Mishmbajtës; Krijoni lista postare në WordPress

Mailchimp është një shtesë WordPress që përdoret për të krijuar lista postare në blogun tuaj. Listat e postave janë postuluar si një nga sistemet më efikase për krijimin e një marrëdhënie të qëndrueshme me lexuesit e blogut.

Mishmbajtës; Krijoni lista postare në WordPress

Përmes sistemit të anëtarësimit në lista, përgjigja e audiencës dhe pranueshmëria e tyre ndaj mesazheve që dërgojmë mund të monitorohen në kohë reale. Për këtë arsye, autoresponders janë bërë një mjet i domosdoshëm në marketing dixhital dhe mailchimp ofron avantazhin e të qenit në gjendje ta konfiguroni atë shumë lehtë si një shtojcë nga vetë blogu WordPress.

Mailchimp Free, tiparet e versionit falas

Mailchimp ofron një version falas funksional për të provuar shtojcën dhe për të filluar krijimin e listës suaj të pajtimtarëve, por nëse jeni serioz në krijimin e listës suaj, versioni i plotë është opsioni më i rekomanduar sepse, përveç veçorive të përparuara, përfshin monitorimin dhe statistikat e personalizuara për të kontrolluar fushatat tuaja. .

Lista e deri në 2000 pajtimtarë

Ky është përparësia kryesore e versionit falas Mailchimp, të qenit në gjendje të ndërtoni një listë me deri në 2000 pajtimtarë dhe të dërgoni deri në 12.000 email në muaj, një shifër shumë më e lartë se opsionet e tjera në treg dhe është një plan shumë i përshtatshëm për të filluar ndërtimin e një liste dhe testimi funksionalitetin e shtojcës, e cila ka një ndërfaqe shumë intuitive dhe miqësore me të cilën mund të konfiguroni listën tuaj brenda pak minutash.

Paraqitja e personalizueshme

Shtojca ka një numër të madh të shablloneve të paracaktuara me të cilat ju mund të krijoni dizenjot tuaja të personalizuara shumë lehtë dhe të përshtatni formularët e regjistrimit në modelin e blogut tuaj.

Mailchimp Pro, tiparet e versionit premium

Megjithëse postchimp falas është një opsion shumë i mirë për të filluar, nëse i përkushtoheni profesionalisht marketingut dixhital do të zbuloni se shpejt bie shpejt dhe do t'ju duhen funksione të përparuara që janë të disponueshme vetëm në versionin e plotë, siç janë ato të detajuara më poshtë.

Automatizimi i mesazheve

Funksioni i përgjigjes automatike nuk do të ishte i plotë pa automatizimin e mesazheve që dërgon një email kur një person pajton në listë. Në versionin premium, ne mund të konfigurojmë sa më shumë email përgjigje të dëshirojmë, në mënyrë që kur një lexues të regjistrohet në listë të marrë një mesazh të mirëseardhjes, një manual falas, rikujtues vizite dhe aq mundësi sa duam të konfigurojmë.

Monitorimi i statistikave

Ky është një nga funksionet më të rëndësishme pa të cilin një autoresponder nuk mund të funksionojë me kapacitet të plotë, sepse statistikat e monitorimit na lejojnë të dimë në çdo kohë nëse fushata jonë po funksionon, nëse abonentët hapin mesazhet dhe klikojnë në skedarët bashkëngjitje, diçka që ne nuk mund ta verifikojmë ndryshe dhe është jetike për përmbushjen korrekte të strategjive të marketingut me email ose ridizajnimin e tyre kur ato nuk janë efektive.

Përfshirja e lidhjeve

Versioni falas nuk lejon të përfshijë lidhje në mesazhe, një kufizim që nuk e ka versioni premium dhe me të cilin ne mund të ftojmë lexuesit tanë të vizitojnë blogun tonë ose t'i ridrejtojmë në faqet e tjera me interes të tilla si programet e bashkuara dhe I ngjashëm.

Me pak fjalë, Mailchimp është një shtojcë shumë efikase WordPress për të ndërtuar listat tuaja të para në versionin e tij falas dhe një mjet i fuqishëm për marketing dixhital në versionin e tij të plotë. Ju mund të shkarkoni të dy versionet duke klikuar KETU.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alonsi dijo

  E kam dashur !!!

 2.   Alonso dijo

  Kjo është shumë e mirë:
  https://wordpress.org/plugins/newsletter/