 sepse kishte disa gabime në nënshkrim (e vërteta nuk është shumë mirë se çfarë do të thotë) dhe e vetmja gjë që më ra në mendje ishte të instaloja përsëri OS 12.04 duke shpresuar se gjithçka do të zgjidhej dhe unë do të isha i lumtur me Ubuntu përsëri.
  Tani përsëri ai ka pasur dështime dhe e vërteta është që unë nuk di më çfarë të bëj ... Unë i marr këto gabime (1) kur përpiqem të azhurnoj nga terminali me azhurnimin dhe azhurnimin sepse nuk mund të hap më menaxherin e azhurnimit, sinaptik dhe qendra e softverit.
  (1) W: Një gabim ndodhi gjatë verifikimit të nënshkrimit. Depoja është e vjetër dhe do të përdoren skedarët e vjetër të indeksit. Gabimi GPG është: http://extras.ubuntu.com Lirimi i saktë: Firmat e mëposhtme ishin të pavlefshme: BADSIG 16126D3A3E5C1192 Ubuntu Extras Archive Automatik Nënshkrimi Automatik

  W: Gabim GPG: http://ppa.launchpad.net Lirimi i saktë: Firmat e mëposhtme ishin të pavlefshme: BADSIG 5AF549300FEB6DD9 Launchpad PPA për Florian Diesch
  W: Gabim GPG: http://ppa.launchpad.net Lirimi i saktë: Firmat e mëposhtme ishin të pavlefshme: BADSIG 6AF0E1940624A220 Launchpad PPA për TualatriX
  W: Në pamundësi për të marrë http://extras.ubuntu.com/ubuntu/dists/precise/Release
  Ju falënderoj paraprakisht për mbështetjen tuaj.

 33.   Le të përdorim Linux dijo

  Siç thotë posteri, ekziston një gabim në rreshtin 57 të
  skedari /etc/apt/sources.list.

  Unë hapa një terminal dhe shkruaj komandën e mëposhtme për të hapur skedarin me gedit duke përdorur privilegjet e administratorit:

  sudo gedit /etc/apt/sources.list

  Pastaj, duhet të aktivizoni opsionin për të parë numrat e rreshtit. Shikoni në menunë gedit (nuk e kam të instaluar tani dhe nuk mund ta mbaj mend përmendsh, por mendoj se ishte menuja Format).

  Pasi të numërohen linjat, kërkoni rreshtin 57.

  Kopjojeni dhe dërgojeni këtu që të shohim se çfarë nuk shkon. Do të ishte gjithashtu e dobishme nëse mund të na thoni cilën distro dhe version po përdorni.

  Gëzuar! Paul.

 34.   Diego Mahecha M. dijo

  Kur jap azhurnimin e sudo apt-get e marr këtë:

  E: Linja e gabuar 57 në listën e burimeve /etc/apt/sources.list (analizimi i dist), E: Nuk mund të lexohen listat burimore, E: Nuk mund të analizohet ose hapet lista e paketave ose skedari i statusit. ' duke kërkuar zbulova se komentimi në rreshtin 57 do të funksiononte, por asgjë.

  Kjo mund të ndodhë?

  Ju faleminderit.

  dmahec@yahoo.es

 35.   Alexander dijo

  Më në fund pas ditësh duke luftuar me këtë. Thjesht shkarkoni ISO të Ubuntu 12.04, boot nga CD dhe ngarkimi i OS më dha alternativën për të çinstaluar 12.04 të gabuar dhe për ta instaluar përsëri. Surpriza më e mirë ishte se përveç korrigjimit të të gjitha gabimeve, ajo mbante shumë karakteristika të tilla si kodekët e kufizuar, gjuha në Libre Office dhe shumë gjëra të tjera që më shpëtuan ta bëja përsëri!

 36.   Alexander dijo

  Përshëndetje Gumax, unë kam problemin e mëposhtëm ... kjo është e gjithë procedura, por kur detyroj një version në alternativat e mia shfaqet vetëm versioni 295.40 dhe dy versione 295.53 por nuk ka 295.33 dhe nuk mund të gjej se si ta ngarkoj atë. Do të doja të dija nëse keni ndonjë ide se si ta zgjidhni këtë problem pasi kam kërkuar në të gjithë uebin dhe nuk mund të gjej asgjë.
  Nga tashmë faleminderit shumë.

 37.   josperco dijo

  Uhmmm .. të mendoj se kur kam përdorur Ubuntu e kam bërë sepse ishte më e lehtë për tu instaluar dhe kjo është arsyeja pse unë e rekomandova atë, sepse shumë gjëra ishin konfiguruar tashmë. Pastaj braktisa Ubuntu në favor të Debian. Për të cilën ata më thanë se ishte shumë e vështirë për ta konfiguruar. Uhmmm, përsëri, distro miqësore për ata që vijnë për shkak të lehtë për t'u instaluar, unë nuk mendoj se është më. Por është një përvojë e mirë ta lësh atë dhe të migrosh në një distro tjetër.

 38.   pablulu dijo

  Faleminderit! Unë do të prek gjërat tani.

 39.   Vjedhin dijo

  e mrekullueshme!

 40.   Diego Fields dijo

  Thjesht
  një punë madhështore

  Brohoritje (:

 41.   Erick përballuar dijo

  Faleminderit kjo është 100% e përdorshme dhe funksionale ...

 42.   korb291286 dijo

  Tutorial i mirë edhe pse më mungon Ubuntu 10.10 me atë që fillova në botën e lirë dhe tani kam Linux Mint 13 dhe ka shkuar mirë por kurrë nuk do ta harroj 10.10.

 43.   Shënoje dijo

  Informacion i shkëlqyeshëm, faleminderit shumë.

 44.   denis dijo

  Tutorial shume i mire, faleminderit shume

 45.   Manuel Fernandez dijo

  Kontribut i shkëlqyeshëm. Shume faleminderit

 46.   Gabriel Guerrero dijo

  E mrekullueshme, vërtet faleminderit shumë, më ndihmove shumë, kjo faqe është e mirë.

  Përshëndetje nga HONDURAS T ALL GJITHA JU.

 47.   JOSE LUIS dijo

  dua te mesoj, po migroj nga windows ne linux ubuntu. Faleminderit, çdo informacion është shumë i dobishëm për mua

 48.   Daniel Villatoro dijo

  Faleminderit, faleminderit, informacioni më ndihmoi shumë

 49.   Franco dijo

  Faleminderit shumë, e vërteta është një postim i artë. Rekomandohet shumë për njerëzit që sapo fillojnë me Ubuntu

 50.   gjashtëdhjetë dijo

  Përshëndetje mirëmëngjesi, ndodh që të instaloj ubuntu në momentin që rinis dhe ekzekuton programin, më kërkon emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin.
  Vendos emrin që vendos dhe fjalëkalimin e tij rezektiv dhe ai shfaqet sixto@ubuntu.com: - $ çfarë të bëj

 51.   Carlos dijo

  Përshëndetje, mirënjohës për postimin tuaj, unë ju them kur vendos një smartphone në Ubuntu 12.04 nuk e njeh atë.

  Nëse mund të ndihmoni do ta vlerësoj.

  nje perqafim.

  1.    le të përdorim linux dijo

   Përshëndetje Carlos!

   Për disa ditë ne kemi vënë në dispozicion një shërbim të ri pyetjesh dhe përgjigjesh të quajtur Kërkoj DesdeLinux. Ne sugjerojmë që ta transferoni këtë lloj konsultimi atje në mënyrë që i gjithë komuniteti t'ju ndihmojë për problemin tuaj.

   Një përqafim, Pablo.

 52.   Ann dijo

  Përshëndetje, Pablo,

  Thjesht desha te them faleminderit!

  1.    le të përdorim linux dijo

   Ju jeni të mirëpritur! Gëzuar! Paul.