Disney ngatërron me Burim të Hapur

- Mos qëndro vetëm atje dhe rregulloje

- Ju keni përdorur burim të hapur për të kursyer kohë, dhe virusi fshihej atje?

- Ndoshta……. (qesh)

- Gabim Rookie. (qesh)

Ajo që sapo lexuat është nga seriali i Disney Channel "Shake it up". Dhe unë them lexo sepse në çdo kohë Disney do të dëshirojë të heqë videon nga youtube ……… ..

Cfare mendoni ju Injorancë dhe marrëzi, apo propagandë? Unë votoj për të parën.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Simon Orono dijo

  Çfarë do të dinë njerëzit e Disney për burimin e hapur? Nuk është një gabim fillestar, është një gabim injorant.

 2.   sieg84 dijo

  gringos që promovojnë produktin e tyre ...

  me atë spiderman duke përdorur bing dhe windows 7 ...

  1.    Perseu dijo

   Qepje e shkëlqyeshme XDDD XDDD

 3.   lajc0303 dijo

  Çfarë mund të prisnit nga ato mut Disney, aktualisht Disney është plehra budallaqe, nuk ishin ato që ishin më parë.

 4.   Algave dijo

  I pagojë!! '

 5.   ubuntero dijo

  Disney është nazist, të gjithë e dimë, por pak prej nesh e thonë atë ...

 6.   zagare dijo

  Unë nuk e kuptoj kuptimin e "fshehjes së një virusi" në burim të hapur. Gjëja normale në çdo rast do të ishte e kundërta, sepse një virus ose kod i dëmshëm në softuer falas ose me burim të hapur, kushdo me njohuri të mjaftueshme do ta vinte re kur mund të shihej kodi burimor, përveç kësaj nëse zbulohej diçka e tillë , zhvilluesi i saj do të humbte të gjithë reputacionin e tij. Kjo më shumë se propagandë me burim të hapur duket si një mënyrë pa kuptim për të përdorur fjalë të "çuditshme" që njerëzit "normal" nuk i kuptojnë se janë qesharake.

  1.    xykyz dijo

   Po, unë mendoj se kjo do të jetë ... Unë madje nuk mendoj se rreziku do të vijë për ta bërë atë me keqbesim xD

 7.   Rajonant dijo

  Unë mendoj se është pak nga të dyja, dhe unë do të qëndroj me komentin e dytë të videos: "Si dreq mund të fshihet diçka në softuer * me burim të hapur?!"

 8.   Perseu dijo

  Disney ... Qij ju. |.

  1.    Perseu dijo

   [faqja e zemëruar_linus është e fikur]

 9.   pavloco dijo

  Naa, vetëm duke bërë shaka, Pixar (në pronësi të Disney) kohët e fundit lëshoi ​​OpenSubdiv me gjithçka dhe patentat. Këtu shënimi në rast se dikush (unë do të isha injorant për këto çështje) dëshiron ta bëjë jehonë të tij.
  http://www.neoteo.com/opensubdiv-pixar-libera-parte-del-codigo

 10.   Të ndryshme dijo

  Epo, mendoj se janë të dy, injorancë dhe propagandë. Shkrimtarët e këtyre serive për fëmijë mund të dinë një gjë të mallkuar për kompjuterët, aq më pak për programimin, por ata gjithashtu mbështesin idenë e brendshme se "softueri i pronarit do t'ju shpëtojë nga të këqijat / tufat e burimit të hapur", të cilat mund të sponsorizohen në hijet për një kontratë me një kompani që i kushtohet zhvillimit të softuerit (natyrisht i pronarit).
  Unë besoj se në lidhje me Yankees.

  1.    Të ndryshme dijo

   Përveç kësaj, është e nevojshme vetëm të shihet edhe imazhi që ata japin për fëmijën që "di" për kompjuterët, i cili është mjaft i ngjashëm me imazhin e korporatave të punonjësve të kompanive të lartpërmendura.

 11.   vicky dijo

  Njerëzit që shkruajnë janë zakonisht skenaristë që shpesh nuk kanë ide se çfarë po shkruajnë. Unë kam një mik që po studion mjekësi dhe ajo më thotë se të gjitha seritë mjekësore janë gjithçka. Më kujtohet një video nga një seri në të cilën ata donin të thyejnë një fjalëkalim dhe dy nga personazhet filluan të shtypnin në një tastierë të vetme. LOL
  Videon e lë këtu http://www.youtube.com/watch?v=u8qgehH3kEQ

  1.    davidlg dijo

   hahaha çfarë video, si mund të shkruajnë dy në tastierë? pos nuk është na, me duart zompo që kemi ata vetëm mund të godisnin butonin e skedës hahaha

 12.   xhemin-samuel dijo

  Injoranca - Arrechera - dhe gjithashtu nVIDIA ahahaha

 13.   oberost dijo

  Çfarë të presësh nga vrasësit e nënës së Bambi? xDD

 14.   Windousian dijo

  Propaganda, budallallëku, injoranca ... Sido që të jetë, e shoh të dhimbshme. Shkrimtarët duhet të bëjnë një hulumtim para se të futen në gjëra teknike. Prometeu është një shembull tjetër marramendës (veçanërisht nëse jeni biolog ose gjeolog). Se do tu kushtojë atyre të konsultohen me një ekspert.

 15.   Ernest dijo

  Dhe që në TRON Legacy, i cili është gjithashtu nga Disney, ata bëjnë një kritikë mjaft të qartë të softuerit të pronarit; Rezulton që OS i privatizuar (dhe i shtrenjtë, me sa duket) për shkak të një menaxhimi të ndërmarrjes fitimprurëse që shfaqet në film bazohet në UNIX, dhe ky OS është postuar falas në internet duke nënkuptuar e cila është si duhet të jetë. Gjithashtu bota e TRON është krijuar nga një sistem UNIX.

  1.    Të ndryshme dijo

   Sigurisht. Këto detaje më bënë ta dua filmin Tron Legacy. Kur e pashë duke shkruar në terminalin e komandës dhe thashë me vete: "Dreq! por nëse ato janë komandat dhe shtigjet e Unix! » Ishte një surprizë e këndshme

 16.   i gjallë dijo

  Jam i sigurt se skenaristi është një nga ata që thonë se Softueri i Lirë, për të qenë i lirë ose i lirë, është i padobishëm. Bëni gomarë Disney, i përkushtohen përmirësimit të cilësisë së filmave të tyre të ndyrë, dhe kjo nuk arrin atje ku nuk duhet. Unë i thashë U_U

 17.   sharli dijo

  Në krye të fletores ka një erë të keqe të logos Debian xDD ...
  Nga ana tjetër, nuk e kam parë kapitullin, por duket se gruaja aziatike po përdorte programe të burimeve të hapura dhe skenaristi i dha asaj justifikimin më të lirë dhe më injorant nga të gjithë. Duke ju bërë të mendoni se virusi ishte aty sikur të thoshte se opensource është një virus spyware, probabilitet më shumë se zero duke marrë parasysh që kodi është i hapur. Dhe unë them, me logon e debianit dhe shakanë e keqe, sepse për mua kjo është një shaka, nuk mund të ketë një skenarist pak çuditshëm? Unë mendoj se të gjithë e dimë shakanë. Në kodin falas nuk ka spyware, djali përmend një virus të këtij lloji.

 18.   sharli dijo

  Mbi laptop është një MAC i mbuluar plotësisht me logon e çmendur Debian siç kam thënë, e cila ia vlen markës për të qenë në TV, por ato janë shumë të paturpshme, të gjithë e dimë se është një mak.

 19.   Blazek dijo

  hahaha, a e keni vërejtur ngjashmërinë e xhuxhit të kompjuterit me një person të caktuar që shfaqet në revistën Forbes dhe që i pëlqen ekranet blu? haha

  Sinqerisht, "të porsaardhurit" e vërtetë (për të mos përdorur një shprehje me zë të keq) janë ata që ngatërrohen me burim të hapur, duke e diskredituar në atë mënyrë për të futur ato ide tek fëmijët që shikojnë këto seri duke u thënë atyre që duhet të shpenzojnë 1200 dollarë në një kompjuter kur për më pak se gjysmën e keni një po aq të fuqishëm ose më të mirë falë softuerit të lirë.

 20.   linuxman dijo

  Ata nuk mendojnë se djali geek është stil shumë "Gates" ...

  1.    Të ndryshme dijo

   Se kisha menduar xD

 21.   rock and roll dijo

  Unë mendoj se më shumë se injorancë (e cila ka, nga rruga, për të thënë atë që u tha), ka, me të drejtë, qumësht të keq dhe një qëllim të qartë për të diskredituar.
  Disney "edukon" fëmijët nga mosha e tyre më e pafajshme.

 22.   kasymaru dijo

  Unë qesh me injorancën e prodhuesve të këtij seriali, kam parë gjithashtu që ky kanal është mbeturina e plotë, programet janë aq budalla.

  Nga ana tjetër ata përdorin servera Linux për të dhënë grafikë dixhitale të filmave (si pothuajse të gjithë në industrinë e animacioneve dixhitale) Unë nuk e kuptoj pse prodhuesit e asaj serie nuk hetojnë të paktën minimumin para se të bëjnë një shaka (nëse ju mund të tregojë se gjëja është komedi) në një temë.

  1.    Të ndryshme dijo

   Thjesht mund të jetë për shkak të kontratave tregtare me zhvilluesit e programeve pronësore. Në atë kuptim, pa marrë parasysh se sa softuer me burim të hapur përdorin, ata kanë justifikuar diskreditimin e softuerit me burim të hapur para pronarit.

 23.   Mystog @ N dijo

  Para, argjend, makarona, wanza, para ose si të doni t'i quani ... Kjo është arsyeja pse, jo vetëm Disney, Warner Bros., Century Fox ose dikush merr duart në SWL, Obama dhe nëna e domateve .. për atë arsye asnjë çështje me ta. Nëse ata duan të besojnë ose të besojnë se SWL është plehra pa logjikë, mediokre dhe plot viruse, atje ata dhe budallenjtë që e gëlltisin atë.

 24.   federico dijo

  Nuk më habit që Disney bën këtë lloj gjëje, Disney ishte gjithmonë një pjesë themelore në përhapjen e mendimit kolonialist dhe kapitalist, në vitet 70 komikët e tij ishin një pjesë e rëndësishme e indoktrinimit kapitalist në vendet e Amerikës Latine, me mesazhet e tyre të nënkuptuara dhe jo aq i nënkuptuar. tani ata vazhdojnë ta bëjnë atë me filma dhe TV.
  Unë rekomandoj librin nga Airel Dorfman »për të lexuar Donald Duck»

  1.    Të ndryshme dijo

   Shumë arsye.

 25.   Shi dijo

  Ka injorancë dhe Forrizëm të pastër

  ata përsërisin vargun e atyre që promovojnë softuer të pronarit në një seri për fëmijë si një shaka për të mbjellë idenë tek fëmijët që e shohin atë
  Por çfarë do të ndodhë ditën që një djalë i atyre përplaset me një programues të vërtetë ose dikush që thjesht di për softuerin e lirë dhe Burimin e Hapur?

  Ata do të jenë mjaft si gomarë

  "AJO SHT SI T AN NDRYSHOJ ÇDO KUSH, MUND T G MERRNI NJIR VIRUS TAS LEHT"

  "Çdokush mund, por ekziston një proces, jo se ju thoni" Unë dua të modifikoj debian! " dhe ata ju lejojnë të futeni në grupin e zhvilluesve, gjithashtu ... nëse ekziston një "virus" të gjithë mund ta shohin atë dhe të gjithë mund ta korrigjojnë atë, jo si në softuer të mbyllur, ku nëse një nga ato kompani që i do njerëzit kaq shumë dhe është nuk interesohet për para ... vendos një virus Vetëm kompania mund ta korrigjojë atë »

  "Ah ... LINUX PO QEN!"

  PS: xD ishte një bisedë e vërtetë që pata disa muaj më parë

  1.    Të ndryshme dijo

   Injorancë… injorancë kudo!

 26.   GJ7HQW dijo

  Një pyetje, karakteri që shfaqet pak para përfundimit të videos, nuk është i famshmi "Përshëndetje, unë jam një PC" nga reklamat Mac? Apo është shumë e ngjashme ...

 27.   adrian dijo

  Epo ... për sa kohë që ata ngatërrohen vetëm me Open Source dhe jo me Software-in e Lirë, nuk duhet të jetë aq keq ...

 28.   Oscar dijo

  Disney si Hollywood është i ngathët. Fabrika e ëndrrave u quajt hehehe .. sa i bindur!