Çfarë planesh ka për DesdeLinux në 2012?

E drejta në artikull rreth 200.000 vizita Unë u thashë atyre që po, jo gjithçka ka qenë rozë, ka pasur probleme dhe situata të pakëndshme për të gjithë.
Qëllimi ynë i parë është t'i zhdukim këto probleme sa më shpejt të jetë e mundur, dhe për këtë ne tashmë jemi duke punuar

 • Përveç kësaj, ne shpresojmë t'ju sjellim një surprizë interesante në të njëjtin muaj të Janarit ... Ne do të përpiqemi të depërtojmë thellë që nga fillimi, të mos kufizohemi që nga fillimi, unë mendoj se kjo me përpjekje dhe punë të madhe është çelësi i suksesit të vërtetë .
 • Ne gjithashtu do të dëshironim të kishim një ndryshim të ri në imazhin tonë, të përmirësojmë si konceptin ashtu edhe identitetin e <° Linux, si dhe në temën / modelin tonë (aspekti vizual) i Blogut. Kjo do të zgjasë më shumë, pasi ajo që duam të arrijmë është mjaft komplekse nga pikëpamja teknike.
 • Mundohuni të vazhdoni të ngjiteni në temën "komuniteti", padyshim që është samiti ynë. Për t'u bërë një komunitet ku mbretëron cilësia e artikujve, cilësia e mbështetjes, atmosfera e mirë, përdoruesit të cilët mund të ndihen krenarë që i përkasin kësaj ... kjo është ajo që ne duam të arrijmë. Në këtë 2012 do të ndërmarrim disa hapa për t'iu afruar këtij vizioni që kemi, shpresojmë që të ndiheni të kënaqur.

Ne e dimë se çfarë duam, e kemi shumë të qartë, dhe kjo tashmë është një përparim i shkëlqyeshëm

 • Ne gjithashtu do të dëshironim të fillonim një konkurs si kurrë më parë në ndonjë faqe të Software-it të Lirë ose Burimit të Hapur, për këtë gjëja më e rëndësishme do të ishte aspekti ekonomik, kështu që ... na uroni fatin më të mirë LOL !!!
 • Gjithashtu, a nuk do të ishte keq të shpërblenit shkrimtarët që shkruajnë artikujt më të mirë, apo jo? Ne duhet të mendojmë për një mënyrë për ta vlerësuar këtë, diçka tjetër përveç +1 ose -1 të thjeshtë në artikuj, një mënyrë më objektive për të vlerësuar secilin artikull. Pasi të arrihet kjo, ne do të mendonim se si t'i shpërblenim ata.

Unë përmenda më parë aspektin ekonomik dhe nuk është sekret që shpenzimet ekzistojnë.

 • Ne nuk kemi në plan të përfshijmë reklamim në sit, sepse mendojmë se vetëm pengon, bëhet i bezdisshëm dhe të ardhurat janë pothuajse zero. Ne tashmë do të mendojmë për ndonjë metodë për të gjeneruar të ardhura pa pasur një publicitet të bezdisshëm

Dhe mirë, për momentin kjo është ajo
Kjo është ajo që dëshirojmë <° Linux në vitin 2012, atë që ne aspirojmë të arrijmë.

Tani ... mendimi më i rëndësishëm është ai që do të vijë më pas ...:

Çfarë dëshironi për <° Linux në 2012?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Perseu dijo

  Wow mik, gjithçka tingëllon shumë mirë !!! Unë nuk do të guxoja të shtoja ose hiqja ndonjë gjë tjetër. Ndoshta e vetmja gjë që unë do të doja, personalisht, është që të gjitha objektivat të mund të përmbusheshin ...

 2.   Christopher dijo

  Më pëlqen faqja ashtu. Thjesht një pyetje, çfarë më duhet që Debian im të jetë Debian, sepse shkruaj nga iceweasel në Debian dhe duket nga ?.

  1.    Guxim dijo

   Modifikoni Iceweasel UserAgent, vendosni në motorin e kërkimit të blogut «iceweasel përdorues» dhe merrni

 3.   Guxim dijo

  Epo, unë dua që ju të ndaloni së luajturi topat e mi me gjënë EMO.

  Unë me të vërtetë nuk e di, më duket se është mirë ashtu siç është

 4.   i çmendur dijo

  Vazhdoni dhe të gjitha ato qëllime janë përmbushur.

 5.   Santi dijo

  Tema me shumë pak ndryshime mund të zgjidhet, më pëlqen që ato janë minimaliste por gjithmonë me "përdorshmëri". (mendimi im)
  Për temën "komunitet", ju tashmë po arrini pak nga pak qëllimet që ju detajoni, këtu jam në shtëpi, artikujt kanë shumë cilësi dhe shumë "punë" ju njoh prej 2 muajsh dhe ju ndjek çdo ditë.
  Urimet më të mira për vitin 2012

  1.    elav <° Linux dijo

   Faleminderit shumë Santi, ju urojmë edhe shumë të mira dhe ju mirëpresim

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje dhe mirëseardhje Santi
   Ajo që duam të arrijmë e thashë tashmë, është jashtëzakonisht e komplikuar nga pikëpamja teknike, shpresojmë që para vitit 2012 ta arrijmë (jemi akoma në fazën e dizajnit hehe).

   Për çështjen e komunitetit, mirë ... më besoni, ne sapo kemi filluar
   Përshëndetje dhe vërtet, faleminderit shumë për mendimin tuaj, komentet si këto janë ato që na bëjnë të dëshirojmë të vazhdojmë të shkruajmë

 6.   Tina Toledo dijo

  Të vetmet gjëra që do t'ju kërkoja të mos ndryshoni janë vipat e mirë ekzistues dhe politika e mos krijimit të temave ndezëse dhe të anuara. E vërteta është se tashmë jam mërzitur nga ato vende ku janë ose janë "Anti-X" ose janë "Pro-X" deri në ekstrem.

  Epo ... sa i përket dizajnit, thjesht bëj që logoja të dalë pak më shumë, e shoh shumë të ndrojtur.

  Pjesa tjetër do të vijë përveç kësaj.

  1.    Guxim dijo

   Haha shumë keq, këtu është një Anti Ubuntu deri në ekstrem ...

   1.    pandev92 dijo

    Këtu është një XD anti-mollë

    1.    Guxim dijo

     Dhe këtu një tjetër

 7.   auroszx dijo

  Ajo që do të ishte mirë është një version celular i faqes, i cili ndonjëherë është i bezdisshëm për të kontrolluar faqen nga celulari ...
  Përshëndetje, dhe fat të mirë në 2012 🙂

 8.   Guzman dijo

  Dëshiroj vetëm që objektivat e vendosura nga ky komunitet i mrekullueshëm Linux të përmbushen me format e tij të ndryshme në sistemet operative, mbi të gjitha uroj që linux në fund të mbizotërojë mbi sistemet operative të klasave, duke garantuar jetën e njerëzve dhe shpresoj që ky komunitet vazhdon të rritet, unë vetëm pendohem që nuk munda të heq kohë nga jeta ime e zënë për të mësuar më shumë rreth linux dhe për të kontribuar në përpjekjen e zhvillimit të këtij sistemi urime për të gjithë ata që e bëjnë të mundur nga anonimati me përpjekjen e tyre të vështirë ka shumë prej nesh kënaquni të keni pasi sistemi ka linux dhe programet e tij të animimit !!!!!! top linuX !!!!!!!!!!!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje dhe mirëseardhje
   Ju e dini se çfarë thuhet. «Kurrë nuk është vonë nëse lumturia është e mirë»
   Ju ende keni kohë për të mësuar Linux nëse është ajo që dëshironi, ju vetëm duhet ta dëshironi atë

   Faleminderit për ndalimin tuaj nga haha.
   të fala

 9.   Guzman dijo

  Edhe pse komenti që bëra me win është sepse kompjuteri im është i dëmtuar dhe ky është nga një i afërm i cili ma dha hua kështu që tashmë më mungojnë menutë dhe programet linuX

 10.   moskosov dijo

  Unë uroj që disa nga ata që janë këtu përreth të kenë një të dashur dhe të kalojnë një kohë të mirë në mënyrë që ata të mos ankohen aq shumë ... ata vuajnë më shumë se pasqyra e Celia Cruz

  1.    Guxim dijo

   Pra KZKG ^ Gaara, sepse të tjerët me një të dashur do të ankoheshin dhe qanin si emo të vërtetë.

   Për ta kuptuar këtë duhet të më shihni të acaruar drejtpërdrejt, prandaj nuk e kuptoni

 11.   targoni dijo

  A mund të vendosni një provë referimi të desktopëve në linux 😉 Unë mendoj se do të ishte interesante të shihnim kohët e proceseve në terminal me shembuj të llogaritjeve të kompresimit / dekompresimit dhe aritmetikës. Përmbush dëshirën time

 12.   Lucas Matthias dijo

  Pika që më pëlqen më shumë në lidhje me këtë blog është pamja e saj, është shumë e thjeshtë: D.
  Për "rezultatet" që mendoni për taringa.net