7 mjete tregtare për t’u përdorur në celularin tuaj dhe për të fituar para menjëherë

Zbuloni këto 7 mjete tregtare për t’i përdorur në celularin tuaj dhe fitoni para menjëherë

Tregu për blerjen dhe shitjen e valutave ka qenë një nga më aktivët në ekonominë globale për një kohë të gjatë, megjithatë vitet e fundit me masivitetin që ka arritur interneti dhe shfaqjen e pajisjeve mobile që na shoqërojnë në çdo kohë, kjo financiare aktiviteti ka arritur një nivel vertikaliteti të pa dyshuar. Tjetra, ne ju tregojmë këto 7 mjete tregtare që mund të përdorni në smartphone-in tuaj për të fituar para shpejt dhe me lehtësi.

Telefonat celularë janë, pa dyshim, një nga aleatët tanë kryesorë në këtë botë të globalizuar dhe hiper-të lidhur që po jetojmë sot. Me shpullën e thjeshtë të gishtit tuaj ose shtypjen e një butoni të thjeshtë, ne kemi në dispozicion sasi të pamatshme informacioni, përveç që gjithmonë kemi një kanal komunikimi brenda mundësive që na sjell më afër të dashurve tanë ose mund të na largojë nga një problem i paparashikuar. Megjithatë, smartphone tani ato gjithashtu mund të na ndihmojnë të fitojmë para të mira menjëherë.

Si Falë lidhjes që ka arritur interneti në kohët e fundit, tani ju mund të jeni në internet me tregun dhe të kryeni operacionet tuaja tregtare kudo që të jeni, pa pasur nevojë të kaloni atë moment ankthi, duke ditur se po humbni një moment ideal për të fituar para Tjetra, ne ju tregojmë 7 mjete që mund të përdorni në celularin tuaj për të marrë të ardhura më të mëdha në ekonominë tuaj personale.

1-XM

Ky aplikacion ju ofron mundësinë e instalimit jo vetëm në smartphone, por edhe në çdo pajisje që ka lidhje interneti, siç janë tabletët dhe konzollat ​​e lojërave, për shembull, duke qenë kështu në gjendje të lidheni vazhdimisht me botën e investimeve. Tregtari, që do të thotë, ju, do të keni qasje të plotë në lajmet e tregut të monedhës kudo që të jeni dhe do të jeni në gjendje të kryeni operacionet tuaja me lehtësi totale, përveç kësaj ju do të jeni në gjendje të merrni të vlefshme nga dora e parë informacioni që do të bëjë që investimet dhe kursimet tuaja të japin më shumë.

2- YouTrade FX MT4

Ky aplikacion Trading Meta Trader 4 është, ndoshta, një nga platformat më të njohura dhe më të njohura të investimeve për ata profesionistë dhe ekspertë në sektorin e investimeve në tregun e aksioneve dhe shkëmbimin e valutave. Arsyet janë të thjeshta dhe të drejtpërdrejta: në sajë të këtij aplikacioni Forex (shkurtim për "valutë të huaj", pra këmbimi valutor) përdoruesi do të ketë në dispozicion një menu të thjeshtë opsionesh që do ta lejojnë atë të investojë në internet, të kontrollojë llogarinë e tij, të konsultohet me grafikë dhe informacion, të futë shumë mundësi të tjera, nga qetësia e shtëpisë së tij.

3- Marketer iTrader

Ky aplikacion për celularët duhet t'ju ofrojë qasje të menjëhershme në të gjitha tregjet financiare botërore, duke u përqëndruar në ato më të rëndësishmet, siç janë tregjet amerikane, japoneze ose evropiane. Në këtë mënyrë, përdoruesit do të jenë në gjendje të kenë në dispozicion të tyre përmes kësaj platforme, gjithçka të nevojshme për të marrë vendimet përkatëse që sigurojnë përfitimin e investimeve të tyre. Kështu, ju do të jeni në gjendje të vendosni porosi hyrëse dhe / ose dalëse, të mbyllni pozicione, të ndryshoni pozicione dhe ashtu si me aplikacionet e mëparshme, ju gjithashtu mund të shihni grafikët dhe shumë informacione të dobishme.

4- Imituesi i operacioneve binare

Tregtimi i opsioneve binare është një nga operacionet e preferuara për kursimtarët dhe investitorët e rinj ose të papërvojë në tregun e aksioneve, pasi që është shumë e thjeshtë dhe nuk kërkon njohuri të mëparshme. Përveç kësaj, ai ofron mundësinë e marrjes në një kohë të shkurtër të një rendimenti të lartë dhe fitimeve të rëndësishme për të rritur kapitalin me të cilin ka në dispozicion nëse dikush arrin të mendojë sjelljen që do të ketë një aktiv financiar (i cili mund të jetë një lëndë e parë, një valutë të huaj, një veprim në tregun e aksioneve, ndër të tjera).

Në atë kuptim, procedura është aq e thjeshtë sa sot mund të praktikoni dhe të provoni fatin tuaj me të. Simulator i Opsioneve Binare në Iphone ose kontrolloni Udhëzues për opsionet binare për Android nga kudo përmes telefonit celular që keni, pa qenë sistemi operativ i smartphone-it tuaj që të jetë pengesë për të bërë biznes të shkëlqyeshëm.

5- Plus 500

Ky mjet, i cili është i lehtë dhe i shpejtë për tu shkarkuar në celularin tuaj, duhet t'ju ofrojë mundësinë e investimit në tregje të ndryshme globale në një mënyrë të thjeshtë, të sigurt dhe të shpejtë. Falë funksioneve të tij praktike, ju do të keni mundësinë për të hyrë në tregun e aksioneve në të gjithë botën në kohë reale, ndërsa do të jeni të vetëdijshëm për informacionin dhe lajmet më të fundit nga bota ekonomike në mënyrë që investimet tuaja të mos dështojnë kurrë.

6- Forex i lehtë

Ky aplikacion është një nga më të kompletuarit kur bëhet fjalë për kryerjen e një studimi minutë dhe të detajuar mbi situatën aktuale të tregut financiar. Easy Forex i jep përdoruesit qasje të menjëhershme në tregun botëror të këmbimit valutor dhe ofron për të analizuar sjelljet e ndryshme përmes grafikëve në kohë reale, në mënyrë që asnjë detaj me rëndësi jetike të mos na shpëtojë.

Përveç kësaj, ne do të jemi në gjendje të vëzhgojmë kalendarin ekonomik global me botimet kryesore ekonomike dhe të kemi lajmet e fundit para syve tanë përmes raporteve ditore dhe javore në ekranin e smartphone-it tonë besnik. Ju gjithashtu mund të tregtoni, të mbyllni pozicione, t'i modifikoni ato dhe shumë më tepër.

7- GCI Financiar

Ky mjet u ofron mijëra përdoruesve të tij në baza ditore mundësinë e investimit direkt nga telefoni i tyre, si dhe lejimin e tregtarit për të vendosur, anuluar ose modifikuar porositë e investimeve. Nga ana tjetër, ai gjithashtu i ofron investitorit që të informohet për çmimet e ndryshme në kohë reale. Duhet të theksohet se ky aplikacion investimi përmes telefonit celular nuk është i disponueshëm vetëm si WAP, i cili është formati i ofruar nga shumica dërrmuese e telefonave inteligjentë në të gjithë botën, por gjithashtu mund të gjendet si një aplikacion i-Mode, i cili është më i miri sistemi i njohur në Japoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   harriot dijo

  Faleminderit për ndarjen

 2.   Gaspar Fernandez dijo

  Çfarë pikturon një postim i këtyre?

  1.    e dua atë dijo

   Edhe unë mendoj

 3.   tregtar dijo

  E vërteta është se Linux nuk ka ndonjë program ose gjysmë program që përdoret për të operuar në tregun e aksioneve; kushdo që dëshiron ta bëjë këtë duhet t'i drejtohet Microsoft. Dhe këto programe celularë janë vetëm zëvendësues.

  Me fal por gjerat jane keshtu

bool (e vërtetë)