3 sfonde të bukura për Chakra Linux

Unë vetëm la një letër-muri të ftohtë për KDE, Kam shikuar dhe i kam këto tre sfonde Chakra, janë goxha të lezetshëm apo jo?

Nga rruga, para se të vendosim sfonde të Arch Linux:

Njësoj të tjerët e Debian:

Gjithsesi, shijoni muret


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sebastian dijo

  Ata janë aq të bukur sa paraqitja, shumë e bukur.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit dhe mirëpresim, së pari komento në sitin… mirëseardhje
   të fala

 2.   Perseu dijo

  Faleminderit mik, ata vijnë nga perlat, unë marr të parën, të tjerët kanë shumë ngjyra për shijen time XD Meqe ra fjala @ KZKG ^ GaaraVini re që logoja e chakra nuk shfaqet në komente (unë po ju shkruaj prej saj me agjentin e modifikuar të përdoruesit). 😉

  Kam dëgjuar për panikun tuaj të kernelit, ju presim në chakra pastaj XD ...

  1.    nano dijo

   Unë marr të dytën, nesër bëhem përdorues i Chakra xd

  2.    Guxim dijo

   Nuk do të ketë .svg

  3.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po, është se shtojca që UserAgent tregon në komente nuk ka mbështetje për Chakra.
   Më duhet të bëj ikonën Chakra dhe të modifikoj shtojcën ... Do ta bëj pasi të përfundojmë gjënë tjetër që kemi në dorë 😉

   1.    Guxim dijo

    Dhe ju merrni një jetë për ikonën Chakra

    1.    Perseu dijo

     XD

 3.   Saito dijo

  Great Wallps!
  Nga rruga shoku, unë do të doja që ju të bëni një artikull në lidhje me KDE 4.8, unë do të isha i lumtur të shihja veçoritë e reja
  Salu2

  1.    nano dijo

   Harku u thye, i sigurt se përfunduam duke u kujdesur për Perseun dhe unë. xd

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Uff, akoma dua ta bëj
   Por unë duhej të ndaloja së përdoruri Arch dhe unë jam në Debian tani, dhe ... këtu as KDE 4.7 nuk është në dispozicion, në këtë distro dreq KDE më i fundit është 4.6.5 XNUMX_¬

   1.    Saito dijo

    Ohh! Dhe ky ndryshim drastik është për shkak të kompanisë, mirë = Debian është i mirë, është gjyshi i distroit tim Kubuntu dhe më pëlqen: D, dhe gjithashtu kam KDE 4.6.5 XD. Epo do të pres deri në versionin 12.04 të shoh se si është: D.
    Përshëndetje!

 4.   Carlos-Xfce dijo

  Megjithëse nuk e përdor Chakra, më pëlqente shumë e para dhe tashmë e vendosa si sfond. 😉 Faleminderit, Gaara.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Nuk ka asnjë arsye, një kënaqësi

 5.   Gabriel dijo

  Fonde shumë të mira.

 6.   Ares dijo

  Kjo sfond i parë sa më pëlqen. Sa keq që ka logot dhe gjërat e montuara në të. Nëse dikush njeh një version RAW më tregoni

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Fatkeqësisht nuk kam SVG dhe nuk kam aftësi të mjaftueshme Gimp për të hequr logon

 7.   ren dijo

  Fondet janë të bukura, unë i marr dhe i shtoj në koleksion, megjithëse vetëm i pari sepse të tjerët janë shumë të gjallë për shijen time. 😀 Tani për tani nuk jam në të, sepse jam akoma në procesin e migrimit të të gjitha cilësimeve nga kubuntu.

 8.   targoni dijo

  Më pëlqen më shumë ai që është në fillim, i shkëlqyeshëm

 9.   Lucas Matthias dijo

  😀 Kam vënë re që shumë e pëlqejnë të parën, por a nuk vjen kjo si rregull në Chakra? Nëse nuk është ajo është shumë e ngjashme.
  Distro shumë e mirë, shumë keq Nuk mund t'i zgjidh problemet me dekoruesin e dritares, nëse ky është problemi. Sa herë që instaloj dhe aplikoj një temë tjetër përveç oksigjenit, gjithçka shkon në dreq, jam përpjekur të ndryshoj kontrolluesin e videos, por askush prej tyre nuk më jep rezolucionin e monitorit tim: '(

  1.    Të ndryshme dijo

   Sa kurioz ... diçka e ngjashme ndodhi në Mandriva 2011, por me tema të tjera përveç atyre që janë instaluar në mënyrë të paracaktuar ose ato që janë në repos ... nëse keni shkarkuar disa dekorime të dritareve nga kde-look.org për shembull, kur e aplikoni atë dhe hyrja përsëri, i gjithë ambienti ishte i varur.

   A ndodh edhe në Chakra tani? Unë e kam përdorur atë për një kohë dhe nuk kam vërejtur ndonjë problem me këtë ...

  2.    Perseu dijo

   Muri i parë është shumë i ngjashëm me atë me chakra si parazgjedhje, edhe pse shumë më i bukur. Sa i përket problemeve që ju paraqitët, unë nuk kam pasur ndonjë, unë përdor drejtuesit e pronarit nvidia (zotac) në rast se është i dobishëm

   1.    Lucas Matthias dijo

    Faleminderit Perseus, ose do të provoj.

 10.   Lucas Matthias dijo

  Oh, nga rruga, më pëlqen i 2-ti

 11.   auroszx dijo

  Fotografitë e bukura 😀 Por tani po mungojnë ato të Xfce nga Elav dhe ato të * buntu nga Courage (madje as në ëndrra xD)

 12.   Valgarv dijo

  Shpërndarje shumë e mirë, më e mira që ka punuar për mua me KDE pa asnjë gabim të vetëm për disa muaj 🙂 Rroftë CHAKRA LinuX