Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri

2011 ka mbaruar pothuajse dhe fillon një vit i ri. Pas ne lëmë kujtime të bukura, anekdota, përvoja, përvoja, lajme të mira dhe të këqija.

2011 nënkuptonte shumë për ne në Nga Linux. Si fillim, ne filluam këtë projekt modest përmes të cilit kemi takuar njerëz përrallorë dhe të cilët pak nga pak janë bërë pjesë e jetës sonë. Së bashku me secilin artikull, ne kemi jetuar momente të paharrueshme me lexuesit tanë (tani miqtë tanë) gjithmonë duke u përpjekur t'u japim atyre më të mirën prej nesh.

Ne duam të falënderojmë të gjithë ata njerëz që kanë qenë me ne, duke na ndihmuar, duke na dhënë sugjerime. Dhe pse jo? Duke kritikuar atë që bëjmë. E gjithë kjo na ka nxitur të rritemi dhe të përmirësohemi, kështu që shpresojmë që viti i ri të na sjellë më shumë momente si ato tashmë të përjetuara.

Çfarë pret e ardhmja? Ne nuk e dimë. Dëshira dhe objektivi ynë është të vazhdojmë mes jush, të kontribuojmë për të gjithë Komuniteti i softverit LibrNe bëjmë më të mirën me atë që bëjmë, dhe e bëjmë këtë Projekt një hapësirë ​​të përbashkët për të gjithë. Shijoni pushimet, shijoni ardhjen e vitit të ri, ne do të vazhdojmë të shihemi në 2012.

Një falënderim i veçantë për:

Jo jo, për Cheetah jo, për:

0N3R, burjans, Carlos, Courage, Courage, Cristhian Duran, Dirtyboss, Eduar2, Eduardo, ErunamoJAZZ, francesco (pandev92), fredy, gabriela2400, gespadas, Giskard, Lucas Matias, arturo molina, hypersayan_x, hiram, Game of Irwin Manuel (Erithrym), Jesus Ballesteros, Jhals, karlinux, Josh, jdgr00, gnumax, darzee, 0N3R, Fitoschido, Carlos-Xfce, ahdezzz, Gabriel, xgeriuz, Alf, Kik1n, Luweeds, Marco, mcderc, ncoleses , oleksis, Oscar, Perseo, Renata, sangener, shin, Thunder, TiTan, Trece, Vladimir_vpabogados, Yoyo dhe të gjithë ata njerëz që na kanë ndihmuar me problemet tona dhe na kanë inkurajuar të vazhdojmë tutje.

Por kryesisht, shumë faleminderit për ju kushdo që jeni që jeni këtu tani dhe jeni pjesë e <° Linux.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

54 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   francesco dijo

  Kalofshi një vit të lumtur, nga unë, shpresoj që viti të jetë shumë më i mirë se ai që kalon, pasi ishte më i keqi që kur kam lindur. Gëzuar Krishtlindjen XD

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje
   Po, ju uroj të njëjtën gjë ... e vërteta është se këtë fundvit nuk po e kaloj aspak mirë, koka ime është në një rrëmujë

   Përshëndetje mik dhe Gëzuar Krishtlindjet

   1.    Perseu dijo

    Nha miq, ju lutem mos ankoheni, po të mos ishin kohërat e këqija nuk do të dinim si t'i vlerësonim kohët e mira ...

    Fat i mirë për të gjithë ju

   2.    Guxim dijo

    HAHAHAJAJAJAJA A e shihni se si të biesh në dashuri është e keqe? Dhe shiko çfarë të thashë ... HAHAHAHAHA

    http://theunixdynasty.wordpress.com/2011/09/08/razones-por-las-que-enamorarse-es-muy-malo/

    Po, disa reklama të lira nga ish-blogu im HAHAHAHA

 2.   Erithrima dijo

  Faleminderit! Po të mos ishte për ju, ne nuk do të njihnim shumë njerëz që njohim tani dhe që janë miqtë tanë, ne mund të mbështesim përmirësimin e faqes, por ju ishit ata që e krijuat atë, prandaj FALEMINDERIT SHUM M!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Falë jush ... me të vërtetë, FALEMINDERIT, Isaac, ju keni dëshmuar se jeni shumë më shumë mik se shumë të tjerë, ... vërtet mik, FALEMINDERIT SHUM M P EVR GJITHA !!!!

 3.   Oscar dijo

  Faleminderit djema për shenja kaq të mira, ju uroj ju dhe të gjithë miqtë e mirë të blogut dhe forumit, të keni një festë të mbarë me të dashurit tuaj dhe që vitin e ardhshëm të gjitha ëndrrat dhe dëshirat tuaja të bëhen realitet.
  Gëzuar dhe prosperuese 2012 për të gjithë ju !!!

  PS: Faleminderit për kontributet e shumta dhe kaq të mira të marra nga Linux.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit
   Ju jeni një nga familjet për një kohë haha
   Ju urojmë të njëjtën gjë, vazhdoni të ndaleni këtu mirë ... në janar shpresojmë të kemi një surprizë të madhe për ju

   të fala

 4.   njollos dijo

  Faleminderit për ndarjen e njohurive dhe kohën tuaj, keni një vit të lumtur dhe shijoni këto ditë të veçanta.
  Një përqafim për të gjithë.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   hehe faleminderit
   Ne nuk jemi të vetmit që ndajmë, secili koment nga ju është një kontribut nga ana juaj, dhe nëse <° Linux është diçka paksa e shquar sot, kjo është vetëm falë jush

   të fala

 5.   TavK7 dijo

  Logo e shkëlqyeshme si duhet. Kontribute të shkëlqyera janë bërë që nga fillimi i blogut, dhe mirë, keni një Krishtlindje të Gëzuar dhe një Vit të Ri, nga një lexues besnik x)

  Përshëndetje!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   HAHAHAHAHA Më pëlqen shumë logoja shumë hahaha, kjo është puna e i gjallë
   Asgjë, ne përpiqemi të bëjmë më të mirën që mundemi

   Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri edhe për ju
   të fala

 6.   majmun dijo

  Blogun e zbulova pak më parë dhe jam shumë i lumtur, sepse përveç kësaj atyre u pëlqen Xfce (hehe), mendoj se është një vend i mirë për të diskutuar dhe shkëmbyer informacione rreth Linux. Vazhdoni, dhe gëzuar vitin e ri për të gjithë ju !!! 😀

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Pershendetje
   Po, ka shumë dashamirë të Xfce këtu, gjithashtu të KDE dhe sa mjedis ka Linux HAHAHAHA.

   Greatshtë mirë që ndiheni mirë këtu ... kjo është ideja e faqes
   të fala

 7.   Ozzar dijo

  Një përshëndetje e madhe. Ju uroj gjithashtu urime, dhe viti i ardhshëm mund të sjellë gjëra më shumë dhe më të mira për të gjithë ju ...

  Një përqafim për të gjithë njerëzit që grumbullohen këtu, gëzuar festat! ...

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Burri Ozcar
   Po kështu haha, po ... le të shpresojmë që 2012 të jetë më e mirë për të gjithë ne haha, të gjithëve na duhet shumë LOL !!!

   të fala

 8.   jelpassenger dijo

  Viti i ftohtë për tregtinë. Frelices Fiestas, hip.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit
   Po kështu

   të fala

 9.   Lucas Matthias dijo

  Vit i mbarë për ju djema, le të shohim nëse vitin e ardhshëm do të bëni vend për një podcast (OO) do të vriste të dëgjoja të diskutonit për Debian dhe Arch XD

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   LOL !!!! Tani e tutje ju them se është e pamundur për ne HAHA !!!
   Me internetin tonë shumë të ngadaltë është e pamundur për ne

 10.   auroszx dijo

  Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri, unë kam qenë këtu për gati një muaj (megjithëse kam marrë vetëm një Gravatar këtë javë…) dhe kam mësuar disa gjëra interesante. Më pëlqen gjithashtu Xfce 😀 (megjithëse e kam zbukuruar si Gnome 2: P të Ubuntu) dhe Openbox të zhveshura (të cilat do t'ju jap një shans për t'i konfiguruar siç duhet më vonë).
  Më e mira për të gjithë dhe që i shijoni shumë këto pushime, kalojeni me familjen tuaj.

  Dhe tani, pas këtij fjalimi, unë them lamtumirë. Deri në vitin 2012! 😀

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Do të të tregoj një këshillë
   Por… ssshhh nuk mund t’i thuash askujt. ju mund të regjistroheni në faqen
   https://blog.desdelinux.net/wp-login.php?action=register

 11.   Trembëdhjetë dijo

  Epo, kalofshi një sezon të këndshëm pushimesh. Merrni një përqafim të Krishtlindjeve me të gjithë.

  dhe, gotë në dorë, brohoritje!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   HAHA edhe shoku
   Unë jam më shumë për birrën dhe jo pijet (gota = pije si verë, musht, etj).

   të fala

 12.   Titani dijo

  Gëzuar Krishtlindjen të gjithëve dhe një Vit të Ri të mbarë. Dhe sigurisht, uroj që 2012 të jetë një vit i shkëlqyeshëm për GNU / Linux dhe Software-in e Lirë. Fat i mirë për blogun. Punë të mbarë djema. Përshëndetje dhe shumë prosperitet.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit mik.
   Po… shpresojmë që ky vit i ri të jetë më i mirë për të gjithë, të gjithë përveç Windows LOL !!!!

   të fala

 13.   Guxim dijo

  Më mirë ta mbaj komentin që të mos më quash EMO.

  Për pjesën tjetër ne i urojmë KZKG ^ Gaara një të dashur, që elav të ndalojë së pëlqyeri një person të caktuar, që Eduar2 të mbarojë tutorialin e tij dhe unë ta botoj dhe që unë të përfundoj tutorialin që kam në drafte

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Ju nuk keni pse ta mbani për vete… ne të gjithë e dimë se çfarë do të thonit tani… se nëse Krishtlindjet thithin, se nëse nuk ju pëlqen lumturia, dhe bla bla bla, a jam gabim? 😀

   HAHAHAHAHA nuk mund të jesh më larg realitetit LOL !!!!

   Përshëndetje dhe nuk ju uroj Gëzuar Krishtlindjet, sepse do të ishte të kalonit letrat për qejf

   1.    Guxim dijo

    Nuk është se është mut ose nuk më pëlqen lumturia, vetëm se ka një ligj të shkruar në Olimp që thotë se nuk mund të jem i lumtur, dhe të urosh për mua është budalla sepse nuk do të jem haha

    1.    Perseu dijo

     Ndonjëherë ajo që ne më shumë e hedhim poshtë është ajo që na duhet më shumë shoku: - #

     Eja, është e vështirë për ty të pranosh që je i lumtur, mbase jo në atë masë që dëshironte, por diçka është më mirë se asgjë

     [i] pp Lumturia është e paçmuar, për gjithçka tjetër GNU / Linux… [/ i] XD

     Gëzuar Krishtlindjet troll i vogël

     1.    Guxim dijo

      Mos u shqetëso, lumturia nuk do të hyjë në trupin tim derisa të jem vetëm por hej faleminderit plak

 14.   Eduari 2 dijo

  Unë e urrej Krishtlindjen, të gjithë bëhen më idiot se zakonisht dhe, është e panevojshme të thuhet, për Vitin e Ri, të gjithë duan të të përqafojnë dhe të të urojnë një Vit të Ri, dhe është një ditë e ndyrë si çdo tjetër.

  Atte: Grinch.

  1.    Guxim dijo

   Gjithmonë është e njëjta gjë për mua, nuk më intereson nëse janë Krishtlindje, është e njëjta gjë

 15.   i çmendur dijo

  Gëzuar Krishtlindjen të gjithëve dhe vazhdoni.

 16.   hipersajan_x dijo

  Gëzuar festat për të gjithë, dhe le të vazhdojë të ketë më shumë pisha fluturuese XD

 17.   burjanet dijo

  Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar 2012

  salu2

 18.   ren dijo

  Gëzuar Krishtlindjen dhe shumë suksese në blog

 19.   Perseu dijo

  Fat më të mirë, fat të mirë dhe shëndet të mirë për secilin nga anëtarët e këtij komuniteti të madh dhe familjet e tyre.

  [b] @Admins [/ b] Faleminderit për detajet e përfshirjes së nofkave tona 😀 që nuk i kisha parë kurrë në bloget që frekuentoja… ¬_¬. Ushqeu origjinal

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   E njëjta gjë për ju koleg.
   Asgjë ... ne mbetëm me shumë përdorues për të vendosur, këto ditë unë azhurnoj artikullin dhe shtoj shumë të tjerë. Çështja është se ka më shumë se 5000 komente, heqja manualisht e përdoruesve nga atje është e ngjashme me vetëvrasjen HAHAHA.

   Në lidhje me arsyen pse i vendosim shënimet, është e qartë ... Unë e kam thënë atë shumë herë tashmë
   Ju jeni pjesë e faqes, shpirti i saj nëse doni ta quani ashtu ... do të ishte e pamundur të bësh këtë postim pa përmendur askënd.

   Pershendetje shoku.

   1.    Guxim dijo

    Shumë e vërtetë, nuk është diçka e bukur të shohësh një blog pa komente

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Likeshtë si një shtëpi fantazmë ... ku nuk ka jetë

 20.   kafe dijo

  Gëzuar Krishtlindjen të gjithëve !!! 😉

 21.   Eduardo dijo

  Ishte kënaqësi t'i lexoja ato këtë vit. Mësoni si nga postimet që ata shkruan dhe nga kontributet e komunitetit të madh që i ndjek ata.

  Ky vit për mua do të thoshte:
  e di se komoditeti i Gnome 2 arriti shtrirjen e tij të fundit.
  largohu nga Ubuntu.
  largohu nga Fedora me Gnome.
  filloni të testoni të gjitha distros.
  dhe kërko për bloge që nuk do të përqendrohen në Ubuntu dhe prishjet e tij.

  Gjetja jote ishte një nga gjërat më të mira që më kanë ndodhur ndonjëherë

  Gëzuar festat dhe një fillim i mbarë i vitit.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Aspak, kënaqësia ka qenë e gjitha e jona
   Ky vit për mua do të thoshte (dhe ende bën) shumë gjëra ... në nivelin personal:
   - FUNDI i marrëdhënies time më serioze dhe më të qëndrueshme deri më tani.
   - Fillimi dhe mbarimi i 2 ose 3 marrëdhënieve të tjera.
   - Dhe gjëra të tjera që as nuk i llogarit më mirë lol ...

   Në aeroplanin Geek:
   - Fillimi i një projekti të mrekullueshëm, <° Linux 😀
   - Falë sa më sipër, unë kam takuar shumë njerëz super të ftohtë, dridhje të mira dhe me ndjenja të shkëlqyera.
   - Kam vendosur ta përdor ArchLinux patjetër.
   - U ktheva te rrënjët e mia, domethënë ... Unë përdor përsëri KDE * - *
   - Dhe gjëra të tjera që tani për tani nuk i mbaj mend

   Sidoqoftë ... urime të gjithëve, në mënyrë të pabesueshme dje (24) Kam kaluar kohën më të mirë në shtëpinë e "motrës" sime.
   të fala

   PS: Përkundër asaj që mund të thotë Eduar2, ne nuk jemi një blog anti-Ubuntu ose pro-Ubuntu, ne jemi thjesht një blog

   1.    Guxim dijo

    - FUNDI i marrëdhënies time më serioze dhe më të qëndrueshme deri më tani.
    - Fillimi dhe mbarimi i 2 ose 3 marrëdhënieve të tjera.

    Dashuria e çifteve dhe e përjetshme nuk ekziston, mbaje këtë në mendje

   2.    pandev92 dijo

    Unë do të kopjoj ty

    - FUNDI i marrëdhënies time më serioze dhe më të qëndrueshme deri më tani.
    - Fillimi dhe mbarimi i 2 ose 3 marrëdhënieve të tjera, nga të cilat në një kam lënë me më shumë brirë se djalli XD
    - Fundi i skenës time në Ciutadans
    - Kam humbur disa iluzione që kisha xd

    Si një geek-mega-geek

    Fillimi i planit, unë blej PC në copa në 6 muaj xD
    Anëtarësohuni në Partinë Popullore Spanjolle
    Fillova të shkruaj në këtë blog dhe të moderoj mcanime
    Unë patjetër që përdor chakra dhe u bëra miq me shumë zhvillues
    Unë dua të dominoj botën (ahh jo kjo nuk duhet të dihet XD ...)

   3.    Guxim dijo

    Meqenëse jemi:

    - Depresione të forta falë një Put *
    - Kam humbur para
    - Unë jam pezulluar përsëri
    - 2 Bjondet më bëjnë të ndjehem e çuditshme në shkollën e mesme
    - I tërhoqa përsëri vendimet në lidhje me studimet e mia
    - Unë u largova nga bota e kitarës
    - Unë shkova metalhead (e vërtetë, jo një poser si KZKG ^ Gaara)
    - 3 muajt e fundit që diçka duhet të më ndodhë për dreq

    Sa për geek:

    - Unë migrova në Arch Linux
    - Fillova një blog dhe u largova
    - Isha në Le të përdorim Linux për një kohë
    - Hyni këtu
    - E dërgova elav për të pirë për c *** në blogun tim të parë
    - Lufton me ubuntosos
    - Ia zgjidha një konflikt të shpejtë një bjonde të atyre që u përmendën më lart
    - Disku i ngurtë i kompjuterit tim u tërhoq dhe unë duhet të përdor Hasefroch

    Përmbahuni nga thënia e fjalës magjike EMO

    1.    Guxim dijo

     LOL

  2.    Tina Toledo dijo

   Epo, tashmë keni hyrë në atë temë ...

   Në këtë vit unë:
   1.-Pas gati pesë vjetësh u largova nga forumi im kushtuar The Beatles për shkak të mungesës së kohës dhe mungesës së kuorumit (dreq, ka me të vërtetë shumë njerëz dembelë për të shkruar dhe ata thjesht duan shkarkime!)
   2.-Unë hapa një zyrë tjetër të dizajnit grafik në një shtet fqinj dhe funksionoi shumë mirë.
   3.-Kam arritur të mbaj një miqësi të shkëlqyeshme me një mik spanjoll.
   4.-Kam kaluar dy pushime të shkëlqyera me babanë tim. gjë që nuk ka ndodhur që kur u transferova në Meksikë.

   Në ricek geek duke hedhur në budalla:
   1.-Unë instalova Ubuntu me Unity ... pas tre javësh që u morëm me të u ktheva në Linux Mint.

 22.   Gabriel dijo

  Urime për blogun që keni bërë, Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri për të gjithë.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   blog-un që ata kanë bërë

   Ke gabuar atje mik, gjëja e saktë është:

   blog-un që kemi bërë

   😉

   Faleminderit edhe ty, gëzuar vitin e ri

 23.   kik1n dijo

  Ho Ho Ho i lumtur ... Çfarë tjetër?
  -Krishtëlindjet
  -Jo seriozisht?
  Kaloni mirë dhe mos pini shumë

 24.   Yoyo dijo

  Unë nuk i festoj Krishtlindjet kështu që më falni që nuk uroj

  Por nëse ju uroj Gëzuar Vitin e Ri 2012. Faleminderit që bëtë këtë faqe

 25.   Tina Toledo dijo

  Epo, unë jam vërtet i ri në këtë sit, kështu që me të vërtetë kam një avantazh të madh: Unë nuk njoh askënd dhe mund të shmang angazhimin për të shkruar një listë të emrave dhe pseudonimeve dhe kështu të shmangë sikletin e lënies së dikujt jashtë kutisë .
  Në çdo rast, është e pashmangshme të falënderojmë ata që e bëjnë të mundur këtë faqe dhe kalojnë një pjesë të madhe të kohës duke hulumtuar dhe shkruar çështjet, si dhe një njohje për të gjithë grupin e mbështetësve që na japin komente me pjesëmarrjen dhe komentet e tyre.

  Faleminderit një mijë për të gjithë ju dhe viti 2012 mund të na sjellë të gjithëve më të mirët.

  Urime!