Fituesit e edicionit të 6-të të PortalProgramas Awards 2014

Programet_Portal

Ne jemi njoftuar përmes postës elektronike nga Carmen Manzanares, përgjegjëse për Observatori Teknologjik i Programeve të Portalit, të Rezultatet e Edicionit të 6-të të Çmimeve dhënë për Software-in e Lirë nga faqja e internetit e përmendur.

NgaLinux fitoi vendin e parë në kategorinë e Blog-ut më të Mirë të Programit të Lirë, kështu që ne duam t'ju falenderojmë edhe një herë, për të gjithë ata që votuan për ne. Rezultatet ishin si më poshtë:

Blloku më i mirë falas i softverit në portalin e programit

Vendi i parë: Nga Linux
Vendi i 2-të: Blog KDE
Vendi i parë: Blogu i Tatica

Potencial më i madh për rritje

Vendi i parë: sinkronizimi i stivës
Vendi i 2-të: Ubuntu.
Vendi i parë: LibreOffice.

PROGRAMI M I MIR FREE FALAS P MOR MOBILE

Vendi i parë: Orbot Proxy me Tor
Vendi i 2-të: Klienti i Android Wunderground
Vendi i parë: OsmAnd.

PROGRAMI MOST I POPULLORI FALAS

Vendi i parë: Ubuntu
Vendi i 2-të: WordPress.
Vendi i parë: LibreOffice.

PROGRAMI M FREE SHUM REVOLUCIONAL

Vendi i parë: GNU Health
Vendi i 2-të: KDE Connect
Vendi i parë: saregune

E THEMELSHME P THER WEB

Vendi i parë: Kuadri jQuery
Vendi i 2-të: WordPress.
Vendi i parë: Joomla!.

THEMELORE PER TEKNOLOGJI

Vendi i parë: sinkronizimi i stivës
Vendi i 2-të: NetBeans.
Vendi i parë: LibreOffice.

E THEMELSHME PER KOMUNIKIM

Vendi i parë: VLC media player
Vendi i 2-të: Joomla!.
Vendi i parë: zogu i stuhisë.

THEMELORE P FORR RRJETET E KOMUNIKIMIT

Vendi i parë: Nagios
Vendi i 2-të: Ubuntu.
Vendi i parë: Munin.

E domosdoshme për bizneset

Vendi i parë: sinkronizimi i stivës
Vendi i 2-të: Geckos.
Vendi i parë: QVD

Në këtë edicion të 6-të, përfshirë personalitetin e jurisë përfaqësuar nga Fergus reig anëtar i Bordit të Drejtorëve të Inxhinierëve të Kompjuterëve në Aragón, Daniel A. Rodríguez drejtor i organizatës argjentinase Escuelas Libres y pop ramsamy Shefi i Observatorit Kombëtar të Burimeve të Hapura të Cenatic (ONSFA).

Të gjithë llogaritjet për të bashkuar votimin e përdoruesit me votimin e jurisë janë kryer nga Rocío Aguilar Caro, profesor i asociuar i Departamentit të Organizimit të Biznesit dhe Marketingu të Universitetit Pablo de Olavide të Seviljes, linja aktuale e kërkimit e Rocío është "Evolucioni i Aftësive Dinamike Menaxheriale në Sipërmarrjet e Reja". Mund shkarkoni fletët Calc me të gjitha të dhënat që Rocío ka gjeneruar dhe përdorur për llogaritjet e saj.

Edhe një herë, ju falënderoj të gjithëve për pjesëmarrjen dhe votimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

44 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   John mirë dijo

  Urime! Shumë urime. Merituar mirë e keni atë.
  Të vazhdojmë kështu.
  Një përshëndetje.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Juan

   1.    Hugo dijo

    E dija që ishte vetëm çështje kohe derisa DL arriti vendin e parë në një nga këto gjëra, hehe. Jam i lumtur për ju, është një njohje e mirë e kohës dhe përpjekjes kushtuar këtij projekti. Urimet e mia të sinqerta, në një univers paralel ndoshta do të isha atje me ju, por bileta është jíbaro dhe duhet të dilni për ta montuar, hehehe.

 2.   diazepani dijo

  Tani, vendosni një banderolë në të djathtë që thotë: BLLogu më i mirë i softuerit falas në PORTALPROGRAMAS - 2014

  1.    i gjallë dijo

   Po, çmimet që po fitojmë duhet t'i vendosim diku në blog ..

 3.   peterçeko dijo

  Unë kam votuar për ju: D.
  Urime

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit per ate.

 4.   është Ozkan dijo

  Epo, urime! Isshtë mirë që ata të njohin përpjekjen që bëjnë. Kudos dhe vazhdo kështu.

 5.   Rafael Kastro dijo

  Urime!

 6.   Horacio dijo

  Urimet e mia të sinqerta për këtë arritje!

 7.   curefox dijo

  Urime të gjithë ekipit të Desdelinux, ata e meritojnë atë.

 8.   le të përdorim linux dijo

  Uau! Faleminderit të gjithëve që marrin pjesë në blog, në një mënyrë apo në një tjetër. Pa ju kjo nuk do të ishte e mundur.
  Gëzuar! Paul.

 9.   i papërpunuarBasic dijo

  E mrekullueshme! .. .. 'vazhdo punën e mirë' :) ..

  Mendoj se i bën më shumë të lumtur të gjithë pjesëmarrësit e këtij komuniteti.

 10.   Robert dijo

  Shkëlqyeshëm !!! Urime !!! mbaje ne ate menyre !!! =)

 11.   ES dijo

  Urime për fitoren!
  Ata janë një blog i shkëlqyeshëm, shumë interesant, prandaj i vizitoj pothuajse çdo ditë.
  Përsëri urime.

 12.   aktor dijo

  E pamundur të futesh në internet dhe të mos kalosh nëpër këtë sit. Urime pavarësisht nga të gjitha kufizimet që keni; E merituar!

 13.   gusha dijo

  Urime! Ashtë një privilegj të jesh pjesë e komunitetit DesdeLinux!

 14.   José Miguel dijo

  Ka kohë që nuk kam komentuar këtë blog, por sot është një ditë e veçantë.
  Urimet e mia të sinqerta për atë vend të parë.
  Përshëndetje.

 15.   Charlie Brown dijo

  URIME !!! Të shohim kur ta festojmë ...

 16.   Manuelperez dijo

  Urime, ju jeni më të mirët

 17.   u shpartallua dijo

  Urime, ju e keni merituar më shumë këtë çmim.

 18.   raalso7 dijo

  Ju e meritoni, urime!

 19.   çaparal dijo

  Jam i lumtur dhe i përgëzoj ata që janë përgjegjës për të qenë një blog i shkëlqyeshëm dhe për çmimin shumë të merituar. Diversiteti i temave GNU / Linux është i dukshëm. Dhe gjëja më interesante është se merren vetëm çështje që kanë të bëjnë me Linux.

 20.   Gabriel dijo

  Urime për këtë ÇMIM T G MADH sepse e meritoni, për bloge si ky është që njerëzit mund të mësojnë dhe të jenë më mirë çdo ditë në botën e TUX, një përqafim i madh nga Peruja !! (:

 21.   Jose Rodriguez dijo

  Çmimi ishte i merituar. Unë i përgëzoj administratorët e faqes.

 22.   Baltolkien dijo

  Urimet e mia të sinqerta. Një fitues i ndershëm dhe një pikë referimi për çdo blog që ia vlen kripa.
  të fala

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Njeri urime edhe ty

 23.   patodx dijo

  E shkëlqyeshme, pa dyshim forumi më i mirë, tani për të festuar.
  eh eh pa cola !!!!
  ih ih …… .. !!!

 24.   Joaquin dijo

  Urime! Gjëja e mirë për të gjithë këtë është që ne mund të njohim faqet dhe programet e tjera midis pjesëmarrësve.

  Unë gjithashtu besoj se kjo lloj "konkursi" lejon që secili projekt të përmirësohet çdo vit, duke përtërirë vazhdimisht për t'u bërë "më i miri" dhe meqenëse të gjithë mund të marrim pjesë në votim, në një farë mënyre ne po falënderojmë duke mbështetur këto projekte.

  Së fundmi, më befason dhe duket shumë e përshtatshme të bëj të njohur listën e votave, në mënyrë që të siguroj që nuk ka pasur mashtrim, për të cilin dyshoj se ekziston.

 25.   Juan Carlos dijo

  Urimet e mia, njerëz. Unë po ju ndjek për një kohë të gjatë dhe e di se çfarë ju kushtoi dhe është e vështirë për ju ta mbani këtë për ne përdoruesit dhe lexuesit. Një përqafim i madh nga Argjentina.

 26.   Tina Toledo dijo

  Urime! Jam shumë i lumtur dhe shumë krenar për ju djema. Ata e meritojnë këtë njohje, dhe shumë më tepër, për gjithë atë përpjekje dhe sakrificë të bërë për të arritur blogun më të mirë të softuerit të lirë. Urime, vazhdoni ëndrrën tuaj dhe ju falënderoj shumë që e bëtë këtë faqe një nga vendet më të mira në internet.

 27.   mat1986 dijo

  Urime !!, e keni të merituar :). Unë kam mësuar shumë me ju. dhe kjo faqe, prandaj nuk është çudi që ata fituan. Urime dhe vazhdoni ritmin

 28.   Shpatore dijo

  Urimet e mia për çmimin. Më vjen mirë që dy nga të votuarit e mi (ti dhe koni thelbësor i portokallit-VLC) keni fituar

 29.   jehu88 dijo

  urime te merituara mire.

 30.   e bardhë dijo

  Urime * _ *… .. ju e meritoni këtë dhe një lotooooo massssss. Urime

 31.   Ramón Ramón Sanchez dijo

  Urime dhe shume urime. Pa dyshim, fitues të ndershëm.
  Përshëndetje

 32.   joni127 dijo

  Bashkohem me urimet dhe vazhdoj

  përshëndetje.

 33.   linuXgirl dijo

  Urime !!! Shumë i mëshirshëm, veçanërisht duke ditur përpjekjen e përfshirë në drejtimin e një blogu si ky.

  @KGZK_Gaara: Një kënaqësi e madhe dje që u takova me ju dhe të dashurën tuaj personalisht në Partinë e Lirimit të Ubuntu 14.10 në Havana, Kubë. Gjynah që nuk kam qenë në gjendje të qëndroj më gjatë me ju.

 34.   linuXgirl dijo

  Urime !!! E merituar mirë, veçanërisht duke ditur përpjekjen e përfshirë në drejtimin e një blogu si ky.

  @KGZK_Gaara: Një kënaqësi e madhe dje që u takova me ju dhe të dashurën tuaj personalisht në Partinë e Lirimit të Ubuntu 14.10 në Havana, Kubë. Gjynah që nuk kam qenë në gjendje të qëndroj më gjatë me ju.

 35.   Jose GDF dijo

  Urime për këtë arritje të re dhe të merituar.

 36.   irvandoval dijo

  Urime, ju e meritoni atë

 37.   HO2Gi dijo

  Urime, të merituara mirë.

 38.   Stafi dijo

  Urime!
  Shpresojmë që çmimi të jetë i mirë.