Nje pikture vlen sa nje mije fjale

Për përdoruesit e Debian dhe miq qe me njohin une thjesht le nje mesazh: Të jeni të sigurt, të gjitha këto mund të jenë të përkohshme, mos u frikësoni. u_u

Sidoqoftë, siç thonë ata atje: "Nje pikture vlen sa nje mije fjale" kështu që unë ju lë desktopin tim dhe shpërndarjen aktuale ..

shpërndarja: ArchLinux.
Tryezë: Xfce.
Tema Gtk: Zukitwo.
Tema Xfwm: eGTK.
Ikona: Faenza-KDE.
Sfondi: Asnjë ide.
Dok: Lëmsh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

40 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Kështu më pëlqen, me distro të vërteta, pa budallallëqe për budallenjtë HAHAHAHA

  1.    elav <° Linux dijo

   Tashmë të puth !!! Të gjitha shumë bukur, por unë jam i kufizuar sepse nuk mund t'i përdor AUR-et ..

   1.    Eduari 2 dijo

    Cast? A kanë ata edhe Kubën të bllokuar apo diçka të tillë?

    1.    elav <° Linux dijo

     Nuk është Kuba, është ISP-ja jonë.

  2.    Eduari 2 dijo

   Arch është distroja ime e preferuar, por Guximi gjithmonë me mënyrën e këndimit në Debian është një distro shumë e mirë.

  3.    Bubullimë dijo

   Unë përdor Kubuntu dhe nuk e konsideroj veten budalla për këtë

   1.    elav <° Linux dijo

    Dhe askush nuk ka thënë që je. Vetëm për shkak se një përdorues përdor Ubuntu ose ndonjë shpërndarje të destinuar për "të sapoardhur" nuk do të thotë se ata e bëjnë atë në atë mënyrë. =)

   2.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

    Deri para disa muajsh përdora Kubuntu, dhe ... kush më konsideronte budalla i dha një haha ​​HAHA

    1.    Guxim dijo

     Eja, ti ishe një Kubuntoso, dhe bëj favorin e rishikimit të gjërave që më kanë marrë një orë në vend që të dërgosh blowjobs me postë HAHA

     1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

      Nëse e dini se sa e ngadaltë është lidhja këtu… më deshën 20 minuta për të hapur faqen "Postimet" të WP-Admin, as nuk ju tregoj se sa kohë më duhej për të hapur artikullin tuaj.

      Publishedshtë botuar tashmë ... faleminderit
      Oh, dhe unë nuk e kam kontrolluar atë ... kështu që nëse keni ndonjë gabim, hehehe ... ata do t'ju hanë të gjallë HAHAHAHA

     2.    Guxim dijo

      Gabimi i vetëm që ka është një periudhë dhe një shkronjë e madhe së bashku, nuk ka asnjë hoyganismo apo asgjë hahaha

 2.   invisible15 dijo

  I kam dashur ikonat, tani i përdor në kde tim!
  Ky është një shpërndarje serioze, asgjë nuk ka të bëjë me Fedora, e cila është "fare e thjeshtë".

 3.   Oscar dijo

  Shumë bukur, mendoj se duhet ta hiqni kutinë nga Shtëpia dhe Magazina dhe do të dukej më mirë, ky është mendimi im modest.

 4.   karlinux dijo

  Kini kujdes që sapo ta provoni nuk dëshironi asgjë tjetër, unë ju them sepse po provoja distros çdo dy për tre dhe nuk kam provuar asgjë tjetër për më shumë se 5 muaj

  1.    elav <° Linux dijo

   Mirë njeri nëse më pëlqen dhe qëndroj, çfarë mund të bëj? Atëherë do të kisha dy shpërndarje të preferuara: Debian dhe Arch ..

  2.    Eduari 2 dijo

   Ne jemi të njëjtë, pasi të provoni Arch Linux dhe filozofia e tij e puthjes (për të mos përmendur pacman) është e varur.

   Oh dhe në forumin e Arch Linux, megjithëse ka njerëz që dinë shumë, nuk do të gjeni përgjigje fyese, më së shumti që mund t'ju japin është të lexoni wiki para se ta pyesni, bashkangjitur në lidhjen me wiki që merret me atë që po kërkoni ose duke dështuar atë, një lidhje me një temë që adreson pyetjen.

 5.   Andres Silva dijo

  Oh! shkëlqyeshëm… Gjithmonë kam dashur të provoj Arch Linux, por nuk kam pasur kohë ta bëj atë utor do të vlerësohej shumë një tutorial për ta instaluar dhe për ta lënë në atë mënyrë për përdoruesit përfundimtarë !!

  1.    elav <° Linux dijo

   Onshtë në rrugën e saj

   1.    Andres Silva dijo

    Shkëlqyeshëm! ne do të presim për ju!

    1.    elav <° Linux dijo

     Do të përpiqem ta bëj gati nesër, nëse nuk kam asgjë tjetër për të bërë ..

   2.    elbuengeorge dijo

    Gjithmonë kam dashur t’i provoj Arch-it, ajo që mund të më mbajë pak mbrapa është gjëja e nënshkrimit të paketës dhe gjithë ato gjëra. Por akoma dhe me udhëzuesin Elav, unë u inkurajova.

    Përshëndetje.

 6.   Alfredo_9172 dijo

  Jam tunduar të provoj arch, por pasi që unë përdor kompjuterin tim për punë, është ekskluzivisht për punë, diçka që kam lexuar nga përdoruesit e arch më ndaloi:

  Ndonjëherë në një azhurnim diçka ndalon së funksionuari, x, lidhja e internetit etj., Dhe kjo më ka ndaluar.

  Çfarë mund të më thuash për këtë?

  1.    elav <° Linux dijo

   Unë kam qenë me Arch për dy ditë, por më besoni se kur të kem një problem, të gjithë do ta zbulojnë për shkak se sa bukur do të flas në këtë blog XD Megjithatë, unë jam shumë i ri për t'ju thënë, duhet të dëgjojmë mendimin e lexuesve të tjerë më veteranë që kemi në Desdelinux. 😀

  2.    Eduari 2 dijo

   Trueshtë e vërtetë kur filloni të shpikni, ndonjëherë merrni gabime, por jo me azhurnime, përveç nëse keni aktiv repot e testimit, testimit të bashkësisë, multi-testimit (i cili për një ekip pune padyshim që nuk rekomandohet të ketë ato repo pasuritë).

 7.   karlinux dijo

  Për momentin 0 varet, unë kam pasur shumë më shumë varje kur ka punuar me Ubuntu sesa tani me Arch ... Nuk e di, do t'ju tregoj nëse i provoni grepat. Nga rruga, unë gjithashtu e dua Debian dhe e kam përdorur atë për një kohë të gjatë, por e mira për Arch është se është sikur të keni qëndrueshmërinë e një prove, por me paketat e një sid ose eksperimentale, vërtet e shkëlqyeshme.

 8.   Eduari 2 dijo

  Gjëja e mirë për archlinux është: lol është aq mirë apo keq sa mund ta vendosni poshtë, dhe zakonisht problemi është midis karriges dhe tastierës.

 9.   ren dijo

  Jam i shqetësuar që të kem hark në makinerinë time çdo ditë ajo më bind më shumë

  1.    elav <° Linux dijo

   Hahaha kjo gjë është e varur

 10.   truko dijo

  Shumë bukur

  1.    elav <° Linux dijo

   Hahaha faleminderit

 11.   warkito dijo

  Shumë mirë, me atë kërkim të dëshirave të reja, hahaha.
  Unë kam përdorur linux për gati katër vjet. Në fillim, me dyshimin tipik, cilin distro për të instaluar? ai kapi këdo, nga Ubuntu te Slackware, përmes mandriva, opensuse, fedora dhe debian, atëherë u bë një ves për të provuar: hark, chakra, crunchbang dhe madje edhe qenush. Kohët po mësonin.

  Tani kam përdorur Debian për pak më shumë se një vit, filozofia që ndjek tani është të specializohem në një distro, kjo më jep mundësinë të zgjidh me efikasitet problemet (që rrallë i kam me Debian) që lindin, mbaj kompjuterin tim të punës Në mënyrë produktive, duke mos humbur kohë në instalime dhe konfigurime aq shpesh (sepse unë përdor degën e testimit) ose çdo ndryshim distro, dhe unë njoh dhe thellohem në konceptime të ndryshme të Debian që janë shumë të veçanta, nga sistemi i tij i paketave te komuniteti i tij .

  1.    Pela dijo

   Më pëlqen filozofia juaj
   Çfarë tavoline përdorni?

   1.    warkito dijo

    Unë përdor Gnome 3-Gnome-shell.
    Kjo është një histori tjetër, pasi unë në të vërtetë mësoja të "endem" në mjedise të ndryshme desktop gjithashtu.
    Por që kur kam përdorur Debian "jashtë kutisë" unë kam përdorur vetëm Gnome, dhe tani, në tranzicion, kam kaluar në Gnome 3 me gnome-shell. Unë me të vërtetë u përpoqa ta merrja paksa lehtë dhe nuk i rezistova ndryshimit. Gnome 3 me Gnome-shell më duket si një mjedis desktop që ju lejon të jeni produktiv, pasi keni gjithçka nga tastiera, pa nevojën e konfigurimeve të mëparshme.
    Për shembull, unë përdorja një lëshues aplikacionesh dhe direktori në Gnome 2 nga tastiera, tani e kam atë si parazgjedhje thjesht shtyp një buton (në kompjuterin, atë me dritaren e vogël) dhe filloj të shkruaj atë që dua, madje më lejon të bëj kërkon direkt në google. Kjo ndër të tjera është ajo që vlerësoj për Gnome-shell.
    Tema e desktopit është e shëmtuar dhe konfigurimi është një rrëmujë, por çfarë ndryshimi bën nëse ajo që dëshironi është të funksionojë dhe të përdoret, jo se duket mirë.
    Gnome i ri ka avantazhet dhe disavantazhet e tij, por në fund të fundit është ajo që komuniteti ka vendosur për të ardhmen e tanishme. Nëse nuk na pëlqen, atëherë bëjmë atë që bën ose përdorim nenexhik linux, i cili ka bërë një pirun të frikshëm, nga sa shoh, i Gnome2.

  2.    elav <° Linux dijo

   Filozofi shumë e mirë. Në të vërtetë, aty ku jam më rehat është në Debian, megjithëse është e vërtetë që Arch është fenomenal.

 12.   kik1n dijo

  Justshtë thjesht Arch.
  Asgjë më shumë ose më pak. Për të matur.

  Filozofia e Warkito është e mirë dhe mund të përdoret në Arch.

  E dua ARCH

  1.    Eduari 2 dijo

   Siç e kam thënë disa herë Arch Linux, është aq i mirë apo aq i keq sa gjeniu / trapi që instalon / mirëmban / luan me të.

 13.   moskosov dijo

  nga rruga që ndalova së ardhuri këtu për disa ditë dhe gjithçka është përmbys, tani më duhet vetëm të më thuhet se Guximi po përdor Ubuntu.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   HAHAHAHAHA jo ... pa ekzagjerim, por elav e përdori Arch dhe atij i pëlqeu shumë, Guximi përdori Windows (dhe betohem se nuk është shaka), dhe ndonjë gjë tjetër të vogël HAHAHAHA ....

   E shihni, këtu kemi gjithmonë surpriza LOL !!!!

   1.    moskosov dijo

    hahahahaha surprizat jane te mira dhe mbaj mend ate dite Guximi postuar nga dritaret pa u rrudhur as hahaha

  2.    elav <° Linux dijo

   Hahaha jo, Windows çka është më keq hahaha