25 postimet më të lexuara të vitit 2012

E 2012 dhe ne duam të ndajmë me ju zgjedhjen e më të lexuarve të vitit në Le të përdorim Linux. Shtë një shumëllojshmëri shumë interesante që varion nga udhëzuesit e instalimit deri te këshillat dhe këshillat.

Top 25 Le të Përdorim Linux në 2012

 1. Çfarë duhet të bëni pas instalimit të Pangolin të Ubuntu 12.04
 2. Çfarë duhet të bëni pas instalimit të Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal
 3. Çfarë të bëni pasi të keni instaluar Linux Mint 13 Maya
 4. Mini-shpërndarjet më të mira Linux
 5. Krijoni serverin tuaj të të dhënave cloud me OwnCloud
 6. 5 mjete për të bërë grafikët e Gantt në Linux 
 7. Çfarë të bëni pasi të keni instaluar Fedora 17 Beefy Miracle
 8. Shpërndarjet më të mira të lëshimit të rrotullimit
 9. Si të ndryshoni rezolucionin e ekranit duke përdorur xrandr
 10. 18 Vegla për programim në GNU / Linux
 11. Si të instaloni Ubuntu në një pajisje Android
 12. Si të optimizoni bootin Linux me E4rat
 13. Transmetim në Linux duke përdorur DLNA
 14. Pse përdorim Linux?
 15. Grive: klienti për Google Drive i disponueshëm në Ubuntu
 16. SysRq: çelësi magjik që mund t'ju shpëtojë nga katastrofa
 17. Programimi në Bash - Pjesa 1 - Pjesa 2 - Pjesa 3
 18. NX: lidhje X11 në distancë me softuer të lirë
 19. Vendosni një server për shkarkimin e torrentit në shtëpi
 20. Si të bëni një kopje rezervë të plotë të PC tuaj dhe ta ktheni atë në një live-cd
 21. Mjete për shkrimtarët dhe skenaristët
 22. Si të shikoni TV dixhital të hapur në Linux (Argjentinë)
 23. LaTeX, duke shkruar me klasë - Pjesa 1 - Pjesa 2 - Pjesa 3 - Pjesa 4
 24. Çfarë duhet të bëni pas instalimit të Linux Mint 14 Nadia
 25. GIMP: si të hiqni çdo pjesë të një imazhi pa u vërejtur
Gëzuar vitin e ri për të gjithë!

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mësoji Jasso dijo

  Thanks !!

bool (e vërtetë)