17 shtator: Dita e Lirisë së Softuerit

Një ditë aq e rëndësishme sa sot nuk mund të neglizhohet Nga Linux, sepse është dita e Free Software.

faqen zyrtare të internetit Ju mund të gjeni një seri të plotë të lidhjeve që do të na tregojnë, ndër të tjera, se si mund të marrim pjesë dhe të jemi pjesë e kësaj dite të lavdishme. Midis tyre ne do të nxjerrim në pah disa që janë të rëndësishme:

Bashkohu!!!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Trembëdhjetë dijo

  Epo, përgëzime për të gjithë themeluesit, zhvilluesit dhe përdoruesit e softuerit të lirë.
  Përshëndetje.